09 серпня 2016, 14:26Актуальні питання та відповіді щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб
|
|
Мінсоцполітики України надає роз’яснення щодо найбільш актуальних питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб.
Питання 1:
Чи підлягають 100% обстеженню всі звернення внутрішньо переміщених осіб, які надійшли після 14.06.2016 (які вже одержують допомогу та надали заяви для призначення допомоги на наступний період по доходам)?
Чи необхідно надавати на розгляд в комісію заяви надані тільки вперше?
Відповідь:
Виплати, які станом на 11 червня 2016 року проводилися за дійсними довідками, продовжуються. У термін до 14 грудня 2016 року структурний підрозділ з питань соціального захисту населення проводить обстеження місця фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. Наступне обстеження проводиться протягом шести місяців з дати складання попереднього акту.
Призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюється відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016 № 365 відповідно до рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.)
Питання 2:
Чи можливо призначення на наступний шестимісячний період адресної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг без акту обстеження з подальшою перевіркою заявника 1 раз на 6 місяців, за умови, що заявник систематично звертається за призначенням? Чи призначення адресної допомоги на наступний період можливе тільки після обстеження сім’ї та складання акту про фактичне проживання і тільки за рішенням комісії?
Відповідь:
Призначення та продовження зазначеної виплати на наступний шестимісячний строк здійснюється за заявою внутрішньо переміщеної особи та відповідно до рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї).
Питання 3:
Пунктом 18 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування передбачено, що повторне призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі у разі їх припинення відповідно до підпункту 4 пункту 12 цього Порядку можливе лише через шість місяців після такого припинення і виконання всіх процедур, необхідних для їх призначення, передбачених законодавством.
З якої дати (місяця) здійснювати поновлення виплати державних допомог на дитину одинокої матері, при усиновленні дитини, допомоги малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам?
Відповідь:
Відновлення соціальних виплат за довідками, що були скасовані відповідно до статті 12 Закону, здійснюється після видачі нової довідки відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 (через шість місяців після такого припинення і виконання всіх процедур, необхідних для їх призначення, передбачених законодавством).
У випадках, коли скасування довідки з підстав, визначених у статті 12 Закону, відбулося до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 (14.06.2016 р.), норма щодо повторного призначення соціальних виплат лише через шість місяців не застосовується.
Виплати таким особам відновлюються з дати звернення особи до органу, що здійснює відповідні соціальні виплати.
Питання 4:
Чи можливо призначення (поновлення) допомоги на підставі електронної справи без акту обстеження з подальшою перевіркою заявника 1 раз на 6 місяців, за умови, що заява надана до 14.06.2016? Чи призначення соціальних допомог можливе тільки після обстеження сім’ї та складання акту про фактичне проживання заявника та дітей і тільки за рішенням комісії?
Відповідь:
Порядком відновлення (поновлення) соцвиплат, затвердженим постановою № 365, визначено, що рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати приймає комісія за результатами розгляду подання з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.
Питання 5:
Чи має право переміщена особа звернутись за призначенням адресної допомоги відповідно до постанови КМУ № 505, якщо з дати останньої виплати минуло більше ніж півроку?
Відповідь:
Адресна грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається з дати звернення за її призначенням (крім випадків, коли виплата була припинена відповідно до пункту 7 Порядку 505). Обмежень щодо терміну звернення за такою допомогою на наступний період не встановлено.
Питання 6:
Після отримання інформації від органів, що здійснюють соціальні виплати, для підтвердження фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, органи соціального захисту населення проводять додаткову перевірку обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.
При цьому, зазначені органи надають відповідні списки у різні строки. Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення складено акти обстеження матеріально-побутових умов сімей заявників за формою, встановленою Мінсоцполітики, на комісії розглянуто подання, прийняте відповідне рішення.
Чи необхідно складати повторно акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї внутрішньо переміщеної особи у разі отримання інформацій від різних органів, які здійснюють соціальні виплати?
Відповідь:
У разі, якщо не минуло 6 місяців з дати попередньої перевірки, в ході якої підтверджено відомості щодо фактичного місця проживання ВПО, повторно акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї не складається, а подання подається на розгляд комісії разом зі наявним актом.
