«Сьогодні Міністерством соціальної політики України готується пакет законодавчих змін щодо ратифікації Стамбульської конвенції. Планується введення поняття захисного припису як гарантії ізоляції жертви. Ми працюємо над криміналізацією злочинів, пов’язаних із насильством, адже на сьогодні передбачене штрафування кривдника не є запорукою не повторення факту насильства», – розповіла директор Департаменту сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України Наталія Федорович в ефірі телеканалу ІРТА у передачі «Важливі люди» 30 листопада 2015 року.
Вона поінформувала, що за 9 місяців 2015 року в Україні зафіксовано 78 тис. випадків домашнього насильства. Після прийняття Закону України «Про попередження насильства в сім'ї» статистика зросла. Однак, це не означає, що насильства стало більше. Це є свідченням того, що з'явився механізм упорядкування та збору фактів. Подібне очікується і після прийняття нового пакету документів.
Наталія Федорович зазначила, що допомоги потребують не тільки постраждалі, а й самі кривдники, яким необхідно запропонувати проходження відповідних корекційних програм, а іноді навіть дивитися в корінь проблеми і сприяти їх зайнятості та самореалізації. За її словами, діти, які зростають у сім'ях, де вчиняється насильство, є також жертвами психологічного насильства. У подальшому дорослому житті вони моделюють поведінку батьків.
Найбільшою проблемою Наталія Федорович назвала існуючі стереотипи. Ще й досі розповсюдженою є думка, що хатня робота стосується тільки жінок. Однак, сьогодні, коли жінка працює на рівних із чоловіком, несправедливо та неморально перекладати домашню роботу тільки на неї.
Директор Департаменту наголосила, що необхідно відійти від тези, що жертва сама провокує насильство. Вона повідомила про структури, куди постраждалі можуть звертатися за допомогою, зокрема, це управління соціального захисту населення, правоохоронні органи, медичні установи, центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, а також служба у справах дітей, якщо насильства зазнала дитина.
Крім того, цього ж дня Наталія Федорович взяла участь у засіданні «круглого столу» за темою: «Ґендерно обумовлене насильство в умовах військового конфлікту на сході України: виклики та інструменти протидії». Також вона відвідала телепередачу «Тема дня» на телеканалі ЛОТ. Заходи проводяться з нагоди відзначення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Яна Соловйова
|