1. Який документ визначає механізм забезпечення інвалідів та ветеранів війни санаторно-курортними путівками через органи праці та соціального захисту населення?
Постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення».
2. Які категорії громадян забезпечуються санаторно-курортними путівками органами праці та соціального захисту населення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187?
• Інваліди усіх категорій;
• ветерани війни;
• особи, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань».
Не забезпечуються санаторно-курортними путівками органами праці та соціального захисту населення відповідно до Постанови КМУ від 22.02.2006 № 187 особи, яких визнано ветеранами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист», та військовослужбовці і члени їх сімей та особи, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім військовослужбовців строкової служби з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).
3. Які документи необхідні для взяття на облік для забезпечення санаторно-курортною путівкою?
Заява, медична довідка лікувальної установи за формою 070/о, копія посвідчення про право на пільги.
4. Яка періодичність забезпечення санаторно-курортними путівками?
• Інваліди війни, колишні малолітні в’язні концтаборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані інвалідами – позачергово щороку;
• учасники бойових дій, неповнолітні в’язні концтаборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані інвалідами – щороку;
• учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», колишні в’язні концтаборів, гетто та інших місць примусового тримання, дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань – один раз на два роки;
• інваліди загального захворювання, інваліди з дитинства – в порядку черговості в міру надходження путівок.
5. Хто забезпечується санаторно-курортними путівками із супроводжуючими особами?
Інваліди І групи, за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку.
6. Хто не має права супроводжувати інвалідів I групи на санаторно-курортне лікування?
Особи до 18 років; інваліди I групи.
7. Яким нормативно-правовим актом визначено механізм виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки (далі - грошова компенсація) та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування, передбачених Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» та «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»?
Згідно з Постановою КМУ від 17.06.2004 № 785 «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян».
8. Куди звертатися за грошовою компенсацією, яка періодичність їх виплати?
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 № 785 «Про затвердження порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян» грошова компенсація виплачується інвалідам війни та інвалідам, зазначеним у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.
9. Які необхідні документи для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки інвалідам війни?
Заява про виплату грошової компенсації, посвідчення інваліда. У разі зміни статусу особи період перебування її на обліку для одержання грошової компенсації обчислюється з дня набуття нового статусу. У разі смерті особи, яка мала право на отримання грошової компенсації або компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування, не одержана нею сума не виплачується.
10. Яким нормативно-правовим актом визначено механізм виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості санаторно-курортного лікування інвалідам?
Порядком виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, затвердженим постановою КМУ від 07.02.2007 № 150.
11. Які документи необхідні для отримання компенсації замість санаторно-курортної путівки або вартості санаторно-курортного лікування?
Підставою для виплати грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування є такі документи:
-
заява інваліда про виплату грошової компенсації;
-
медична довідка за формою 070/о щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
-
документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки, що засвідчує проходження інвалідом санаторно-курортного лікування (тільки для виплати грошової компенсації за самостійне лікування);
-
посвідчення інваліда, що підтверджує його належність до категорії громадян, яким виплачується грошова компенсація згідно з цим Порядком.
12. Які умови отримання грошової компенсації за путівку?
Грошова компенсація за путівку виплачується інваліду, якщо він протягом попередніх трьох календарних років не одержував безоплатної санаторно-курортної путівки (не рахуючи рік, коли інвалід звернувся за нею).
Після виплати інвалідові зазначеної грошової компенсації період повторного перебування його на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікування обчислюється з дня подання ним необхідних документів.
13. Які умови отримання грошової компенсації за самостійне лікування?
Грошова компенсація за самостійне лікування інваліда виплачується один раз на три календарних роки, якщо інвалід не одержував безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу.
Право на грошову компенсацію за самостійне лікування настає з дня звернення із заявою про її виплату один раз на три календарних роки (рахуючи рік, коли інвалід проходив самостійно санаторно-курортне лікування).
14. Як визначається розмір середньої вартості санаторно-курортної путівки для виплати грошової компенсації?
Розмір середньої вартості санаторно-курортної путівки визначається Мінпраці за поданням Фонду соціального захисту інвалідів, погодженим з Мінфіном, щороку до 15 березня в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону про Державний бюджет України на поточний рік.
15. Чи має право інвалід війни на забезпечення автомобілем та на яких підставах?
Порядок забезпечення інвалідів автомобілями затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999.
Згідно Порядку право на забезпечення автомобілями мають інваліди, в том числі і інваліди війни, громадяни України, які за висновком обласної медико-соціальної експертної комісії мають медичні показання для забезпечення автомобілем.
Інваліди війни забезпечуються автомобілями безоплатно.
16. Чи буде забезпечений автомобілем інвалід Великої Вітчизняної війни, що має медичні показання для забезпечення автомобілем, але враховуючи вік та стане здоров’я, не може керувати ним?
Так. Порядком забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999 передбачено забезпечення інвалідів війни, що мають медичні показання для забезпечення автомобілем згідно висновку обласної медико-соціальної експертної комісії, але не мають показань до керування ним. У такому випадку інвалід війни має право передачі керування автомобілем члену сім’ї або іншій особі, яка зареєстрована з ним в одному населеному пункті та має посвідчення водія.
17. Який порядок забезпечення автомобілями інвалідів війни 1 групи по зору?
Інваліди війни 1 групи по зору відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999 забезпечуються автомобілями незалежно від медичних показань за 7% його вартості з передачею права користування автомобілем члену сім’ї, який зареєстрований за місцем реєстрації інваліда.
18. Чи змінюється група інвалідності у інвалідів війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, яким надаються пільги, передбачені для інвалідів війни 1 групи?
Ні. З 1 січня 2013 року учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та інваліди війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше тільки прирівняні по пільгам до інвалідів війни 1 групи, однак питання встановлення групи інвалідності не відноситься до компетенції органів соцзахисту населення.
Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302 (із змінами від 19.12.2012 № 1166) учасникам бойових дій та інвалідам війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, працівниками органів соцзахисту населення за місцем проживання пільговика на правій внутрішній стороні посвідчення вклеюється новий бланк-вкладка, яка завіряється підписом керівника і скріплюється печаткою.
19. Чи виплачується прирівняним до інвалідів війни щорічна грошова допомога, яка виплачується за рахунок коштів обласного бюджету у розмірі 500 грн ?
Рішенням Луганської обласної ради від 24.02.2012 № 10/35 затверджена Комплексна обласна програма соціального захисту ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку на 2012-2016 роки (далі - Програма).
В рамках Програми грошова допомога надається щорічно у розмірі 500 грн на особу:
- інвалідам війни, інвалідність яких пов'язана з пораненням в період бойових дій у Велику Вітчизняну війну до Дня визволення Луганської області від фашистських загарбників - 03 вересня.
- інвалідам війни, інвалідність яких пов'язана з пораненням в період бойових дій на території інших держав до Всесвітнього дня інвалідів - 03 грудня.
20. Чи проводяться капітальні ремонти квартир членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни?
Відповідно до пункту 8 статті 15 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” особи, на яких поширюється чинність цього Закону, мають право на позачерговий безоплатний капітальний ремонт власних жилих будинків і першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир.
Пільг на проведення безоплатного капітального ремонту квартир особам, на яких поширюється чинність цього Закону, на жаль, не передбачено.
21. Який трудовий стаж необхідно для встановлення статусу „Ветеран праці” відповідно до Закону України „Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”?
Відповідно до статті 6 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” ветеранами праці визнаються громадяни, які сумлінно працювали в народному господарстві, державних установах, організаціях та об'єднаннях громадян, мають трудовий стаж (35 років – жінка і 40 років – чоловіки) і вийшли на пенсію.
|