У м. Алчевську з 12 по 14 червня у приміщенні комунальної установи «Алчевський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» за участю начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Поліщук О.А., спеціалістів, модераторів організовано початкові семінари курсу з підвищення кваліфікації з елементами дистанційного навчання персоналу в соціальних установах та закладах для директорів та завідуючих відділень соціальної допомоги вдома територіальних центрів Луганської області. У семінарах прийняли участь 65 працівників.
В рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України з 28 травня по 1 червня 2012 року на виконання доручення Головного управління праці та соціального захисту облдержадміністрації начальник управління праці та соціального захисту населення Алчевської міської ради Попова І.О. та начальник відділу соціального обслуговування населення управління Морозова А.О. у м. Києві пройшли курс підвищення кваліфікації модераторів з упровадження підвищення кваліфікації з елементами дистанційного навчання персоналу в соціальних установах та закладах в Центрі підвищення кваліфікації працівників сфери управління Міністерства праці та соціальної політики України.
В Україні спостерігається явище «старіння» нації, тому люди похилого віку в майбутньому стануть основною групою клієнтів соціальної роботи. Особливості та методи професійної соціальної роботи із даною групою клієнтів передбачають роботу, яка базується на засадах поваги до людської особистості, загальнолюдських цінностях гуманізму та прав людини.
В сучасних умовах розвитку суспільства, соціальні працівники мають володіти як стандартними наборами технік роботи із певною групою клієнтів так і специфічними інноваційними методами, які підвищують ефективність роботи із відповідною групою клієнтів. Спеціалісти не можуть мати достатній інформаційний рівень, якщо не проходять систематичних підвищень кваліфікацій чи навчально-інформаційних тренінгів, оскільки робота із клієнтами потребує постійного оновлення знань та опанування нових методик роботи.
Тому впровадження даного навчального курсу дасть можливість практикуючим працівникам установ, що надають соціальні послуги людям похилого віку підвищити свій рівень знань щодо особливостей соціальної роботи із відповідною групою клієнтів, ознайомитись із інноваційними методами роботи та дізнатись про методи профілактик професійного «вигорання», яке притаманне саме працівникам, що працюють із людьми похилого віку без відриву від практичної діяльності.
Необхідною складовою опанування даного курсу є відвідування всіх лекційних занять, виконання запропонованих до курсу завдань та вправ, представлення на заключних заняттях виконаної письмової роботи.
|