16 вересня 2016, 14:04

Спалювання опалого листя та сухої трави – шкідливо!

Триває пора збирання врожаю на полях та присадибних ділянках. Упорядковуються прибудинкові території та території присадибних ділянок громадян. Робиться добра справа. Та нерідко такі прибирання супроводжуються спалюванням зібраного сміття, сухої трави та листя. А між тим, шкода від спалювання сміття, листя і сухої трави надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, не всі мешканці нашого міста це усвідомлюють і тому  пожежно-рятувальні підрозділи все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах: унаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях.

 

У зв’язку з цим звертаємося до громадян з проханням відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та інших рослинних залишків. Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

 

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згоранні, скажімо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.

 

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю спалювання листя і сухої трави призводить до руйнації ґрунтового покриву та ґрунтоутворюючих мікроорганізмів. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.

 

При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, особливо у суху та вітряну погоду. При спалюванні сухої рослинності вздовж доріг існує загроза неконтрольованого поширення вогню. Також, дим від вогнищ може надовго зависати у повітрі, при цьому погіршується видимість на дорогах. Викладені факти є непереборним доказом того, що спалювання рослинних решток несе численні загрози довкіллю та здоров’ю людини.

 

З погляду на викладене, категорично заборонено:

 

  • розводити багаття, спалювати відходи, тару на відстані менше 15м від будівель і споруд;
  • спалювати всі види відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень;
  • залишати на відкритих майданчиках і дворах (особливо під прямими сонячними променями) бочки й іншу тару з легкозаймистими та горючими рідинами.

 

Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою адміністративну відповідальність.

 

Євген Жданов