25 вересня 2013, 06:28

Нове у законодавстві щодо призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника

Згідно з пунктом 2 статті 36 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV  „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058-IV) діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, мають право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше  23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

За діючою  редакцією Закону № 1058-IV, діти, які отримували пенсію у зв’язку з втратою годувальника та які досягли 18-річного віку, втрачали право на отримання такої пенсії за місяці перерви у навчанні  між закінченням одного навчального закладу і вступом в інший. Тобто, дитині, яка закінчила школу у червні, а розпочала навчання у вищому навчальному закладі з вересня, пенсія за липень і серпень не виплачувалась. Діти не отримували пенсію у період перерви в навчанні навіть в одному й тому ж закладі (між отриманням кваліфікації бакалавра і вступом до магістратури).

З 1 липня 2013 року набрав чинності Закон України від 14.05.2013 № 231-VII ”Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії”. Цим Законом внесено зміни і до деяких статей Закону № 1058-IV.

 Новий Закон цю несправедливість виправив: відтепер діти (якщо вони навчаються за денною формою навчання) матимуть можливість отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника в періоди перерви в навчанні, але за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців.