27 липня 2015, 16:03

Про підсумки роботи управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Луганській області у першому півріччі 2015 року

Період першого півріччя 2015 року виявився достатньо плідним для працівників управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Луганській області. На даний час на підконтрольній українській владі території Луганської області працює сім відділень виконавчої дирекції Фонду: в районах – Кремінському, Попаснянському, Старобільському, Станично-Луганському, а також у містах – Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне, працівники яких докладають максимум зусиль для ефективного виконання поставлених перед ними завдань. Розуміючи всю важливість турботи про життя та здоров’я працівників усіх галузей виробництва, а також про їх соціальний захист, спеціалісти Фонду кожного дня намагаються зробити усе можливе для надання якісних та своєчасних послуг потерпілим на виробництві, приділяючи особливу увагу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Першочерговими для відділень виконавчої дирекції Фонду, а також управління Фонду у Луганській області у період першого півріччя 2015 року стали наступні завдання:

 

-     Відшкодування потерпілим матеріальної шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження здоров’я або його смерті.

 

-     Своєчасне та якісне надання медико-соціальних послуг для відновлення здоров’я потерпілих на виробництві.

 

-     Проведення профілактичних заходів з метою попередження нещасних випадків на виробництві та зниження рівня професійних захворювань.

 

Виконання бюджету один з головних напрямків роботи управління та відділень. Від здійснення комплексу заходів із забезпечення повного і своєчасного виконання плану доходів і витрат залежить безперебійне фінансування всіх напрямків роботи Фонду. За перше півріччя 2015 року видатки Фонду у Луганській області склали 80827,5 тис.грн, що становить 57,4% від запланованих 140930,3 тис.грн, з них:

 

-     на профілактику нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань видатки склали 14,4 тис.грн, що становить 73,5% від запланованих 19,6 тис.грн;

 

-     на витрати, пов’язані з відшкодуванням Пенсійному фонду України, виплачених ним пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв’язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання склали 7,0 тис.грн, що становить 97,2% від запланованих 7,2 тис.грн;

 

-     на відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті склали 72211,1 тис.грн., що становить 55,4% від запланованих 130358,5 тис.грн.

 

-     на медичну, професійну та соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві видатки склали 2467,1 тис.грн, що становить 65,6% від запланованих 3759,9 тис.грн.

 

-     на видатки по перерахуванню коштів (обслуговування банківськими установами та УДППЗ «Укрпошта») склали 855,9 тис.грн, що становить 93% від запланованих 920,1 тис.грн.

 

-     на судові витрати та виконавчий збір заплановано 6 тис.грн.

 

-     на витрати на забезпечення діяльності по обслуговуванню потерпілих та інвалідів видатки склали 66,5 тис.грн., що становить 50,3% від запланованих 132,2 тис.грн.

 

-     на витрати на заходи по координації роботи зі страхувальниками склали 15,8 тис.грн., що становить 90,8% від запланованих 17,4 тис.грн.

 

-     на поточні видатки управління виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів склали 5189,7 тис.грн., що становить 90,8% від запланованих 5714,8 тис.грн.

 

На підконтрольній українській владі території Луганської області у декілька разів збільшилася кількість страхувальників Фонду, які звертаються до управління та відділень щодо вирішення актуальних питань. За результатами проведеного аналізу завантаженості працівників підготовлений наказ щодо оптимізації структур, перерозподілу чисельності та надання додатково штатних посад Кремінському, Лисичанському, Попаснянському, Рубіжанському, Сєвєродонецькому та Станично-Луганському відділенням у зв’язку з проведенням антитерористичної операції та збільшенням кількості тимчасово переселених осіб, що потребують своєчасної та якісної допомоги.

 

Відстоювання майнових і не майнових інтересів Фонду в судах забезпечувалося юристами управління та відділень. Так, протягом звітного періоду з позовами до управління звернулось 18 осіб, а саме з позовами про зміну формулювання причин звільнення, стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку, вихідної допомоги та відшкодування моральної шкоди звернулося до суду 16 осіб на загальну суму 469,1 тис.грн., де відповідачем по справі визначено управління, з яких 11 позовів про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку, вихідної допомоги та відшкодування моральної шкоди, з цих 11 позовів в одному позові було відмовлено та 9 позовів частково задоволено. Протягом першого півріччя 2015 року було взято участь у 62 судових засіданнях, підготовлено та укладено 37 господарських договорів з підприємствами, установами та організаціями щодо забезпечення повноцінної роботи управління, а також у роботі комісії при управлінні по роботі з недоїмкою Сєвєродонецького та Лисичанського відділень. Підготовлено для Луганського окружного адміністративного суду та Господарського суду Луганської області 38 інформаційних листів стосовно відділень виконавчої дирекції Фонду у Луганській області, які виступають сторонами по справі та не мають можливості брати участь в судових процесах щодо відділень, які не перемістилися на підконтрольну державній владі територію, а також розглянуто та підготовлено відповіді по 20 зверненням громадян та юридичних осіб.

