16 січня 2017, 15:39

Про організацію снігоочищення дорожнього покриття доріг і тротуарів

Роботи з зимового прибирання різняться за ступенем важливості та черговості виконання робіт. Відповідно до Методичних рекомендацій з прибирання території об’єктів благоустрою населених пунктів, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 07.07.2008 № 213, у першу чергу рекомендується проводити:

 

  • оброблення покриття технологічними матеріалами, що запобігають утворенню ожеледі та сприяють її ліквідації;
  • згрібання та підмітання снігу;
  • розчищення снігових валів.

 

Оброблення дорожнього покриття потрібно проводити протиожеледними матеріалами, дозволеними до використання Міністерством охорони здоров’я України.

 

На вулицях і дорогах, де снігоочищення покриття проводять із застосуванням хімічних реагентів, сніг складують тільки на проїзній частині.

 

У разі профілактичного оброблення дорожнього покриття норма посипання реагентів – 15-20 г/м2, норма посипання піскосоляною сумішшю – 200-300 г/м2. На спусках, зупинках громадського транспорту, перехрестях та інших місцях, де може виникати необхідність екстреного гальмування, норма оброблення може бути доведена до 500 г/м2. Оброблення повторюють через 2-3 години, якщо зберігається льодова плівка.

 

На вулицях і дорогах, із яких сніг не передбачається вивозити на снігозвалище, снігові вали слід повністю розчищати над зливостічними колодязями. Заборонено переміщувати сніг з проїзної частини на тротуари, смуги та ділянки зелених насаджень, а також скидати його у водойми.

 

На тротуарах і внутрішньоквартальних проїздах слід використовувати пісок без домішок солі. В окремих випадках зледенілі або покриті снігово-льодовим накатом внутрішньоквартальні проїзди допускається посипати піскосоляною сумішшю із трипроцентним вмістом солі, при цьому вона не повинна потрапляти на територію зелених насаджень. У цих випадках сніг необхідно складувати тільки на проїзди.

 

Для забезпечення безпеки пішоходів сніг під час ручного прибирання вдосконаленого покриття рекомендується прибирати повністю, в інших випадках під час прибирання рекомендується залишати шар снігу для подальшого ущільнення.

 

Тротуари та внутрішньоквартальні проїзди обробляють піском за нормою посипання 200-300 г/м2. На зупинках громадського транспорту, ділянках з уклонами та сходинками, ділянках перед громадськими та побутовими об’єктами, закладами охорони здоров’я та дитячими закладами норми посипання збільшують до 400-500 г/м2. Обробка покриття має бути закінчена протягом 1-1,5 години після початку утворення слизькості покриття.

 

Євген Жданов