01 лютого 2017 року в місті Сєвєродонецьк відбулася зустріч представників влади, міжнародних і місцевих громадських організацій та донорів із різних країн. Зокрема, організації ПРООН та ООН Жінки, а також їх партнери мали змогу розповісти про вже реалізовані проекти та поділитися планами щодо майбутньої співпраці.
Заступник голови Луганської облдержадміністрації Ольга Лішик виступила із презентацією «Співпраця сьогодні і завтра». Вона зазначила, що ПРООН та ООН Жінки є надійними партнерами облдержадміністрації не тільки в період бойових дій, а на постійній основі. Ольга Петрівна поінформувала про спільні із ПРООН проекти із відновлення інфраструктури, децентралізації, соціальної безпеки та згуртованості. Зокрема, відновлено 8 соціальних об’єктів, внаслідок чого 60 тисяч осіб відчули позитивний ефект. Ще 5 об’єктів знаходяться у процесі відновлення.
Окремо Ольга Лішик акцентувала увагу на співпраці із міжнародними партнерами в напрямку підвищення якості послуг для постраждалих від насильства та ствердження ідеї ґендерної рівності. Так, вона розповіла про заплановане відновлення Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги, на базі якого буде надаватися прихисток постраждалим від насильства. У 2016 році представники влади та міжнародних організацій відвідали будівлю для майбутнього центру та визначилися щодо шляхів співпраці із її реконструкції та устаткування. Відновлення роботи зазначеного об’єкту включено у Стратегію розвитку Луганської області до 2020 року.
Заступник голови Луганської ОДА розповіла про Регіональний план заходів з реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2017 року, який є ефективним інструментом досягнення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в області.
Представники громадських організацій, що співпрацюють із ООН Жінки, розповіли про проекти, що реалізуються на Луганщині у напрямках попередження насильства та забезпечення ґендерної рівності. Зокрема, поінформовано про проект із ґендерного бюджетування, що реалізується у 20 громадах з метою дотримання прав жінок, у тому числі, переселенок, у процесі децентралізації. Крім того, поінформовано про проект із підвищення спроможності поліцейських Луганської області щодо попередження ґендерно обумовленого насильства. У рамках проекту, що реалізується із грудня 2016 року по жовтень 2017 року, заплановано провести низку навчальних та інформаційних заходів.
Учасники підкреслили важливість подальшої співпраці міжнародних і місцевих організацій та органів державної влади. «Разом ми є великою силою – ставимо цілі та досягаємо їх», – наголосили учасники.
Яна Соловйова
|