Вимоги шахтарів, які представляють Донецьку, Луганську, Дніпропетровську та Кіровоградську області, до Міністерства соціальної політики стосуються трьох позицій. Перша - це щодо скасування податку на пенсію. Друга вимога стосується перегляду розмірів регресних виплат, що їх отримують інваліди за рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювання. Третя - осучаснення пенсій інвалідам праці. Переговорний процес представників шахтарів-інвалідів з Міністерством тривав декілька місяців. У ході перемовин підписувалися відповідні протоколи, як, до речі, й в останньому випадку. Наразі дещо із вимог уже виконано, а декотрі вимагають певного часу.
Отже, вимогу щодо скасування податку на пенсію виконано в повному обсязі. У свій час Кабінетом Міністрів України було внесено відповідний законопроект, що його потім доопрацювала й прийняла Верховна Рада. Він уже введений в дію. Цей документ скасував оподаткування пенсій розміром до 10740 гривень. Пенсії, що становлять більшу суму, аніж десять мінімальних зарплат, оподатковуються. Однак це не стосується пенсійних виплат шахтарям-інвалідам.
Позиція друга – збільшення регрес них виплат. Відповідний законопроект уже є, він зареєстрований за номером 4015. Його підтримало Міністерство соціальної політики і 11 травня схвалив профільний парламентський комітет. На його реалізацію необхідно 550 мільйонів гривень на рік. Розрахунки показують, що такі кошти в Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань є. Залишилось аби ВР включила його до порядку денного, а депутати підтримали голосуванням. До речі, відповідне звернення керівництву Верховної Ради було передано 14 червня. Протестуючі налаштовані однозначно, що Парламент задовільнить їхні вимоги. Тут наші з ними позиції повністю співпадають.
Стосовно осучаснення пенсій, то це реально втілити лише в рамках пенсійної реформи, що її Уряд планує провести в другій половині 2016 року. Позиція Міністерства така, що, індексувавши пенсії інвалідам-шахтарям, ми не можемо не зробити цього для чорнобильців або ветеранів війни. Отже, для приведення пенсій у відповідність до сучасних реалій і цін розроблятиметься окремий законопроект у рамках пакету, що, в свою чергу, буде подано на затвердження до Верховної Ради. І це ми плануємо зробити у вересні.
Чому не сьогодні, не зараз? Тому що сьогодні, навіть якщо ми будемо день і ніч працювати, все одно не встигнемо завершити цю роботу до закінчення літньої сесії. Адже для цього потрібні розрахунки Міністерств економіки, фінансів та підготовка відповідних законопроектів. Також необхідно проведення всіх процедур, пов’язаних з їх схваленням і погодженням. Отже, у вересні – жовтні чекатимемо рішення Верховної Ради. Сподіваюся, воно буде позитивним.
І ще, я попросив шахтарів, аби вони припинили голодування, зважаючи на і без того підірваний стан здоров’я. Вони це питання розглядають. Сподіваємося, що до нас дослухаються.
Загалом Міністерство соціальної політики підтримує прагнення людей мирно висловлювати свою позицію. Зрештою, кожен має на це право. Проводячи акцію всередині приміщення, шахтарі діють у рамках правового поля. Вони не створюють нам проблем. Вони не перешкоджають роботі відомства. Відповідно, ми з ними ведемо діалоги. Чи є необхідність їм бути всередині приміщення Міністерства цілодобово? Не нам вирішувати. Це вирішують керівники акцій. І якщо вони вважають за потрібне саме так, ми не заперечуємо. Також не вбачаємо підстав для якихось інших дій з боку силових органів, тому що ми – лише за нормальний діалог з нашими людьми. А тому в першу чергу повинні шукати консенсус і порозуміння.
За матеріалами офіційного веб-сайту Мінсоцполітики України
|