Питання 7:
Згідно п. 6 постанови КМУ від 01.10.2014 № 509 довідка діє безстроково, а згідно п. З постанови КМУ від 01.10.2014 № 505 для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім’ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку (у випадку, передбаченому пунктом 5 цього Порядку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред’являє довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються, строк дії яких продовжено на наступний період.
Чи будуть внесені зміни до постанови КМУ № 505 щодо безстрокової дії довідки внутрішньо переміщеним особам?
Відповідь:
Відповідно до пункту 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім’ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред’являє довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються, строк дії яких продовжено на наступний період. Таким чином, після прийняття Закону № 1706 та внесення змін до постанови КМУ 509 в частині визначення безтермінової дії довідок ВПО немає необхідності їх продовження.
Питання 8:
Чи є дійсними довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, які були видані з жовтня 2014 року до набуття чинності постановами КМУ від 04.03.2015 № 79 (у частині проставлення відмітки Державної міграційної служби) та від 26.08.2015 № 636 (в частині подовження терміну довідки), які не мають відмітки Державної міграційної служби та не були подовжені, оскільки при видачі таких довідок це не було передбачено законодавством і в програмному комплексі вони були внесені, як безстрокові?
Відповідь:
Такі довідки мають бути замінені.
Довідки, що були видані внутрішньо переміщеним особам до 13 січня 2016 року, і які були дійсними на момент набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», то такі довідки також є чинними та діють безстроково, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі - Закон), а також довідок, в яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає.
Питання 9:
Згідно абзацу 1 п. 5 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505, грошова допомога не призначається у разі, коли будь-хто з членів сім’ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення.
- Яким нормативно-правовим актом керуватися при визначенні регіонів, інших ніж тимчасово окупована територія України, районів проведення антитерористичної операції та населених пункти, що розташовані на лінії зіткнення при призначенні щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання?
- Чи можна 1/2, 1/4 та 1/6 частину житла трактувати в цілому, як власність на житлове приміщення?
- Чи призначається щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у разі наявності у власності житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, але не придатного для проживання?
Відповідь:
- Грошова допомога призначається внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення та отримали відповідну довідку;
- нормами Порядку не передбачено виключень у разі наявності у власності частини житлового приміщення;
- у разі коли відсутня можливість використання житлового приміщення за призначенням, яке не придатне для проживання, може бути розглянуто право на призначення грошової допомоги за умови надання відповідних документів.
Питання 10:
Статтею 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено, що студенти, які здобували певний освітньо-кваліфікаційний рівень та мали реєстрацію місця проживання в гуртожитках, після зняття з реєстрації мають право на отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи у випадку, якщо не бажають повернутися до попереднього місця проживання через обставини, зазначені у статті 1 цього Закону.
Чи мають право на отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи громадяни, які виїжджають (виїхали) з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для здобуття певного освітньо-кваліфікаційного рівня в заклади, які розташовані на території, підконтрольній українській владі та реєструють своє місце проживання у гуртожитках цих навчальних закладів?
Відповідь:
Ці особи набудуть статусу ВПО після зняття з реєстрації в гуртожитку у випадку, якщо не бажають повернутися до попереднього місця проживання через обставини, зазначені у статті 1 цього Закону.
Питання 11:
До управлінь соціального захисту населення області звертаються громадяни, які виїхали з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та вказують своїм фактичним місцем мешкання садові товариства (наприклад: садове товариство «СТ Наука» у м. Краматорськ з юридичною адресою реєстрації: м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, буд 10).
Чи мають право такі громадяни на отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи?
Відповідь:
Відповідно до пункту 3 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, як фактичне місце проживання/перебування не можуть зазначатися адреси (місцезнаходження) органів державної влади, місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх підрозділів, будь-яких інших приміщень, за якими внутрішньо переміщені особи фактично не проживають.
Питання 12:
Постановою КМУ від 01.10.2014 № 509 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 352) передбачено, що для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника.
Чи необхідна присутність малолітньої дитини, недієздатної особи або особи, дієздатність якої обмежена, під час звернення громадян із заявою за довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (діти, на час звернення батьків із заявами на отримання довідок про взяття на облік, перебувають з дідусем на відпочинку, у родичів на території підконтрольній українській владі)?
