Луганською обласною службою зайнятості на постійній основі проводиться співпраця з військкоматами щодо передбаченої кількості демобілізованих військовослужбовців та їх професійно-кваліфікаційного рівня для оперативного підбору роботи.
У січні-червні 2016 року перебували на обліку в базових центрах зайнятості області як безробітні 83 особи з числа військовослужбовців, які брали участь у АТО.
Станом на 01.07.2016 59 безробітних із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у АТО, залишились перебувати на обліку: у Луганському МЦЗ – 2, у Лисичанському МЦЗ – 5, у Сєвєродонецькому МЦЗ – 5, у Рубіжанському МЦЗ – 4, у Біловодському РЦЗ – 14, у Новоайдарському РЦЗ – 24, у Сватівському РЦЗ – 4, у Старобільському РЦЗ – 1.
Зі всіма особами проводиться індивідуальна робота з наданням рекомендацій щодо вибору цивільної професії, можливості зайняття підприємницькою діяльністю, навичок самопрезентації та актуалізації адаптаційного потенціалу клієнта. З метою мотивування до здобуття професій, що потрібні роботодавцям регіону, та з метою виявлення схильності для зайняття підприємницькою діяльністю всі особи були охоплені профорієнтаційними послугами. Також складено резюме та розміщено на Інтернет-порталі «Труд», роз’яснені питання чинного законодавства. Особи, які звернулися за послугами до служби зайнятості, скористались інформацією у профінформаційному секторі, де розміщена корисна інформація як з питань зайнятості, відкриття власної справи, так і нормативна документація з даних питань.
Безробітні взяли участь у інформаційних та консультаційних семінарах різної тематики, які сприяють працевлаштуванню осіб.
Особи даної категорії залучаються до усіх групових та масових заходів, у тому числі, тренінгів та семінарів, що проводяться як в приміщенні центру зайнятості, так і під час виїзних акцій.
У всіх центрах зайнятості в профінформаційному секторі існують інформаційні куточки для військовослужбовців, матеріали яких постійно оновлюються. У роботі з цією категорією безробітних постійно застосовуються матеріали тематичного семінару для демобілізованих учасників АТО.
З метою мотивування до здобуття професій, що потрібні роботодавцям регіону, та з метою виявлення схильності для зайняття підприємницькою діяльністю всі особи були охоплені профорієнтаційними послугами.
З початку року 7 осіб отримали одноразову допомогу на підприємницьку діяльність та започаткували власну справу, це в Луганському (перереєстрований на підконтрольній українському Уряду території), Лисичанському, Сєвєродонецькому міських, Марківському, Міловському, Новопсковському, Старобільському районних центрах зайнятості, а саме: один зайнявся роздрібною торгівлею продуктами харчування в неспеціалізованих магазинах (Міловський РЦЗ), організував міні-ферму в домогосподарстві (Луганський МЦЗ), виданням книг зайнявся у Лисичанському МЦЗ, надання послуг таксі (Сєвєродонецький МЦЗ), ще один учасник АТО зайнявся ремонтом і технічним обслуговуванням інших машин і устаткування (Старобільський РЦЗ), роздрібною торгівлею з лотка на ринку - текстильними виробами, одягом і взуттям у Марківському РЦЗ, започаткував діяльність і забезпечення фізичного комфорту у Новопсковському РЦЗ.
Усім демобілізованим учасникам бойових дій, які звернулися до центрів зайнятості області, на семінарах та під час індивідуальних консультацій надана вичерпна інформація про весь спектр послуг із професійного навчання, у тому числі, про можливість отримання ваучера для підвищення конкурентоздатності на ринку праці та можливості навчання на базі центрів професійно-технічної освіти ДСЗ України.
На підприємствах, в установах, організаціях Луганської області, перевірених протягом першого півріччя 2016 року, не дотримання соціальних гарантій військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період, виявлено не було.
Яна Соловйова
|