01 березня 2016, 16:55
Уряд пропонує підвищити ефективність роботи соціальних інспекторів з 1 січня 2017 року
Кабінет Міністрів затвердив проект Закону України „Про забезпечення державного контролю у сфері соціальної підтримки”, мета якого - посилити адресність надання окремих видів соціальної підтримки через підвищення ефективності діяльності інституту соціальних інспекторів шляхом здійснення контролю за дотриманням законодавства у сфері соціальної підтримки. Проект акту на засіданні Уряду представив Міністр соціальної політики Павло Розенко.
Зокрема, законопроект спрямований на забезпечення ефективного контролю правильності застосування законодавства у сфері надання соціальної допомоги та соціальних послуг; вчасного попередження і виявлення випадків порушення при призначенні соціальної підтримки. Крім того, буде здійснюватися дієвий моніторинг та аналіз осіб, які потребують державної допомоги, зокрема, на підставі даних верифікації Мінфіну та інформаційних систем інших органів виконавчої влади.
докладніше »
29 лютого 2016, 17:28
Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які опинилися у складних життєвих обставинах
Міністерством соціальної політики України розроблено інфографіку щодо посилення інформування населення про благодійні внески для надання допомоги постраждалим та внутрішньо переміщеним особам, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Зазначена інфографіка містить інформацію про стан реалізації Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та переселенцям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 535.
Так, завдяки небайдужим благодійникам допомогу отримали різні категорії осіб та сімей, зокрема, сім’ї, члени яких потребують невідкладного високовартісного лікування, отримали допомогу на суму 1 969 163 грн; сім’ї, у яких є інваліди – 1 571 795 грн; сім’ї, у яких є інваліди з дитинства та діти-інваліди – 1 409 084 грн та інші.
докладніше »
29 лютого 2016, 17:20
Уряд затвердив Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року
Кабінет Міністрів своїм розпорядженням затвердив Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року.
Мінсоцполітики розробило проект акта на виконання вимог Резолюції Ради Безпеки ООН 1325, Пекінської декларації та Платформи дій, прийнятих на четвертій Всесвітній конференції зі становища жінок. Водночас, як зазначають у Міністерстві, розроблення проекту акта викликано й наявністю низки загроз, пов’язаних зі збройним конфліктом на Сході України, що мають ґендерний характер, і необхідністю консолідації та оптимального використання потенціалу жінок у протидії насильству та встановленні миру.
Метою прийняття Національного плану дій „Жінки, мир, безпека” є забезпечення стабільного миру та розв’язання конфліктів з урахуванням ґендерного аспекту; сприяння активізації участі жінок у миротворчих процесах; запобігання та протидія ґендерно зумовленому насильству; реабілітація постраждалих від конфлікту, у тому числі внутрішньо переміщених осіб.
докладніше »
29 лютого 2016, 09:09
Департаментом виготовлено брошуру щодо адресного принципу надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг
З 1 липня 2015 року затверджено адресний принцип надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) виготовлено брошури із роз’ясненням прав громадян у цьому питанні. Зокрема, у брошурі міститься інформація щодо послуг, з оплати яких громадяни мають право на пільги, категорії громадян, які мають пільги відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» без урахування та з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Надано роз’яснення, що включається до сукупного доходу сім’ї пільговика, названо членів сім’ї, на яких поширюються пільги.
докладніше »
26 лютого 2016, 09:35
У Луганському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості запрацював новий комп’ютерний клас
У рамках робочого візиту делегації Державної служби зайнятості та ПРООН в Україні до Луганського регіону під головуванням заступника Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергія Кравченка 25 лютого 2016 року відбулось урочисте відкриття та презентація комп’ютерного класу ДНЗ «Луганський центр ПТО ДСЗ».
У своєму зверненні до присутніх Сергій Кравченко зазначив, що в умовах реформи служби зайнятості основний акцент робиться саме на розвиток активних програм підтримки безробітних і допомогу міжнародних організацій у розвитку системи професійно-технічної освіти, що є дуже важливим. «Ситуація на ринку праці Луганської області складна і одним із найефективніших методів сприяння працевлаштуванню у цих умовах є підготовка людей на затребувані в регіоні професії, яка відбувається на базі Центру профтехосвіти, адже рівень працевлаштування після навчання у таких центрах у середньому по Україні становить 94%».