Відповідь:
Пунктом 2 Порядку передбачено, що неповнолітні особи (довідково: віком від 14 до 18 років) подають заяву про взяття на облік особисто, а заяву про взяття на облік малолітньої дитини (довідково: віком до 14 років) - законний представник.
Заяву про взяття на облік малолітньої дитини, яка є дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, для отримання довідки подає від її імені:
у разі влаштування до дитячого закладу, закладу охорони здоров’я або закладу соціального захисту дітей на повне державне забезпечення – керівник відповідного закладу;
у разі влаштування в сім’ю громадян під опіку, піклування, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу – законний представник (один з опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів).
Заяву про взяття на облік малолітньої дитини, яка прибула без супроводження законного представника, для отримання довідки може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, в яких проживає (перебуває) дитина.
Якщо малолітня дитина прибула без супроводження законного представника або особи, зазначеної в абзаці п’ятому цього пункту, заяву подає від її імені представник органу опіки та піклування за місцем перебування такої дитини.
Питання 13:
Відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 № 509 дія довідки внутрішньо переміщених осіб є безстроковою.
Після оновлення програмного забезпечення при обміні інформаціями баз отримувачів пенсій органів Пенсійного фонду (далі – органи ПФУ) та Єдиною інформаційною базою даних про взяття на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення (далі – органи соціального захисту), автоматична заміна особливості із кодом 93 «Переселенець не зареєстрований» на код 94 «Переселенець зареєстрований» не здійснилася. Поновлення виплати пенсій органами ПФУ буде здійснено після перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб з вищезазначеної категорії (очікується надходження списків на перевірку фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб у кількості 129 тис. осіб, у яких довідки були діючими станом на 13 січня 2016 року та 17 тис. осіб, у яких з 20 червня 2016 року по 30 червня 2016 року закінчився термін дії довідки (термін дії довідок змінився на безстроковий)).
Чи необхідно здійснювати перевірку фактичного місця проживання/перебування зазначених внутрішньо переміщених осіб в даному випадку?
Відповідь:
Довідки, що були видані внутрішньо переміщеним особам до 13 січня 2016 року, і які були дійсними на момент набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», то такі довідки є чинними та діють безстроково, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі – Закон), а також довідок, в яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає.
Виплати, які станом на 11 червня 2016 року проводилися за дійсними довідками, продовжуються. У термін до 14 грудня 2016 року структурний підрозділ з питань соціального захисту населення проводить обстеження місця фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. Наступне обстеження проводиться протягом шести місяців з дати складання попереднього акту.
Відновлення соціальних виплат (у тому числі, пенсій) за довідками, які були чинними станом на 13.01.2016 року, але у яких була відсутня відмітка ДМС, здійснюється відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 за рішенням комісії з дня припинення виплати.
Питання 14:
Чи передбачається внесення змін до положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2001 № 1091 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» у зв’язку із введенням додаткових функцій відповідно до постанови КМУ від 08.06.2016 № 365?
Відповідь:
Відповідно до пункту 3 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування передбачено, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення та/або робочі групи, що утворюються з представників територіальних підрозділів МВС, ДМС, СБУ, Національної поліції, Держфінінспекції, Держаудитслужби та Пенсійного фонду України за рішенням районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад також можуть проводити додаткові перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи із складенням акта обстеження матеріально- побутових умов сім’ї.
Таким чином, структурним підрозділам з питань соціального захисту населення та/або відповідним робочим групам вже надано повноваження щодо складення акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.
За матеріалами Мінсоцполітики України
12 червня 2017, 10:10
Луганським обласним центром соціально-психологічної допомоги проведено виїзний прийом громадян
На початку червня 2017 року на базі Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги в селищі Михайлівка Кремінського району відбувся виїзний прийом громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах. Участь у прийомі взяли фахівці Кремінського бюро Сєвєродонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та управління соціального захисту населення Кремінської райдержадміністрації, а також директор центру Юрій Єременко.
докладніше »
02 червня 2017, 16:10
У Новопсковському районі проведено виїзну акцію «У країні дитинства, у країні добра разом зі службою зайнятості»
Відпочинок дітей у літніх таборах – це час для розвитку та цікавих пізнань. Незамінним партнером у цій справі щороку стає служба зайнятості.
