Уряд врегулював питання своєчасного забезпечення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. 8 червня 2016 року до постанови № 509 від 1 жовтня 2014 року було внесено зміни, якими регулюється своєчасне отримання пенсій та інших соціальних виплат переселенцями з Донбасу й Криму та відміняється проставлення відмітки Міграційної служби. Сама довідка набуває статусу безстрокової.
„Постанова № 637 врегульовує питання призначень і виплат соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам, - зазначає Міністр соціальної політики Андрій Рева. - До змін у постановах № 509 і № 637 виплати були прив’язані до місця реєстрації ВПО і кожні шість місяців потрібно було підтверджувати цю реєстрацію. Без штампу Міграційної служби довідка ВПО була не дійсна.
Відтепер, по–перше, встановили, що довідка діє на безстроковій основі (раніше постанова передбачала тісні шестимісячні терміни). А, по-друге, у Державної міграційної служби забрали повноваження реєструвати місце перебування ВПО. Але в місцевих органів влади виникли деякі проблеми з обліком тих, хто реально мешкає на нашій території. Тобто, у процесі роботи над змінами до постанови № 509 виникло інше питання, яке порушили компетентні органи: а як буде здійснюватися контроль за виплатами? Якщо ми однією постановою зняли бюрократичні перешкоди, то ми зобов’язані прописати, як саме здійснюється контроль за коштами. Що й означено в постанові № 637. Наголошую, що предмет регулювання постанов № 637 і № 509 стосується внутрішньо переміщених осіб, які переїхали на територію, підконтрольну Україні”, - підкреслив Міністр Андрій Рева.
На думку Міністра, виплата пенсій і соцвиплат на окупованих територіях – це компетенція вищого, ніж Міністерство соціальної політики України, міждержавного рівня.
Нагадаємо, у січні 2016 року набув чинності Закон „Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, яким встановлювалось, що довідка, яка видається ВПО, є безстроковою, а вимога відмітки про реєстрацію скасовується. Однак, подекуди довідки зі штампами міграційних служб у переселенців продовжували вимагатися на підставі прийнятої Урядом ще в 2014 році постанови № 509 „Про облік внутрішньо переміщених осіб”. Отож, значна кількість переселенців, які дійсно мешкають на підконтрольній Україні території, не мала можливості отримати свої законні пенсії та виплати.
За матеріалами офіційного веб-сайту Мінсоцполітики України
|