Служба зайнятості у Станично-Луганському районі активно співпрацює з роботодавцями. Насамперед, це допомога підприємствам в укомплектуванні кадрами, в тому числі, шляхом компенсації єдиного внеску на новостворене робоче місце та компенсації оплати праці внутрішньо переміщених осіб, укладання договорів про направлення безробітних громадян на громадські роботи, стажування на робочому місці тощо.
27 травня 2016 року Станично-Луганським районним центром зайнятості проведено семінар з керівниками підприємств за темою: «Сучасна служба зайнятості та її можливості в частині укомплектування роботодавців кваліфікованим персоналом». У роботі семінару взяли участь 12 керівників підприємств району.
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості Юлія Гаманєнко ознайомила присутніх зі схемою механізму компенсування єдиного внеску роботодавцю відповідно до Порядку нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 20 квітня 2015 року № 449 та з порядком надання довідок про нараховану та виплачену заробітну плату особі, працевлаштованій за направленням центру зайнятості, використання робочого часу працівника та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Присутніх поінформували, що з 26 вересня 2015 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 696 «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб».
До заходів сприяння зайнятості належить:
- компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб;
- компенсація витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб, на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб.
Заходи зі сприяння зайнятості можуть проводитись окремо або одночасно стосовно кожної внутрішньо переміщеної особи.
Провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості ознайомила присутніх з організацією громадських та інших робіт тимчасового характеру. До участі в них запрошуються громадяни, які не мають роботи, а також зайняті трудовою діяльністю, які виявили бажання працювати у вільний від основної роботи час, учні та студенти – у вільний від навчання час, пенсіонери, інваліди. На осіб, зайнятих на громадських та інших роботах тимчасового характеру, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством.
Під час засідання начальник відділу активної підтримки безробітних центру зайнятості проінформувала роботодавців щодо послуг центру зайнятості з професійної підготовки та перепідготовки за робітничими професіями на замовлення роботодавців. У Станично-Луганському районному центрі зайнятості склалася достатньо чітка система навчання та перенавчання шукачів роботи на замовлення роботодавців під конкретне робоче місце, в рамках якої центр зайнятості допомагає громадянам одержувати конкурентоспроможну професію та задовольнити потреби роботодавців у робочій силі. Позитивним є те, що районний центр зайнятості під час організації професійної підготовки та перепідготовки безробітних осіб керується принципом обов’язкового працевлаштування безробітних після проходження навчання.
За матеріалами Станично-Луганського районного центру зайнятості
|