30 травня 2017 року мовний літній табір з денним перебуванням «WONDER LAND» Танюшівської ЗОШ І-ІІІ ступенів із радістю зустрів спеціалістів Новопсковського районного центру зайнятості. У цей день відбулася виїзна акція з використанням мобільного центру зайнятості з нагоди Дня захисту дітей «У країні дитинства, у країні добра разом зі службою зайнятості». Розташувався мобільний центр зайнятості на території табору. Яскраво – блакитний намет гармонійно поєднався із зеленню березового гаю та різнокольоровими барвами подвір’я школи.
докладніше »
02 червня 2017, 15:56
Підписано Меморандум взаємодії між громадським організаціями Луганщини, які опікуються питаннями соціального захисту осіб з інвалідністю
31 травня 2017 року в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації відбулося чергове засідання «круглого столу» з питань соціального захисту осіб з інвалідністю.
У заході взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення обласної держадміністрації Елеонора Поліщук, позаштатний радник голови облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації з питань соціального захисту осіб з інвалідністю Микола Надулічний, представники обласних громадських організацій, що опікуються питаннями соціального захисту осіб зазначеної категорії, зокрема Луганської обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів України, Луганської обласної організації Українського товариства Сліпих та Центру підтримки інвалідів Луганщини.
докладніше »
01 червня 2017, 08:28
Робота соціальних установ щодо надання соціальних послуг дітям Луганської області
Соціальний захист дітей Луганщини здійснюється за декількома напрямками. Окрім забезпечення сімей з дітьми державною соціальною допомогою, Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації координується діяльність установ та закладів, які надають соціальні послуги різним категоріям дітей. Зокрема, на Луганщині працює мережа центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Рубіжанський обласний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, центри соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю.
докладніше »
01 червня 2017, 08:21
Елеонора Поліщук поінформувала про початок літньої оздоровчої кампанії для дітей в Луганській області
30 травня 2017 року напередодні Дня захисту дітей директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук взяла участь в ефірі телепередачі «ЛОТ наживо» щодо організації літньої оздоровчої кампанії для дітей Луганщини.
Вона розповіла, що фінансування літньої оздоровчої кампанії планується із бюджетів різних рівнів: обласного, місцевих, державного. Із обласного бюджету на оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах області та перебувають на повному державному забезпеченні, заплановано фінансування у сумі 2450,2 тис. грн. На оздоровлення дітей із населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, – 2028,6 тис. грн. У місцевих бюджетах заплановано 7453,5 тис. грн.
докладніше »
31 травня 2017, 17:31
Елеонора Поліщук звітувала про підсумки роботи з надання житлових субсидій населенню Луганської області
30 травня 2017 року відбулося засідання колегії Луганської облдержадміністрації. Директор Департаменту соціального захисту населення обласної держадміністрації Елеонора Поліщук доповіла про підсумки роботи з надання житлових субсидій населенню Луганської області у 2016 році. За її словами, під час опалювального періоду 2016-2017 років житлові субсидії надавалися 153430 сім’ям області. Із них кількість субсидій на оплату житлово-комунальних послуг становить 149797, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – 3633.
докладніше »
31 травня 2017, 11:11
В облдержадміністрації обговорено заходи впливу на керівників підприємств-боржників із виплати заробітної плати
29 травня 2017 року перший заступник голови облдержадміністрації Роман Власенко в рамках діяльності обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій стипендій та інших соціальних виплат провів робочу нараду з питань взаємодії органів виконавчої влади та правоохоронних органів щодо погашення заборгованості із заробітної плати в області.
докладніше »
31 травня 2017, 08:53
Представниця Департаменту взяла участь семінарі-нараді: «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи»
25-26 травня 2017 року в місті Одеса відбувся семінар-нарада за темою: «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи». У заході взяли участь представники об’єднаних територіальних громад Луганської області, а також долучилася начальник відділу організації надання соціальних послуг Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Тетяна Фролова.
