27 листопада 2013 року відбулося засідання Луганської обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Відкрив та головував на засіданні перший заступник голови облдержадміністрації Е.М.Лозовський, - співголова Ради від сторони облдержадміністрації.
Представники сторін соціального діалогу обговорили ситуацію, яка склалася на сьогодні в Україні у зв'язку з проблемою вступу України в економічну Асоціацію з Євросоюзом. В обговоренні взяли участь голова Федерацією професійних спілок Луганської області В.О.Тураєв, генеральний директор ТОВ «Мілам» Б.М.Макаревич, голова Луганської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України О.С.Бічев, голова обласної молодіжної ради О.К.Акімов. Більшість учасників обговорення висловилися на підтримку рішення керівництва країни і зазначили, що пауза в процесі вступу до Асоціації не є відмовою від європейського шляху розвитку України.
За порядком денним було розглянуто також питання про ефективність соціального діалогу та невідкладні заходи щодо його поліпшення, шляхи взаємодії відділення Національної служби посередництва і примирення в Луганській області з органами влади всіх рівнів, об’єднань профспілок і роботодавців щодо попередження виникнення та врегулювання колективних спорів (конфліктів).
З інформацією про реалізацію Закону «Про соціальний діалог в Україні», в частині проходження суб'єктами профспілкової сторони та сторони роботодавців Луганської області оцінки відповідності критеріям репрезентативності на територіальному рівні, а також про динаміку реєстрації та вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та попередження їх виникнення на підприємствах, установах, організаціях області виступила начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Луганській області А.М.Мосіна.
За результатами обговорення зазначеного питання сторони прийшли до єдиного рішення запропонувати суб’єктам профспілкової сторони та сторони роботодавців на територіальному рівні (на рівні території міст та районів Луганської області) пройти у відділенні НСПП оцінку відповідності критеріям репрезентативності для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до відповідних органів соціального діалогу та підготувати рекомендації Ради керівникам міст і районів області з цього питання.
Під час обговорення другого питання, увагу сторін соціального діалогу було зосереджено на вжитті заходів, спрямованих на сприяння стабілізації стану соціально-трудових відносин в області, а саме: забезпечення зайнятості населення, шляхом створення нових робочих місць; погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області.
Наступне засідання Луганської обласної тристоронньої соціально-економічної ради заплановано на лютий 2014 року.
|