Про це заявив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін під час зустрічі з представниками регіональних ЗМІ на семінарі з питань енергоефективності та тарифної політики Уряду.
Розвіюючи міфи про субсидії, Віталій Мущинін нагадав, що субсидія є безповоротною державною допомогою, її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.
До того ж, механізм оформлення субсидії дуже простий. Потрібні лише два документи для оформлення субсидії: заява і декларація. Жодних інших документів не потрібно. А подати заявку можна і в електронному вигляді.
«Громадянам, які не мають доходів для розрахунку субсидії, буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 травня 2016 року – 2900 грн.)», – пояснив Віталій Мущинін.
Також заступник Міністра наголосив, що державою зроблено крок назустріч тим людям, які орендують житло. Такі сім’ї, на підставі договору найму (оренди) житла, теж можуть оформити субсидію і значно менше платити за комунальні послуги. Субсидія розраховується, виходячи з доходу зареєстрованих у будинку (квартирі) осіб і оформлюється на будь-кого з членів сім’ї. Варто наголосити, що наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на визначення права на призначення субсидії.
Громадяни, які отримували субсидію протягом 2015-2016 років, автоматично отримуватимуть її в наступному (2016-2017 рр.).
За матеріалами сайту Мінсоцполітики України
|