19 червня 2015, 13:31

Елеонора Поліщук виступила на засіданні комітету Верховної Ради України щодо соціальної підтримки сімей в умовах озброєного конфлікту

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук виступила із доповіддю на парламентських слуханнях Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України VIII скликання. Слухання відбулися 17 червня 2015 року в місті Києві за темою: «Сімейна політика України – цілі та завдання».

 

У засіданні також взяли участь заступник Голови Верховної Ради України Андрій Парубій, заступник Міністра соціальної політики України Сергій Устименко, голова комітету Артур Палатний, народні депутати України.

 

Андрій Парубій зазначив, що в умовах складного соціально-економічного становища необхідно проводити виважену політику стосовно формування сімейних відносин, виховання дітей, а також наголосив, що окрему увагу потрібно приділяти пропаганді сімейних цінностей у інформаційному просторі.

 

Елеонора Поліщук повідомила, що станом на 17 червня 2015 року в Луганській області обліковано 161 718 сімей внутрішньо переміщених осіб та 14 701 дитина і це є один із найбільших показників в Україні. «На жаль, сьогодні озброєний конфлікт у Луганській області продовжується. Ситуація, що склалася в регіоні, – це трагедія для кожної сім'ї і кожної дитини», – зазначила вона.

 

Директор Департаменту соцзахисту населення ОДА зупинилася на проблемах, що існують у сімейній політиці в умовах АТО. Так, озброєний конфлікт є основним чинником порушення єдності родин. Вразливою категорією є жінки, які були вимушені переїхати разом із дітьми на контрольовану українським Урядом територію. Такі жінки потребують додаткової фінансової та психологічної підтримки. Так, лише протягом січня – травня поточного року центрами СССДМ області надано більше п’яти тисяч індивідуальних психологічних консультацій для дорослих та дітей.

 

Обмеження свободи пересування, недосконалість пропускної системи посилюють проблему поділу сімей. Існуючі проблеми нормативно-правової бази ускладнюють доступ до соціального захисту дітей, які перемістилися на контрольовану територію без батьків. Елеонора Поліщук запропонувала внести до числа осіб, які мають право представляти їх інтереси, таких родичів як дідусь, бабуся, дядько, тітка, повнолітні брат, сестра. Крім того, необхідно законодавчо чітко визначити населені пункти, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, а також населені пункти, розташовані на лінії зіткнення. Нагальним питанням є відсутність затвердженого документу про компенсацію за житло, зруйноване внаслідок АТО.

 

Елеонора Поліщук відзначила, що на сьогодні вирішення питання внутрішньо переміщених осіб, зокрема, сімей та дітей, залишається пріоритетним для всіх гілок влади Луганської області.

 

Яна Соловйова