Який порядок влаштування до Луганського обласного геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці?
У системі Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації функціонує Луганський обласний геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці, розташований за адресою: м. Луганськ, вул.Теніста, буд. № 2.
Згідно з наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2001 № 549 до будинку-інтернату (пансіонату) на державне утримання приймаються особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої групи, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування у будинку-інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.
Громадяни похилого віку та інваліди, ветерани війни і праці за наявності вільних місць у будинку-інтернаті можуть прийматися до будинку-інтернату на тимчасове проживання терміном від 1 до 6 місяців, як на загальних підставах, так і на платній основі.
Порядок оформлення в будинок-інтернат:
1. Для збору необхідних документів необхідно звернутися до управлінь праці та соціального захисту населення по місцю проживання, де згідно чинного законодавства буде сформована особиста справа.
2.Для оформлення необхідні наступні документи:
-
особиста заява громадянина похилого віку чи інваліда про його прийняття до будинку-інтернату;
-
паспорт (або інший документа, що засвідчує особу);
-
медична картка про стан здоров’я з висновком про необхідність стороннього догляду;
-
довідка про розмір призначеної пенсії;
-
довідка про склад сім’ї за встановленою формою;
-
довідка медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності особи, що приймається до будинку-інтернату (за наявності групи інвалідності).
3.Приймання до будинку-інтернату здійснюється за путівкою Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної держадміністрації, яку, після оформлення, слід отримати в управлінні праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
Чи мають право на отримання компенсації на бензин, ремонт та технічне обслуговування інваліди війни, якщо вони перебувають на обліку для безоплатного забезпечення автомобілем та мають автомобіль придбаний за власні кошти? Якщо так, то до яких органів слід звернутися за її призначенням?
Так, мають. Згідно п.8 постанови від 14.02.2007 № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування» компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів призначаються інвалідам, які мають право на забезпечення автомобілем, але не одержали його і користуються автомобілем, придбаним за власні кошти інвалідів.
За призначенням та виплатою необхідно звернутися до районного управління соціального захисту за місцем реєстрації інваліда.
Для одержання компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів подаються:
-
заява;
-
технічний паспорт про реєстрацію автомобіля на ім’я інваліда;
-
посвідчення водія ;
-
висновок медико-соціальної експертної комісії про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем.
Який порядок забезпечення інвалідів засобами ТЗР?
Облік та замовлення технічних та інших засобів реабілітації здійснюють місцеві органи праці та соціального захисту населення. Підставою для забезпечення технічними засобами реабілітації є індивідуальна програма реабілітації або висновок ЛКК про наявність у інваліда медичних показань на забезпечення зазначеними виробами.
Який порядок повернення ТЗР?
Відповідно до пункту 26 Порядку у разі смерті інваліда, дитини-інваліда, іншої особи виданий безоплатно технічний або інший засіб реабілітації, строк експлуатації якого не закінчився, повертається місцевому органу праці та соціального захисту населення членами сім'ї померлого інваліда чи іншої особи. Перелік технічних та інших засобів реабілітації, що підлягають поверненню, затверджує Мінсоцполітики.
Місцеві органи праці та соціального захисту населення організовують повернення технічних та інших засобів реабілітації, якими були забезпечені одинокі інваліди та інші особи, що померли.
У разі відмови членів сім'ї померлих інвалідів, дітей-інвалідів, інших осіб повернути технічні та інші засоби реабілітації проводиться їх вилучення за рішенням суду.
Якими кріслами колісними забезпечуються інваліди?
Відповідно до пункту 44 Порядку інваліди, діти-інваліди забезпечуються кріслами колісними таких видів:
-
універсальні - призначені для пересування у приміщенні та поза приміщенням;
-
дорожні - призначені для пересування по дорогах з твердим покриттям;
-
універсальні (крім спортивних) для осіб, які здатні до самообслуговування, потребують мінімального стороннього догляду, самостійно пересуваються на кріслі колісному значну частину часу та ведуть активний спосіб життя (навчаються, працюють, займаються спортом, залучені до громадської діяльності, активної реабілітації тощо) (далі - активні інваліди та діти-інваліди) - призначені для пересування в приміщенні та поза приміщенням, високоманеврені, із задніми привідними колесами та можливістю регулювання положення центру маси.
Як проводиться дострокова заміна технічних засобів реабілітації?
Відповідно до пункту 49 Порядку технічні та інші засоби реабілітації, видані інваліду, можуть бути достроково замінені на підставі:
-
акта про недоцільність проведення їх ремонту, складеного підприємством, сервісним центром;
-
довідки про викрадення;
-
зміни антропометричних даних, що підтверджується довідкою ЛКК.
Хто має право на забезпечення пільговим твердим паливом для побутових потреб?
Одержувачами послуги є особи, на яких розповсюджується дія Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про жертви нацистських переслідувань”, „Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”, „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, „Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист”, „Про міліцію”, „Про пожежну безпеку”, „Про освіту”, „Про бібліотеки і бібліотечну справу”, „Про захист рослин”, „Про охорону дитинства”, „Про культуру”, Основ законодавства України про охорону здоров’я та статті 48 Гірничого закону України.
Які документи, необхідно надати для отримання компенсації на придбання твердого та рідкого побутового палива особам, які мають право на пільги?
Для призначення компенсації на придбання твердого та рідкого побутового палива особам, які мають право на пільги (крім осіб, які мають право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України) подають:
- заяву, форма якої затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96 „Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 березня 2012 року за № 418/20731;
- довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.
Особи, які мають право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, надають уповноваженому органу трудову книжку та пенсійне посвідчення (крім непрацевлаштованих працівників), що підтверджують відповідність вимогам статті 48 зазначеного Закону, а також:
- заяву та довідку, передбачені пунктом 3.1 цього розділу;
- довідку про перебування на обліку в центрі зайнятості (для непрацевлаштованих працівників);
- висновок медико-соціальної експертизи (для інвалідів);
- акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за формою Н-1 згідно з додатком 4 до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232 (сім’ї працівників, які загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, що отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника).
У разі зміни реєстрації місця проживання з вибуттям за межі району (міста) протягом бюджетного періоду особа подає довідку щодо придбання палива на пільгових умовах за попереднім зареєстрованим місцем проживання.
Особа, яка звертається за призначенням пільги вперше, подає до уповноваженого органу документи, необхідні для включення інформації про неї до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, відповідно до Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117.
Куди звертатися за отриманням компенсації на придбання твердого та рідкого побутового палива особам, які мають право на пільги?
Для призначення компенсації особи звертаються до управлінь праці та соціального захисту населення, громадські приймальні яких працюють за принципом „єдиного вікна” або до виїзного „мобільного соціального офісу”.
У яких розмірах в 2013 році ветеранам війни виплачується разова грошова допомога до 5 травня?
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року № 149 „Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань” встановлено наступні розміри грошової допомоги до 5 травня:
1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
інвалідам I групи — 2415 гривень;
інвалідам II групи — 2110 гривень;
інвалідам III групи — 1895 гривень;
2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 745 гривень;
3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 2415 гривень;
4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 375 гривень;
5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 135 гривень.
|