29 листопада 2016 в облдержадміністрації відбувся брифінг для ЗМІ, присвячений проведенню обласного етапу Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Участь у брифінгу взяла директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонора Поліщук. Щороку акція відбувається з 25 листопада до 10 грудня. Її мета – поінформувати населення про проблематику насилля, зруйнувати стереотипи, що склалися в цій сфері, та порадити постраждалим, куди слід звертатися у складних ситуаціях. У цьому році акцент зроблено саме на проведенні акцій в містах і районах області, аби донести до усіх куточків регіону ідею пропагування протидії насильству. Стартувала Всеукраїнська акція на Луганщині в Попаснянському районі, де тема миру, війни та насилля була представлена в підготованих виступах дітей. Цього ж дня в Сєвєродонецьку з ініціативи Фонду народонаселення ООН в Україні на триповерховому будинку був нанесений мурал «Зупинимо насильство над жінками».
Наступними регіонами області, де пройдуть акції, стануть Старобільський та Біловодський райони. Усього на Луганщині заплановано проведення 232 заходів, серед яких: флеш-моби, тренінги, навчальні семінари, бесіди, конференції, «круглі столи». Елеонора Поліщук зазначила, що Департамент соціального захисту населення узагальнює інформацію про кількість звернень з питань домашнього насилля. «Люди нам довіряють, звертаючись за допомогою. В основному – це жінки. Я можу констатувати, що ця проблема поступово виходить з рамок приватності», – зауважила вона.
Для вирішення проблем щодо протидії насильству створена обласна Координаційна рада з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми. Ця рада – відкритий майданчик, де співпрацюють відповідні структури облдержадміністрації, правоохоронні органи, міжнародні та громадські організації. Також за підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні у Лисичанську, Сєвєродонецьку, Кремінському, Новоайдарському та Станично-Луганському районах створені п’ять мобільних бригад, які на місцях надають кваліфіковану психологічну та соціальну допомогу тим, хто постраждав від ґендерного та домашнього насильства. У цьому році створені ще три додаткових бригади: у місті Рубіжному, Попаснянському та Старобільскому районах.
З початку роботи проекту мобільними бригадами здійснено 831 виїзд, надано 7 тис. послуг та понад 5 тис. консультацій.
За матеріалами прес-служби
обласної військово-цивільної адміністрації
|