 

Суттєвим напрямком роботи Фонду є питання забезпечення прав застрахованих (членів їх сімей) на відшкодування шкоди від нещасних випадків або професійних захворювань на виробництві. За 1 півріччя 2015 року управлінням забезпечено проведення страхових виплат понад 11000 потерпілим та членам їх сімей на суму 129 млн. грн., в тому числі по таким напрямкам:

 

-  допомога у зв’язку із тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності – 0,9 млн. грн. (144 потерпілим);

-  одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілому – 2,6 млн. грн. (53 потерпілим);

-  щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати професійної працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого – 118,6 млн. грн. (10198 потерпілим);

-  одноразова допомога в разі смерті потерпілого – 1,35 млн. грн. (1 утриманцю та 6 сім'ям);

-  щомісячна страхова виплата особам, що мають на це право в разі смерті потерпілого – 5,5 млн. грн. (489 утриманцям);

-  витрати на поховання - 0,02 млн. грн. (8 сім'ям).

 

За заявами тимчасово переміщених осіб у Луганській області у І півріччі виплачено 23,8 млн. грн. по заборгованості 2014р.

 

У першому півріччі 2015 року велася активна робота з питань обліку страхувальників в умовах проведення антитерористичної операції. Особлива увага приділялася роботі по відновленню втрачених документів по страхувальникам, що мають заборгованість перед Фондом, а також своєчасному виявленню та постійному моніторингу страхувальників-боржників, що перереєструвалися в межах області та на території інших областей України. Станом на 1 липня 2015 року в Державному реєстрі соціального страхування Луганської області знаходиться на обліку 56 763 страхувальників, в тому числі 36 361 юридичних, 20 345 фізичних осіб та 57 добровільно застрахованих осіб. Від погашення заборгованості, що виникла перед Фондом до 01.01.2011 року надійшло 256,1 тис. грн. Сума несплачених платежів станом на 1 липня 2015 року складає 302 197,9 тис. грн., в тому числі: недоїмка 231 081,8 тис. грн, несплачена пеня 68 518,1 тис. грн, заборгованість по страховим внескам, пов’язана з несвоєчасною виплатою заробітної плати - 2 598,0 тис.грн. З метою вирішення усіх спірних питань управління бере участь у засіданнях комісії Луганської обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат.

 

Важливого значення набувають питання охорони праці задля зменшення кількості нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Страховими експертами з охорони праці управління та відділень в Луганській області взято участь у роботі комісій з розслідування 79 нещасних випадків та 9 професійних захворювань на підприємствах страхувальників, проведено низку заходів з пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці та інших профілактичних заходів, направлених на виконання основних правил і норм з охорони праці. Для вжиття відповідних заходів при плануванні роботи та розповсюдження відомостей серед підприємств-страхувальників до Луганської обласної державної адміністрації та відділень Фонду підготовлений та направлений аналіз виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах Луганської області за 2014 рік, а також аналіз причин виникнення страхових випадків за I-й квартал 2015 року на підприємствах страхувальників Луганської області.

 

Питання медичного обслуговування та соціальної реабілітації мають велике значення для потерпілих на виробництві осіб та знаходяться на постійному контролі управління. Так, за 6 місяців 2015 на медико-соціальну допомогу по Луганській області витрачено 2804,3 тис.грн.:

 

-     на стаціонарне лікування 202 потерпілих на виробництві – 573,2 тис.грн;

-     на забезпечення виробами медичного призначення та лікарськими виробами 181 постраждалих – 777,6 тис.грн;

-     на проїзд 25 інвалідів до санаторно-курортного закладу на лікування – 8,6 тис.грн;

-     на забезпечення протезно-ортопедичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації, протезування зубів, очей і слуховими апаратами 32 постраждалих – 183,7 тис.грн;

-     на додаткове харчування 3 інвалідів – 4,3 тис.грн;

-     на забезпечення доглядами (спеціальним медичним, постійним стороннім та побутовим обслуговуванням) 136 інваліда – 1 210,4 тис.грн;

-     придбана коляска для інваліда за індивідуальним замовленням на суму -36,0 тис.грн.

-     на виплату компенсації на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів 63 інвалідам - 6,9 тис.грн;

-     на оплату стоянки автомобіля, повернутого після смерті інваліда 3,6 тис.грн;

-     4 потерпілих на виробництві пройшли медичну реабілітацію в санаторії «Славутич» (Дніпропетровська обл.) на суму 81,3 тис. грн.;

-     28 інвалідів праці забезпечені путівками для санаторно-курортного лікування в санаторіях України на суму 315,7 тис.грн.

 

У тому числі, медико-соціальні послуги отримали 144 потерпілих, які переселилися з тимчасово окупованої території на суму 1135,2 тис.грн.

 

Отже, підбиваючи підсумки роботи управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Луганській області за І півріччя 2015 року можна зазначити, що стабільне та своєчасне виконання працівниками своїх обов’язків веде до позитивних результатів роботи і, як наслідок, є запорукою зменшення кількості нещасних випадків на виробництві та зниження рівня професійних захворювань, а отже є вірним напрямком на шляху до соціального добробуту українського суспільства.

 

За матеріалами управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування від нещасних випадків

на виробництві та професійних захворювань України у Луганській області