докладніше »
31 травня 2017, 08:43
Про соціальний захист дітей в Луганській області
Соціальний захист дітей Луганської області здійснюється за декількома напрямками. Одним із основних є забезпечення сімей з дітьми державною соціальною допомогою. Станом на 01 травня 2017 року в області в органах соціального захисту населення державна допомога сім’ям с дітьми виплачена 30941 отримувачам на 33142 дитини на загальну суму 230119,35 тис. грн, у тому числі:
докладніше »
30 травня 2017, 16:28
Номери «гарячих ліній» для школярів, абітурієнтів та студентів із зони АТО та Криму
З метою забезпечення рівного доступу до отримання освіти для дітей із зони АТО та Криму, ГО «Фонд «Відкрита політика» з 2015 року розпочав інформаційну та адвокаційну кампанії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством інформаційної політики України, Міністерством з тимчасово окупованих територій та ВПО України за підтримки ЮНІСЕФ. На сьогоднішній день у Фонді постійно працює консультаційна «гаряча лінія» з освітніх питань, створені і поширенні відео та аудіоролики, створена інтернет платформа «Доступна освіта» (http://dostupnaosvita.com.ua), де можна знайти відеоуроки з української мови й літератури та історії України, покрокові інструкції щодо отримання документів про освіту державного зразка, процедури здобуття вищої освіти за спрощеною процедурою тощо.
докладніше »
30 травня 2017, 12:07
Проведено семінар для заступників голів РДА та міських рад Луганщини щодо надання соціальних послуг населенню в умовах децентралізації
26-27 травня 2017 року з ініціативи Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації проведено семінар-нараду для заступників голів райдержадміністрацій, районних військово-цивільних адміністрацій та міських рад, які координують соціальну сферу, за темою: «Організація системи надання соціальних послуг в умовах децентралізації». Участь у заході взяли заступник голови обласної держадміністрації Ольга Лішик, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонора Поліщук, директори обласних фондів соціального страхування, обласного центру зайнятості, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, начальник Головного управління Пенсійного фонду в Луганській області. До участі у семінарі-нараді були запрошені також голови об’єднаних територіальних громад Луганської області.
докладніше »
29 травня 2017, 12:24
170 мешканцям Луганщини призначено одноразову матеріальну допомогу із обласного бюджету
25 травня 2017 року в облдержадміністрації проведено засідання обласної комісії з надання одноразової грошової допомоги за рахунок коштів з обласного бюджету. Участь у заході взяли голова комісії, заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик, директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, заступник голови комісії Елеонора Поліщук та члени комісії.
докладніше »
29 травня 2017, 09:13
Проведено зустріч Сєвєродонецького міського товариства інвалідів «Надія»
25 травня 2017 року Сєвєродонецьким міським товариством інвалідів «Надія» проведено захід, присвячений Дню міста та Дню хіміка України.
У заході взяли участь представники облдержадміністрації та міської ради, депутатського корпусу міста Сєвєродонецька та громадських організацій.
Заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик привітала присутніх із прийдешніми святами. Вона підкреслила, що подібні заходи – це добра можливість спільного вирішення найголовніших питань соціального захисту осіб з інвалідністю.
докладніше »
29 травня 2017, 09:02
Вперше у місті Сєвєродонецьку відбувся обласний Ярмарок вакансій для студентської молоді
25 травня 2017 року з ініціативи Луганського обласного та Сєвєродонецького міського центрів зайнятості в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся широкомасштабний Ярмарок вакансій для студентів цього ВУЗу та студентів Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму.
Відкрив Ярмарок вакансій директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський, який зазначив, що проведення таких заходів сприятиме працевлаштуванню випускників університету, допоможе студентам старших курсів знайти місце проходження стажування та практики, а роботодавцям – підібрати молодих спеціалістів на існуючі вакансії.
докладніше »
26 травня 2017, 16:23
Медичних працівників Луганщини навчають допомозі жінкам, постраждалим від насильства
На Луганщині продовжується робота щодо попередження ґендерно обумовленого та домашнього насильства. 24-25 травня 2017 року в місті Сєвєродонецьку відбулася робоча зустріч для медичних працівників пунктів невідкладної допомоги для жінок і дівчат, постраждалих від насильства в умовах збройного конфлікту на сході України. Зустріч проведена в рамках реалізації проекту Фонду народонаселення ООН «Відповідь на гострі гуманітарні потреби найбільш вразливих жінок та неповнолітніх дівчат, які постраждали від збройного конфлікту на сході України. Поєднання заходів гуманітарного реагування із вирішенням довготривалих наслідків кризи» спільно із Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї».
