В Луганській області мешкає 121 448 інвалідів, з яких дітей-інвалідів до 18 років, - 6 945 чол. За станом на 01.07.2013 року на території Луганської області зареєстровано близько 90 громадських організацій інвалідів, яким щорічно з міських та районних бюджетів, надається фінансова допомога на їх утримання. 12 представників громадських організацій інвалідів області включені до складу обласного комітету доступності На поступове вирішення основних проблем у сфері соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями направлена Комплексна обласна програма соціального захисту і реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2015 роки.
докладніше
Завданнями Програми протягом 2012-2015 років є здійснення заходів у кількох напрямках, а саме:
- правовому – надання правової допомоги, підвищення рівня правової грамотності осіб з обмеженими фізичними можливостями;
- соціальному – підтримка діяльності громадських організацій, здійснення матеріальної підтримки громадян зазначеної категорії;
- медичному – збереження, покращення здоров’я осіб з обмеженими фізичними можливостями та його профілактика шляхом поліпшення якості медичного обслуговування;
- транспортно - побутовому – забезпечення належного надання пільг на транспортні послуги особам з обмеженими фізичними можливостями.
Фінансове забезпечення заходів, передбачених цією Програмою, проводиться за рахунок коштів державного, обласного бюджету, а також міських та районних бюджетів та з інших джерел.
Продовжується співпраця облдержадміністрації з громадськими організаціями інвалідів, а саме: Луганською обласною організацією УТОС, Луганською обласною організацією інвалідів та хворих цукровим діабетом, Луганською обласною організацією інвалідів «Всеукраїнська організація інвалідів «Союз організацій інвалідів України», Луганською обласною організацією УТОГ, Луганською обласною молодіжною громадською організацією «АМІ-Схід», громадською організацією «Луганська обласна організація інвалідів «Іоланта-Лугань» та іншими.
Постійна взаємодія з організацією спілки Червоного Хреста допомагає у вирішенні питань медико-соціальної допомоги соціально-незахищеним верствам населення. 24 квітня 2013 року в приміщенні облдержадміністрації відбувся урочистий захід з нагоди відзначання 95-ти річчя Товариства Червоного Хреста, який проводився у форматі круглого столу за участю Директора Департамента соціального захисту населення. Працівників, які внесли вагомий внесок у надання медико-соціальної допомоги найуразливішим верстам населення відзначили нагородами.
7 червня 2013 року Луганське обласне товариство інвалідів та хворих цукровим діабетом спільно з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «ВАПІ» провело засідання круглого столу з тренінгом «Суспільство та інваліди. Підвищення рівня свідомості щодо можливостей осіб з обмеженими можливостями. Роль батьків дітей-інвалідів хворих на цукровий діабет в їх пристосуванні до суспільства».
На даному засіданні виступили представники управління з організації медичної допомоги дітям та матерям Луганської області, Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, обласний дитячий ендокринолог, міський ендокринолог та інші. Були оговорені проблемні питання інвалідів та зокрема інвалідів хворих на цукровий діабет. По закінченню заходу була складена резолюція, в якій були викладені всі проблемні питання та пропозиції.
17-19 червня 2013 року у будівлі Луганської обласної державної адміністрації відбувся Міжнародний форум жінок з обмеженими фізичними можливостями "Жінка з інвалідністю - міфи і реальність".
Організаторами цього форуму виступили Департамент соціального захисту інвалідів Луганської облдержадміністрації, Національна Асамблея інвалідів України, Луганська обласна громадська організація "Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу - Схід".
Метою цього заходу стало привертання уваги громадськості до проблем жінок з інвалідністю, керівництво місцевого і державного рівнів, широкого кола громадськості, НВО, жіночих і правозахисних громадських організацій відносно сприяння реалізації прав дівчат і жінок з інвалідністю, що гарантуються Конвенцією ООН з прав інвалідів, Конституцією і іншими державними і Міжнародними правовими актами.
У рамках форуму відбулося обговорення проблем соціального і медичного захисту жінок з інвалідністю, їх можливостей особистої самореалізації, материнства, зайнятості, гарантій медичної, правової, соціальної спрямованості. У рамках форуму була освітлена проблематика стереотипів, а також їх шляхи подолання, формування нового позитивного погляду громадськості відносно жінок з інвалідністю. Учасниці змогли не лише взяти безпосередню участь в роботі над резолюцією, яка може стати вагомим документом в рішенні позначених проблем, а й у прес-конференції, брифінгу, засіданні круглого столу. Під час концертної програми, присвяченої Міжнародному форуму учасниці подарували творчі наспіви, поезію свого краю.
Учасниками форуму стали представники громадських організацій інвалідів, соціальних структур, реабілітаційних центрів з Молдови, Таджикістану, Росії, Білорусії, Полтави, Івано-Франківська, Львова, Кіровограду, Донецька, Запоріжжя, Києва, Миколаєва, Дніпропетровська, АР Крим, Чернігова, Сум і багато інших.
22 червня 2013 року у будівлі Департаменту соціального захисту населення громадська організація "Луганське обласне об'єднання батьків дітей-інвалідів, хворих на фенілкетонурію "Особливі діти" провела загальні збори членів організації. В ході зустрічі було проведено: прийом в члени організації нових сімей, де виховуються діти з ФКУ. Усім присутнім була представлена презентація інформаційного блоку за результатами діяльності і участі в міжнародному симпозіумі, присвяченому рідкісним ("орфанним") генетичним захворюванням. Крім того, доведена до відома присутніх інформація про існуючу нормативно-правову базу відносно дітей з цим захворюванням, а також планові заходи для підтримки діяльності організації.
Правовий захист людей з інвалідністю, є одним із напрямків діяльності Департаменту. Постійно проводиться робота, направлена на співпрацю з громадськими організаціями через круглі столи, конференції, семінари.
|