докладніше »
26 лютого 2016, 09:31
Організація власної справи
З метою підвищення інформованості безробітних та сприяння започаткуванню власної справи 24 лютого 2016 року у Кремінському районному центрі зайнятості спеціалістами ТзОВ «Територія Бізнесу» проведено тренінги-семінари за темами: «Бізнес-планування» та «Успішне працевлаштування осіб з особливими потребами: від мрій до цілей».
У семінарах взяли участь 30 осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та виявили бажання бути проінформованими.
Метою проведення таких тренінгів-семінарів є підвищення рівня правової обізнаності безробітних громадян у сфері трудових відносин, які опинились у складних життєвих ситуаціях, активізація бізнес-мислення, здійснення генерації і аналізу бізнес-ідей, ознайомлення із системою оподаткування, підвищення рівня поінформованості громадян щодо особливостей відкриття власної справи при відсутності досвіду й великих фінансових капіталовкладень.
докладніше »
26 лютого 2016, 09:28
Інформаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб
Спеціалісти Кремінського районного центру зайнятості спільно із представниками Норвезької ради у справах біженців (NRC) 22 лютого 2016 року провели семінар для внутрішньо переміщених осіб та мешканців району.
Норвезька рада у справах біженців спеціалізується на швидкому реагуванні у питаннях, пов’язаних із забезпеченням житлом, роботою, продовольчими продуктами, постачанням води, предметів санітарії та гігієни, наданням освітніх послуг, а також інформаційно-консультативної та правової підтримки.
Під час заходу розглянуто питання працевлаштування, здійснено аналіз найбільш часто виникаючих проблем.
докладніше »
26 лютого 2016, 09:22
У Троїцькому районі вчать учнів правильному вибору професії відповідно до здібностей
Вибір професії – одне з найбільш відповідальних рішень, які приймає людина у своєму житті. Від того, наскільки влучно вона обере свій життєвий шлях, залежить і місце, що вона буде посідати в суспільстві. Багато доріг привабливих, однак, потрібно вибрати ту, що максимально відповідатиме власним схильностям і особливостям.
Цій проблемі присвячений відкритий виховний захід «Я обираю професію», який відбувся 19 лютого 2016 року в Лантратівській ЗОШ I-III ступенів Троїцького району. У зустрічі взяли участь начальник відділу активної підтримки безробітних Троїцького районного центру зайнятості Тетяна Кальна, директор школи Ірина Гойник, заступник начальника відділу прикордонної служби «Троїцьке» Вадим Мулик, військовослужбовці Андрій Левченко та Олександр Старушко, представник Служби безпеки України, депутат сільської ради та батько учня школи Сергій Собина. Вони відповідали на запитання старшокласників щодо вибору професій та дали їм цінні поради, а також пообіцяли провести уроки стройової підготовки.
докладніше »
25 лютого 2016, 09:19
Соціальне партнерство – запорука запобігання безробіттю у майбутньому
В умовах сьогодення важко переоцінити значення профорієнтаційної роботи, у тому числі, із учнівською молоддю, адже превентивна робота – одна із важливих складових успіху в подоланні безробіття у майбутньому.
Професійна орієнтація здійснюється у рамках реалізації державної політики зайнятості населення відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та спрямована на створення умов для реалізації конституційних прав громадян на вільний розвиток особистості, на працю, вільний вибір професії та роду трудової діяльності; задоволення потреб ринку праці; підвищення рівня зайнятості населення і якості трудового потенціалу держави; сприяння досягненню балансу між професійними якостями, уподобаннями та індивідуальними особливостями людини і потребами ринку праці у працівниках відповідних професій і кваліфікацій.
докладніше »
25 лютого 2016, 08:46
Департаментом виготовлено брошуру «Насильство: запобігти та зупинити»
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації продовжує співпрацю із міжнародними гуманітарними організаціями щодо виготовлення інформаційних матеріалів для різних категорій громадян з актуальних питань соціального захисту населення.
У складних суспільно-політичних умовах інформування населення про засоби протидії домашньому насильству та торгівлі людьми є надзвичайно актуальним. У рамках співпраці Департаменту із Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) виготовлено брошуру «Насильство: запобігти та зупинити». У брошурі міститься інформація щодо форм та типів домашнього насильства, роз’яснюється нове явище – ґендерно обумовлене насильство, надається вичерпна інформація щодо ознак, форм торгівлі людьми. Брошура містить номери «гарячих ліній» для осіб, які постраждали від домашнього насильства або торгівлі людьми. Відображено стереотипи та упередження, які ще й досі існують у суспільстві щодо явища домашнього насильства.