докладніше »
25 травня 2017, 15:49
Елеонора Поліщук взяла участь у зустрічі щодо соціальної підтримки дітей Луганщини
24 травня 2017 року в місті Сєвєродонецьку відбулося засідання «круглого столу» за темою: «Розбудова співпраці в Луганській області» щодо захисту та підтримки прав дітей. Ініціаторами заходу стали команда проекту «Генерація UA», МБФ «Жовто-Блакитні Крила» та ChildFund Deutschland. Зустріч відбулася на базі дитячого центру соціально-психологічної підтримки, що відкрився нещодавно в Сєвєродонецьку за підтримки зазначених організацій.
докладніше »
25 травня 2017, 15:41
Продовжується соціальний захист ветеранів Великої вітчизняної війни за рахунок коштів обласного бюджету
«Комплексною обласною програмою медичного і соціального забезпечення учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, ветеранів війни та прирівняних до них осіб на 2017-2019 роки», зміни до якої затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза від 26 квітня 2017 року № 258, до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні передбачені:
докладніше »
25 травня 2017, 15:21
Призначено позаштатних радників голови облдержадміністрації з питань соціального захисту осіб з інвалідністю
З метою організації роботи із соціального захисту осіб з інвалідністю та вдосконалення спільної роботи з громадським організаціями, які опікуються питанням соціального захисту громадян цієї категорії, було прийнято рішення про доцільність призначення позаштатних радників голови Луганської обласної державної адміністрації.
Розпорядженням голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза від 05 травня 2017 року № 195-к призначено позаштатних радників голови, якими стали голова Луганської обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів України Наталія Гордєєва та голова Центру підтримки інвалідів Луганщини Микола Надулічний.
докладніше »
24 травня 2017, 17:20
Вимоги безпеки при проведенні літніх спортивно-масових заходів
З метою запобігання нещасним випадкам під час проведення спортивно-масових заходів або корпоративних змагань, керівникам структурних підрозділів на підприємстві, установі, організації необхідно завчасно проводити інструктаж з безпечного проведення спортивно-масових заходів, який визначає організаційно-правові основи і порядок виконання директив учасниками змагань і уболівальниками у процесі підготовки і проведення спортивно-масових заходів.
На спортивному майданчику, де проводяться масові заходи, повинні невідлучно перебувати призначені відповідальні особи.
Починати змагання і закінчувати їх необхідно тільки по сигналу судді. Не допускається порушувати правила проведення змагань.
Перевдягання у спортивну форму необхідно проводити в спеціально відведених місцях (роздягальнях).
докладніше »
23 травня 2017, 16:24
На Луганщині проведено обласну Спартакіаду працівників соціальної сфери
19 травня 2017 року відбулася обласна Спартакіада працівників соціальної сфери Луганщини. Участь у змаганнях взяли 15 команд, до складу яких увійшли працівники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, міських і районних управлінь соцзахисту населення, обласних інтернатних установ та соціальних закладів.
докладніше »
22 травня 2017, 11:56
Проведено обласну нараду із директорами територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)
17 травня 2017 року в Департаменті соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації під керівництвом директора Департаменту Елеонори Поліщук відбулась обласна нарада із директорами територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міст і районів області.
Під час наради обговорено низку актуальних питань, зокрема, роботу територіальних центрів на сучасному етапі, стан впровадження інноваційних соціальних послуг та Державних стандартів надання соціальних послуг територіальним центрами.
докладніше »
22 травня 2017, 11:51
У місті Сєвєродонецьку презентовано інсталяцію «Грані» щодо попередження торгівлі людьми
Протидіяти фактам торгівлі людьми легше, аніж боротися з їх наслідками. Будь-хто може стати жертвою незалежно від віку, статі, соціального статусу. Проте, завжди є люди, які допоможуть і не залишать у біді. «Знай», «Розумій», «Дій» – основні тези інсталяції «ГРАНІ», що відкрилася 18 травня у Сєвєродонецьку на Майдані перемоги.
Основне завдання акції – привернути увагу до проблеми торгівлі людьми, а також залучити громадськість до попередження й боротьби із сучасним рабством. Ця національна інформаційна кампанія проводиться Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Інсталяція «ГРАНІ» вперше встановлена
2 грудня 2016 року в місті Києві.
докладніше »
18 травня 2017, 08:41
На Луганщині троє жінок отримали почесне звання України «Мати-героїня»
Відповідно до Указу Президента України від 13 травня 2017 року № 129/2017 троє жінок-мешканок Луганської області нагороджені почесним званням України «Мати-героїня».
