22 грудня 2016, 08:06

Дієві громади - заможна країна. На Луганщині ООН Жінки та Український жіночий фонд реалізують проект щодо відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах

Мобілізація громад задля розширення можливостей в Луганській та Донецькій областях є частиною проекту «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Компонент мобілізації громад задля розширення можливостей впроваджується структурою ООН Жінки спільно з Українським жіночим фондом у 20 громадах Донецької та Луганської областей на територіях, контрольованих урядом України. Перелік громад, залучених до реалізації проекту, включає: Бахмутівську, Великоновосілківську, Вугледарську, Дружківську, Краматорську, Лиманську, Маріупольську, Миколаївську, Слов'янську, Черкаську об'єднані територіальні громади Донецької області, а також Біловодську, Білокуракинську, Красноріченську, Кремінську, Марківську, Новоайдарську, Новопсковську, Попаснянську, Троїцьку, Чмирівську об'єднані територіальні громади Луганської області. 

 

Мета компоненту мобілізації громад задля розширення можливостей.

 

Просування ідеї ґендерної рівності та прав людини в контексті реалізації реформи децентралізації в Донецькій та Луганській областях шляхом посилення внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також жінок та чоловіків, які постраждали від конфлікту з особливою увагою на більш уразливі категорії, підтримка їхньої активної участі у розвитку соціальної згуртованості та безпеки у спільнотах, а також залучення їх до процесів прийняття рішень.

 

Завдання

 

  • Підтримати формування груп самодопомоги на рівні об’єднаних громад та посилити їхню спроможність реалізувати громадські та адвокаційні проекти через участь у програмі малих грантів на реалізацію соціальних, освітніх та інфраструктурних ініціатив;
  • Активізувати згуртовану діяльність в об’єднаних громадах на основі потреб жінок та чоловіків з найбільш уразливих груп населення, зокрема, тих, хто пережили ґендерно-зумовлене насильство, літніх людей, ВІЛ-позитивних жінок, неповнолітніх, які були залишені без нагляду, багатодітних сімей, людей з інвалідністю, представників національних меншин, ВПО, приймаючих громад, які постраждали від збройного конфлікту тощо; 
  • Сприяти участі жіночих груп та місцевих прихильників ідеї ґендерної рівності до розробки й впровадження місцевих та обласних бюджетів і стратегій розвитку.

 

Підходи до впровадження.

 

Компонент використовуватиме методологію мобілізації громад для розширення їх прав та можливостей (Community Mobilization for Empowerment), приділяючи особливу увагу підтримці активізації жінок та чоловіків у групах самодопомоги всередині кожної з громад. Проект має на меті підтримати розбудову спроможностей цих груп, їх адвокаційні ініціативи, комунікацію між групами та місцевими органами влади для врахування ґендерно сенситивного та інклюзивного підходу до формування регіональної та місцевої політики. Особливий фокус в діяльності буде зроблено на жінках та чоловіках, які представляють найбільш вразливі, знедолені та відчужені групи населення Донецької та Луганської областей.

 

Тривалість імплементації Компоненту: вересень 2016 – жовтень 2017.

 

Український жіночий фонд – міжнародна благодійна організація, заснована у 2000 році жінками-лідерками з метою розвитку жіночого руху в Україні, Молдові та Білорусі. Діяльність Українського жіночого фонду базується на переконанні, що забезпечення реалізації рівних прав жінок та чоловіків є запорукою справедливого, гармонійного та успішного суспільства.

 

ООН Жінки працює у сфері утвердження прав та можливостей жінок і дівчат. Створена державами-членами ООН та підтримана глобальним жіночим рухом, діяльність ООН Жінки базується на принципі того, що всі жінки та дівчата мають право на життя, вільне від дискримінації, насильства та злиднів, а також ідеї того, що розвиток досягається за рахунок утвердження ґендерної рівності.

 

Європейський союз (ЄС) складається з 28 держав-членів, які об’єднали власний інтелектуальний потенціал та ресурси, а також бачать свій майбутній розвиток у об’єднанні. Протягом 50 років вони спільними зусиллями створили зону стабільності, демократії та сталого розвитку, зберігаючи культурне розмаїття, та дотримуючись принципів толерантності і свободи особистості. Європейський союз прагне розділяти свої досягнення і цінності з країнами та народами, які перебувають за межами об’єднання. Європейська Комісія є виконавчим органом ЄС.

 

За матеріалами ООН Жінки