16 січня 2016, 11:18

Елеонора Поліщук взяла участь у засіданні «круглого столу», ініційованому Норвезькою радою у справах біженців, щодо захисту прав переселенців

Представники Норвезької ради у справах біженців, Данської ради у справах біженців та Представник Уповноваженого з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб обговорили правові механізми захисту прав внутрішньо переміщених та постраждалих внаслідок конфлікту осіб у Луганській області з представниками місцевої влади, регіональних та міжнародних громадських організацій у м.Сєвєродонецьк.

 

14 січня у Сєвєродонецькому Центрі правової допомоги Норвезької ради у справах біженців в Україні (NRC) відбулась зустріч із Представником Уповноваженого з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) Верховної Ради України Жанною Лук’яненко. Цей інформаційний захід відбувся у рамках проектної діяльності у Донецькій та Луганській областях між Секретаріатом Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України та Данською радою у справах біженців, яка і виступила ініціатором зустрічі.

 

«Ми дуже вдячні за увагу міжнародної гуманітарної спільноти до долі України. Важливо, щоб була кооперація між органами держави та міжнародними організаціями. І потрібно, щоб їхня допомога відповідала потребам постраждало внаслідок конфлікту населення» -- зазначила Жанна Лук’яненко.

 

Старший спеціаліст Програми захисту Данської ради у справах біженців в Україні (ДРБ) Діна Гуд розповіла що, ця ознайомчо-інформаційна поїздка переслідує на меті роз’яснення прав ВПО серед співробітників управлінь соціального захисту населення, служб у справах дітей та НПО. У круглому столі взяли активну участь представники органів місцевої влади: директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук, виконуюча обов’язки начальника Головного територіального управління юстиції у Луганській області Тетяна Філатова, виконуюча обов’язки начальника Луганського міського управління юстиції Людмила Чернієнко, начальник відділу Луганського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Надія Самаріна. До обговорення були запрошені представники українських та міжнародних неурядових організацій, які займаються адвокацією прав ВПО у різних областях України.

 

Представник Уповноваженого з питань дотримання прав ВПО розповіла про стратегію з прав людини в Україні, ознайомила аудиторію із механізмами роботи Секретаріату Уповноваженого з прав людини при Верховній раді України із громадськістю, які забезпечують зворотній зв’язок у випадку порушень прав людини.

 

Серед найбільш кричущих правових питань залишається дотримання прав на житло, землю та майно ВПО в східній Україні. «І досі не вирішено питання щодо фінансової компенсації та механізму її впровадження для осіб, чиє житло було пошкоджено в ході конфлікту, і це ставить переважну більшість постраждалих осіб на межу виживання» - зауважила координатор проекту «Інформування, консультування та правова допомога» Норвезької ради у справах біженців Наталія Димковська.

 

NRC є незалежною, міжнародною, гуманітарною, неурядовою організацією, яка надає допомогу, сприяє захисту прав і прийняттю довготривалих рішень для біженців і внутрішньо переміщених осіб у всьому світі. NRC присутня у східній Україні з кінця 2014 року і надає переміщеним та іншим постраждалим у результаті конфлікту особам негайну допомогу у відновленні житла, непродовольчу та правову допомогу. Усі послуги NRC є безкоштовні. Центр правової допомоги працює з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 15:00, за адресою: вул.Гагаріна, 16, м.Сєвєродонецьк. Номера гарячої телефонної лінії: (057) 712-26-36; +38 (066) 774 16 93; +38 (097) 295 98 63.

 

За додатковою інформацією звертайтеся: Тетяна Степикіна, начальник відділу зв’язків із громадськістю NRC Україна, моб.: +38 098 289 82 26, e-mail: Tatiana.Stepykina@nrc.no

 

За матеріалами прес-служби обласної військово-цивільної адміністрації