03 жовтня 2016, 11:42

На колегії облдержадміністрації Елеонора Поліщук презентувала Регіональну цільову програму надання соціальних послуг «Турбота»

Під час засідання колегії облдержадміністрації директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонора Поліщук презентувала Регіональну цільову програму вдосконалення та розвитку системи надання соціальних послуг в Луганській області на 2016-2019 роки «Турбота». Програма була затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза від 12 серпня 2016 року № 468.

 

Елеонора Поліщук розповіла, що метою програми є забезпечення населення області якісними та доступними соціальними послугами через відновлення інфраструктури, удосконалення діючої системи, створення умов для безперешкодного доступу до об’єктів соціальної сфери. Програма включає перелік завдань і заходів, виконання яких дозволить зменшити соціальну напругу серед клієнтів соціальних установ та суспільства в цілому шляхом покращання якості надання соціальних послуг за основними напрямками: правовим, соціальним, охорони здоров’я і реабілітації, суспільним. Програма передбачає впровадження інноваційних соціальних послуг, розвиток соціальної сфери на обласному і місцевому рівнях.

 

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації поінформувала, що для реалізації програми планується залучити установи та заклади соціального захисту населення Луганської області, до яких входять 10 стаціонарних установ обласного підпорядкування, 3 соціальні центри обласного підпорядкування, 15 управлінь соціального захисту населення області, 15 міських і районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 15 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 5 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, партнерські міжнародні організації.

 

Разом із тим, із початком збройного конфлікту на Луганщині мережа соціальних установ зазнала значних змін та втрат. Так, кількість психоневрологічних будинків-інтернатів зменшилась майже удвічі - з 10 до 6 установ, кількість центрів реабілітації осіб з інвалідністю також скоротилась більше ніж у двічі – з 12 до 5 установ, деякі види установ відсутні взагалі, зокрема, дитячі будинки-інтернати соціальної сфери, центр матері і дитини.

 

Гострою є потреба у відновленні роботи або створенні аналогів вузькоспеціалізованих установ, таких як Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» та соціальний центр матері і дитини.

 

Елеонора Поліщук розповіла про впровадження інноваційних соціальних послуг, одним із видів яких є «соціальне таксі» для одиноких непрацездатних громадян, пенсіонерів, інвалідів, які значно втратили рухову активність, пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків та відносяться до маломобільних груп населення. Чисельність потребуючих складає 2,5 тис. осіб, протягом 2015 року такою послугою забезпечено тільки 800 осіб.

 

Регіональна програма є ефективним інструментом забезпечення населення області соціальним послугами із врахуванням індивідуальних потреб громадян.

 

Яна Соловйова