15 квітня 2016, 15:42

На Луганщині з метою погашення заборгованості із заробітної плати облдержадміністрація працює у проблемних містах

14 квітня 2016 року облдержадміністрацією проведено виїзне засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у місті Лисичанську під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ольги Лішик.

 

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонора Поліщук доповіла, що підприємства міста Лисичанська мають найбільшу заборгованість серед міст і районів області із заробітної плати, страхових внесків до Пенсійного фонду України та єдиного внеску.

 

Так, у порівнянні з початком лютого заборгованість із заробітної плати в місті Лисичанську збільшилася на 8,3 млн грн (+ 18 %) і станом на 1 березня 2016 року складала 54,4 млн грн.

У структурі боргу по області цей показник складав 72 %.

 

Більша частина заборгованості (70 %) припадала на ПАТ «Лисичанськвугілля» та його відокремлені підрозділи – 39 млн грн.

 

За даними оперативного щотижневого моніторингу, станом на 11 квітня 2016 року заборгованість із початку березня зменшилася на 31,9 млн грн (-59 %) і складає 22,5 млн грн на 19 підприємствах (53 % від загальної суми по області), у тому числі:

1. Економічно активні підприємства – 19,2 млн грн,

           із них:

- на 1 державному підприємстві – 0,1 млн грн;

- на 13 підприємствах інших форм власності – 19,1 млн грн.

 

2. Підприємства-банкрути – 1,2 млн грн на 2 підприємствах.

 

3. Економічно неактивні – 2,1 млн грн на 3 підприємствах.

 

За період із початку березня заборгованість на ПАТ «Лисичанськвугілля» та його відокремлених підрозділах зменшилася на 31,5 млн грн. (-81 %) і складає 7,5 млн грн.

 

Також наявна заборгованість на двох перереєстрованих з окупованої частини області підприємствах:

 

- Другий воєнізований гірничорятувальний загін – 1,9 млн грн;

- Луганська філія ДП «Регіональні електричні мережі» – 7,8 млн грн.

 

На цих підприємствах заборгованість є тільки перед працівниками, які знаходяться на непідконтрольній державним органам влади території.

 

Перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області Павло Баранов доповів, що заборгованість із сплати єдиного внеску станом на 1 квітня 2016 року складає 218,4 млн грн, у тому числі недоїмка та фінансові санкції – 184,2 млн грн, пеня – 34,2 грн.

 

Заборгованість із сплати страхових внесків складає 343,4 млн грн, з яких:

 

-         борг економічно активних платників – 282,5 млн грн (82,3 %),

-         борг платників із безнадійним статусом – 8,7 млн грн (2,5 %),

-         борг платників, які визнані банкрутами – 52,2 млн грн (15,2 %).

 

Недоїмка по страхових внесках складає 26,2 млн грн, фінансові санкції та пеня – 6,3 млн грн, заборгованість із відшкодування пільгових пенсій (список 1 та 2) – 310,7 млн грн, наукових пенсій – 8,2 тис грн, регресних вимог – 67,5 тис грн.

 

Із початку року заборгованість зі сплати страхових внесків по ПАТ «Лисичанськвугілля» збільшилась на 11,5 млн грн, або на 4,8 % та станом на 1 квітня 2016 року складає 239,8 млн грн. Причина зростання – відсутність коштів на відшкодування пільгових пенсій (список 1 та 2).

 

За підприємствами комунальної форми власності станом на 1 квітня 2016 року обліковується заборгованість у сумі 15 млн грн (4,4 % від загальної суми заборгованості), у тому числі недоїмка по страхових внесках – 9,8 млн грн, фінансові санкції та пеня – 3,7 млн грн, заборгованість із відшкодування пільгових пенсій – 1,5 млн грн.

 

Працівникам таких підприємств, у зв’язку із існуючою заборгованістю, тривалий період не увійшов до страхового стажу, на деяких із них – до 97 місяців.

 

Доповідали про стан погашення заборгованості Лисичанський міський голова Сергій Шилін, керівники структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради та керівники підприємств-боржників. Заслухано також інформацію та пропозиції представників профспілкових організацій (трудових колективів).

 

За результатами обговорень головою комісії доручено міській владі в тижневий термін розробити детальний план погашення із визначенням джерел фінансування комунальних підприємств для подальшого контролю, а керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації – звернутися до центральних органів виконавчої влади з конкретними пропозиціями щодо вирішення питань погашення заборгованості на підприємствах, що належать до відповідних сфер управління.

 

Яна Соловйова