Мешканка Кремінського району Світлана Нікуліна народила та гідно виховала 5 дітей, мешканка Новопсковського району Ніна Солдатко також є зразковою мамою 5 дітей. Мешканка Сватівського району Уляна Гарькун на момент підписання Указу була мамою 10 дітей, однак, наразі їх родина поповнилася ще трьома дітьми.
докладніше »
17 травня 2017, 17:56
Інформація щодо отримання одноразової державної грошової допомоги особами, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності у 2017 році
УРЯДОВА «гаряча лінія» - 1545;
«гаряча лінія» Мінсоцполітики – (044) 289-09-45
Державна матеріальна допомога виплачується ЩОРІЧНО.
Виплата у 2017 році одноразової грошової допомоги особам, які мали право на її отримання у 2014-2016 роках, але не отримали таку допомогу, здійснюється з урахуванням неотриманих сум допомоги.
докладніше »
17 травня 2017, 17:41
Фахівці Білокуракинського районного центру зайнятості провели захід до Дня матері для вихованців дитячого садка
Дошкільний заклад – перша сходинка у формуванні базових знань про професії. Саме в дитячому садку діти знайомляться з різноманіттям і широким вибором професій. Ці елементарні знання допомагають дітям розширити свої пізнання про роботу батьків, бабусь і дідусів, ближче познайомитися з робочим місцем мами і тата, дізнатися, що саме вони виконують на роботі.
докладніше »
17 травня 2017, 17:31
Директор Департаменту соцзахисту населення Луганської ОДА Елеонора Поліщук звітувала про отримання одноразової допомоги до травневих свят
Ветерани війни, а також прирівняні до них категорії осіб, одержали з державного і обласного бюджетів одноразову соціальну допомогу до 9 травня. Про це розповіла директор Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонора Поліщук на брифінгу для представників засобів масової інформації, що відбувся 16 травня 2017 року.
Значній більшості інвалідів, учасників бойових дій, в’язнів концтаборів, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та деяким іншим категоріям населення допомога з державного бюджету була нарахована до 5 травня. Управліннями соціального захисту населення області вже видано кошти 25 400 ветеранам – загалом понад 27 млн грн.
докладніше »
16 травня 2017, 16:17
На Луганщині проведено навчання фахівців, відповідальних за попередження ґендерного та домашнього насильства
15 травня 2017 року в місті Сєвєродонецьку проведено семінар за темою: «Ґендерно обумовлене насильство: що потрібно знати організаціям, які працюють із ВПО та громадами в Луганській області». Захід відбувся з ініціативи Фонду народонаселення ООН та Ради Європи спільно із Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації.
докладніше »
16 травня 2017, 16:05
Представниця Департаменту взяла участь у навчанні щодо запобігання та протидії домашньому насильству
11-12 травня 2017 року в місті Києві Міністерством соціальної політики України проведено навчання фахівців обласних та місцевих державних адміністрацій за темою: «Запобігання та протидія домашньому насильству». Захід відбувся за підтримки Фонду народонаселення ООН та Української фундації громадського здоров'я. Долучилася до навчання і завідувач сектору сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації.
докладніше »
16 травня 2017, 15:45
Голова Луганської ОДА Юрій Гарбуз привітав жінок із Днем матері
Голова Луганської облдержадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз привітав жінок Луганщини із Днем матері. Так, 12 травня 2017 року голова обласної держадміністрації відвідав Новопсковський район, де завітав до мами багатодітної родини Марини Козачкової, яка виховує 4 дітей. У родині Козачкових два хлопчики та дві дівчинки, найстаршій дитині – 11 років, наймолодшій – усього рік.
докладніше »
16 травня 2017, 15:37
Проведено обмін досвідом між Луганським та Донецьким обласними центрами соціально-психологічної допомоги
Із 2015 року Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації ведеться робота щодо відновлення повноцінної роботи Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги. Головною метою установи є надання тимчасового прихисту та комплексу допомоги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах. Крім того, на базі центру заплановано надання допомоги особам, які постраждали від ґендерного, домашнього насильства або торгівлі людьми.
докладніше »
|| Наступна сторінка
Сторінки:
Архів по роках:
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
|