Сьогодні в роботі служби зайнятості особливе місце посідають проблеми тих людей, які не з власної волі змушені були залишити свої домівки, роботу та виїхати в нікуди. Будь-яка людина, яка втрачає свій рідний дім, вирвана із середовища, де працювала і жила, - дезорієнтована. Найстрашніше для цих людей – це невизначеність.
Активна допомога переселенцям сьогодні – чи не одне із найголовніших завдань, які ставить перед собою держава. Зараз, коли багато таких людей залишилося без роботи, державна служба зайнятості бере на себе обов’язок допомогти їм у працевлаштуванні.
З метою сприяння зайнятості та адаптації осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО, до місцевого ринку праці в Троїцькому районному центрі зайнятості були проведені профінформаційні семінари для внутрішньо переміщених осіб за участю соціальних партнерів та громадських організацій.
Так, в рамках програми «Під одним дахом» в приміщенні Троїцького районного центру зайнятості відбувся семінар для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку, за участю представників благодійного фонду Олександра Романовського, Всеукраїнського благодійного фонду «Право на захист», представників Норвезької ради у справах біженців в регіоні (NRC) та Mircy Corps.
Під час заходу юристи Норвезької ради у справах біженців ознайомили учасників семінару зі спектром своїх послуг з вирішення питань, які пов’язані із побутово-житловими проблемами, а також наданням інформаційно-консультативної та правової підтримки для внутрішньо переміщених осіб.
Наглядно на прикладі розглянули оформлення електронної перепустки на сайті Служби безпеки України «Реєстр дозволу для переміщення осіб в районі проведення АТО», обговорили проблеми оформлення субсидії для переселенців.
За результатами обговорення спеціалісти служби зайнятості та представники Норвезької ради запропонували індивідуальне консультування з юридичних питань та правову допомогу.
Представник благодійного фонду Олександра Романовського розповіла про роботу фонду та запросила відвідувачів семінару звернутися до його Троїцького філіалу для реєстрації та в подальшому отримання гуманітарної допомоги.
Представник фонду «Право на захист» розповів про надання внутрішньо переміщеним особам безкоштовної юридичної допомоги, професійного супроводу і підтримки в оформленні документів, статусів, дозволів та інше.
Представник міжнародної організації Mercy Corps з питань життєзабезпечення запропонував відвідувачам семінару заповнити анкети для участі в програмі самозайнятості та направити їх до офісу Mercy Corps в містах Старобільськ тСєвєродонецьк.
Присутні отримали інформаційні буклети, візитки з телефонами та адресами центрів правової допомоги, де можна отримати інформацію та юридичну консультацію.
За інформацією Троїцького районного центру зайнятості
|