Відповідно до Регіональної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2016 роки, яка була затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації – керівника військово-цивільної адміністрації від 26.08.2015 № 368, створено реєстр учасників АТО для забезпечення диспансерного нагляду.
Здійснюється постійний контроль за станом здоров’я учасників АТО шляхом проведення щорічної диспансеризації та планового лікування.
Станом на 01.08.2016 на стаціонарне обстеження у заклади охорони здоров’я були направлені 64 демобілізованих військовослужбовців, у яких виявлені порушення у стані здоров’я.
Згідно затверджених у кожному ЛПЗ індивідуальних планів диспансеризації учасників АТО проводиться медичне супроводження демобілізованих військовослужбовців шляхом проведення періодичних медичних оглядів, надання всебічної допомоги даній категорії осіб у проходженні медико-соціальних експертних комісій.
Протягом першого півріччя проведено 257 періодичних медичних оглядів демобілізованих військовослужбовців та направлено на медико-соціальну експертну комісію – 8.
Робота в даному напрямку триває та знаходиться на постійному контролі.
З метою надання психологічної допомоги та реабілітації учасників АТО та членів їх сімей, у містах та районах області створено 7 Центрів психічного здоров’я, які укомплектовані посадами медичних психологів. У термін з 8 по 13 липня в м. Києві було проведено семінар-навчання по запобіганню та лікуванню посттравматичного стресового розгляду, на який делеговано 5 практичних психологів. Протягом січня-червня пройшли стажування 3 психолога. Головним позаштатним наркологом і психіатром Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації було проведено 5 семінарів-тренінгів «Організаційні та технологічні аспекти психологічної реабілітації учасників АТО» на базі Новоайдарської, Марківської, Кремінської, Сватівської ЦРЛ та Рубіжанської ЦМЛ за участю всіх лікарів первинної ланки (105 осіб).
Проведено інвентаризацію фахівців із фізичної реабілітації для їх подальшого залучення до реабілітаційного процесу в медичних закладах області, в яких буде надаватися медична допомога учасникам АТО (перелік медичних закладів затверджений Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації).
Станом на 01.08.2016 сім військовослужбовців направлено до фахівців із фізичної реабілітації та 43 військовослужбовця направлено до фахівців із психологічної реабілітації.
Вжиті заходи до створення регіональних центрів психологічної реабілітації і лікування, служб соціально-психологічного відновлення учасників антитерористичної операції на базі діючих установ і закладів охорони здоров’я та соціального захисту із залученням до їх роботи висококваліфікованих спеціалістів, волонтерів, запровадження в таких центрах сучасних апробованих методик відновлення здоров’я та позбавлення демобілізованих військовослужбовців посттравматичного синдрому.
У 2016 році залучено позабюджетних коштів у сумі 703 тис. грн. для зміцнення матеріально-технічної бази центрів, закладів та установ, що надають учасникам антитерористичної операції послуги з реабілітації, лікування та адаптації, зокрема, із залученням міжнародної допомоги для створення загальнодержавної системи реабілітації та адаптації учасників антитерористичної операції згідно із Регіональною цільовою програмою медичної, соціально-трудової реабілітації та адаптації учасників антитерористичної операції на 2015-2016 роки.
Яна Соловйова
|