23 березня 2012, 16:16

Соціальні ініціативи Президента України будуть реалізовані в Луганській області.

Нинішню систему розподілу соціальної допомоги в Україні необхідно змінювати. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко  під час розширеного засідання Кабінету Міністрів за участю Президента України 7 березня 2012 року.

 «Сьогодні нам необхідно перейти від пасивної соціальної політики, коли ми чекаємо заяви від громадян, а чиновники створюють додаткові перепони, до проактивної», - заявив Сергій Тігіпко.

З метою втілення в області основних принципів нової соціальної політики заступником голови облдержадміністрації було надано доручення структурним підрозділам облдержадміністрації підготувати пропозиції щодо проекту розпорядження голови облдержадміністрації з зазначеного питання.

Робота в цьому напрямку триває.

 

Основним пріоритетом такої політики, крім підвищення соціальних виплат, буде впровадження сучасних принципів надання соціальних послуг населенню.

 

Найближчим часом в області буде проведена робота щодо підготовки кваліфікованих кадрів - дільничних соціальних працівників, які будуть добре знати свій район і за допомогою яких держава зможе буквально донести соціальну допомогу тим, хто її потребує.

 

Зокрема, будуть визначені стандарти надання соціальних послуг населенню. «До надання соціальних послуг необхідно залучити бізнес і недержавні організації. Неефективною є ситуація, коли держава самостійно фінансує та надає послуги населенню», - заявив Віце-прем'єр. Водночас урядовець підкреслив, що держава зобов'язана контролювати якість надання соціальних послуг, і відповідний законопроект вже підготовлений Міністерством соціальної політики.

 

Держава повинна поставити перед собою найвищий рівень соціальної відповідальності перед громадянами.

 

 Ліквідація безробіття шляхом поліпшення якості підготовки та перепідготовки кадрів, а також створення нових якісних робочих місць - ключова мета Нової соціальної політики.  Найкраща соціальна підтримка - це гідне робоче місце з високою заробітною платою та можливістю професійного росту. Забезпечення зайнятості людей - це вагомий крок до економічного зростання.

 

«Необхідно прийняти конкретні заходи для підвищення ефективності системи освіти і перекваліфікації кадрів, активно залучаючи до програми перепідготовки безробітних. Потрібно забезпечити ефективну систему цільової підготовки кадрів з урахуванням потреб ринку праці.