докладніше »
24 лютого 2016, 16:19
У Сєвєродонецьку розглянули реалізацію права дитини на сім’ю та безпеку в умовах військового конфлікту
23 лютого 2016 року в місті Сєвєродонецьку відбулося засідання «круглого столу» за темою: «Реалізація права дитини на сім’ю та безпеку в умовах військового конфлікту». Захід проведено з ініціативи Луганського обласного відділення «Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитяче містечко» за участю заступника голови облдержадміністрації Ольги Лішик, директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонори Поліщук, представників структурних підрозділів обласної держадміністрації, Луганського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Ольга Лішик подякувала фонду «СОС Дитяче містечко» за роботу, що ведеться як на підконтрольній, так і на непідконтрольній українській владі території, щоб діти почували себе захищеними. Вона розповіла про роботу соціальних закладів на Луганщині, у яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Зазначено, що наразі здійснюється інвентаризація подібних закладів з метою подальшого ефективного реформування. За словами Ольги Лішик, пріоритетом на сьогодні є виховання дітей в дитячих будинках сімейного типу. Ведеться робота щодо виконання доручень Президента України, Кабінету Міністрів України та Уповноваженого Президента України з прав дитини щодо запровадження практики шефських родин. Важливою є робота центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які є первинною ланкою, найбільш наближеною до сімей.
докладніше »
24 лютого 2016, 16:19
У Сєвєродонецьку розглянули реалізацію права дитини на сім’ю та безпеку в умовах військового конфлікту
23 лютого 2016 року в місті Сєвєродонецьку відбулося засідання «круглого столу» за темою: «Реалізація права дитини на сім’ю та безпеку в умовах військового конфлікту». Захід проведено з ініціативи Луганського обласного відділення «Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитяче містечко» за участю заступника голови облдержадміністрації Ольги Лішик, директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Елеонори Поліщук, представників структурних підрозділів обласної держадміністрації, Луганського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Ольга Лішик подякувала фонду «СОС Дитяче містечко» за роботу, що ведеться як на підконтрольній, так і на непідконтрольній українській владі території, щоб діти почували себе захищеними. Вона розповіла про роботу соціальних закладів на Луганщині, у яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Зазначено, що наразі здійснюється інвентаризація подібних закладів з метою подальшого ефективного реформування. За словами Ольги Лішик, пріоритетом на сьогодні є виховання дітей в дитячих будинках сімейного типу. Ведеться робота щодо виконання доручень Президента України, Кабінету Міністрів України та Уповноваженого Президента України з прав дитини щодо запровадження практики шефських родин. Важливою є робота центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які є первинною ланкою, найбільш наближеною до сімей.
докладніше »
24 лютого 2016, 16:11
Заборгованість по фінансуванню матеріального забезпечення з тимчасової втрати працездатності в області відсутня
Виконавча дирекція Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надає інформацію стосовно виконання функцій, покладених діючим законодавством на органи Фонду, з початку 2016 року станом на 23 лютого поточного року.
Профінансовано матеріальне забезпечення на загальну суму 10,66 млн.грн., у тому числі:
- по тимчасовій непрацездатності – 8,4 млн.грн.;
- по вагітності та пологах – 2,2 млн.грн.;
- на поховання – 0,06 млн.грн.
Заборгованість по фінансуванню матеріального забезпечення відсутня.
докладніше »
23 лютого 2016, 17:33
Делегація Луганщини взяла участь у парламентських слуханнях щодо вирішення питань внутрішньо переміщених осіб
17 лютого 2016 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України відбулися парламентські слухання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин за темою: «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції».
Обласну військово-цивільну адміністрацію на заході представляли перший заступник голови облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк, директор Департаменту соціального захисту населення обласної держадміністрації Елеонора Поліщук, голова Станично-Луганської районної державної адміністрації – керівник районної військово-цивільної адміністрації Юрій Золкін, голова громадської організації «Свої люди» Володимир Дерев'янко та керівник військово-цивільної адміністрації селища Новотошківське та села Жолобок Попаснянського району Сергій Шакун. Крім того, участь у слуханнях взяли переселенці та громадські активісти Луганської області.
докладніше »
23 лютого 2016, 10:06
План-графік змін в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» на 2016 рік
Уже багато років поспіль діти Луганщини мають можливість відпочити на узбережжі Чорного моря в Українському дитячому центрі «Молода гвардія», що знаходиться в місті Одеса.
У 2016 році запланована участь дітей Луганщини, які належать до пільгових категорій (діти-сироти та позбавлені батьківського піклування; діти-інваліди; діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; діти із багатодітних сімей; діти із малозабезпечених сімей; діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків; діти, які перебувають на диспансерному обліку; талановиті та обдаровані діти – переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, діти, які є лідерами дитячих громадських організацій, дитячих творчих колективів та спортивних команд) у тринадцяти тематичних змінах. 31 дитина вже виїхала 15 лютого поточного року на відпочинок для участі в першій зміні. Пропонуємо до ознайомлення план-графік змін у ДП «УДЦ «Молода гвардія» на 2016 рік.
докладніше »
23 лютого 2016, 09:57
Підведено підсумки роботи кейс-менеджерів на Луганщині
У кінці лютого планується завершення реалізації проекту Ліги соціальних працівників України «Впровадження підходу «кейс-менеджмент» у роботі з внутрішньо переміщеними особами», який здійснюється в межах Проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» за фінансової підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Уряду Японії.
Результати реалізації проекту «Впровадження підходу «кейс-менеджмент» у роботі з внутрішньо переміщеними особами в Луганській області» обговорено на засіданні «круглого столу» 18 лютого 2016 року за участю директорів міських та районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
У Луганській області проект впроваджено у 4 районах – Біловодському, Кремінському, Сватівському та Станично-Луганському. За час реалізації проекту 20 кейс-менеджерів надали близько 6,5 тисяч соціальних послуг понад 1500 внутрішньо переміщеним особам: у захисті та безпеці, соціально-психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, правових, інформаційних та інших послуг. Внутрішньо переміщені особи отримали грошову та гуманітарну допомогу у вигляді сезонного одягу, взуття, продуктів харчування та засобів гігієни.
докладніше »
23 лютого 2016, 09:51
У Біловодському районі підвищують профорієнтаційну обізнаність дітей
Спеціалісти Біловодського районного центру зайнятості продовжують профорієнтаційну роботу з молодшими школярами району. 17 та 18 лютого 2016 року відбулися чергові заходи, якими охоплені 46 учнів Біловодської ЗОШ І-ІІІ ст. Їх основна мета полягала в ознайомленні дітей з безмежним світом професій, донесенні значення та ролі праці в житті кожної людини. Спілкування проходило в ігровій формі, спеціалісти створювали ситуації, в яких діти мали можливість «приміряти» на себе ту чи іншу професію.
докладніше »
22 лютого 2016, 12:30
Молодь – рушійна сила на ринку праці
18 лютого 2016 року у приміщенні Попаснянського районного центру зайнятості відбувся семінар за темою: «Молодь на ринку праці».
Головною метою заходу стало формування у молоді реальних уявлень про сучасний стан ринку праці, перспективи професійного зростання, а також переваги зайнятості в легальному секторі економіки.
Спеціалісти центру зайнятості розповіли присутнім про положення молоді на ринку праці, про переваги, які має молода людина, та з якими проблемами вона найчастіше зустрічається під час працевлаштування. У ході семінару учасників також проінформували про основні шляхи пошуку роботи.
докладніше »
22 лютого 2016, 09:41
Луганський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості презентував свою діяльність міжнародним партнерам
Державний навчальний заклад «Луганський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» презентував свою діяльність для представників Посольства Королівства Нідерландів і місії ПРООН.
18 лютого відбулась зустріч керівництва Луганського обласного центру зайнятості та ДНЗ «Луганський центр ПТО ДСЗ» з представниками Посольства Королівства Нідерландів і місії ПРООН.
Перший секретар Посольства Королівства Нідерландів Адріан Ферслаус, представники Посольства Королівства Нідерландів Олена Цибенко та Програми розвитку ООН Тетяна Шапковська відвідали комп’ютерний навчальний клас на базі Центру.
докладніше »
19 лютого 2016, 11:18
На Біловодщині вчать безробітних писати резюме
У сучасних умовах пошуку роботи резюме залишається однією із пріоритетних складових. Резюме надає короткі відомості щодо освіти, трудової діяльності, професійних успіхів та досягнень особи. За допомогою резюме особа, яка шукає роботу, має нагоду зацікавити роботодавця своєю кандидатурою та стати одним з перших претендентів на вакансію.
«Яким же повинне бути ідеальне резюме?». На це питання відповідали спеціалісти Біловодського районного центру занятості під час семінару з техніки пошуку роботи, що відбувся 17 лютого 2016 року. Протягом заходу розглянуті основні вимоги до написання резюме, помилки при його складанні, правила ведення співбесіди з роботодавцем тощо.
докладніше »