01 березня 2017, 12:23

Елеонора Поліщук звітувала про роботу Департаменту соціального захисту населення ОДА у 2016 році

28 лютого 2017 року в ході апаратної наради в обласній державній адміністрації директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук звітувала про роботу Департаменту у 2016 році та щодо пріоритетних завдань на поточний рік. Вона розповіла, що 2016 рік був нелегким для соціальної сфери, однак, Департамент та органи соціального захисту населення області впоралися зі всіма завданнями у повному обсязі.

 

Елеонора Поліщук поінформувала, що із 705 тисяч постійного населення Луганської області (без урахування внутрішньо переміщених осіб) Департаментом обслуговується більше мільйона осіб, адже одна людина може мати право на декілька соціальних програм. Усього в минулому році Департаментом було надано більше 3 мільярдів готівкової та безготівкової допомоги мешканцям Луганщини.

 

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА акцентувала увагу на основних результатах роботи у 2016 році. Так, у сфері трудових відносин відзначено зростання на 35% середньомісячної заробітної плати, яка складає 4637 грн. Це дозволило області піднятися в рейтингу по Україні із 13 на 8 місце. Протягом минулого року легалізовано 2300 найманих робітників. Важливим результатом є зменшення на 8% заборгованості із заробітної плати, яка на сьогодні складає 46,9 млн грн (у 2015 році заборгованість складала 51 млн грн). Досягненням 2016 року є відновлення соціального діалогу між обласною владою та роботодавцями на територіальному рівні.

 

Говорячи про соціальні допомоги, Елеонора Поліщук розповіла, що їх протягом 2016 року отримали 45 тисяч сімей на загальну суму більше 700 млн грн. Відзначено також зростання кількості домогосподарств, охоплених субсидією. Так, Міністерством соціальної політики України було поставлено завдання охопити 60% домогосподарств області субсидією. Зазначений показник перевищено на 4% і на сьогодні складає 64%.

 

Більше 191 тисячі громадян враховано в реєстрі отримувачів пільг. Протягом 2016 року із державного бюджету отримано більше 150 млн грн на пільги із оплати послуг ЖКГ. На 300% збільшилася кількість учасників АТО, яка на сьогодні складає 5 тисяч осіб. За рахунок коштів обласного бюджету надана одноразова матеріальна допомога 1329 громадянам на суму 2,9 млн грн.

 

Важливим напрямком 2016 року була та залишається робота щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб, яких обліковано близько 290 тисяч. Майже 55 тисяч сімей із числа внутрішньо переміщених протягом року отримували щомісячну соціальну допомогу на загальну суму 257 млн грн.

 

Соціальні послуги мережі соціальних закладів отримали 42 тисячі осіб, зокрема, у рамках затвердженої у 2016 році Регіональної цільової програми вдосконалення та розвитку системи надання соціальних послуг в Луганській області на 2016 - 2019 роки «Турбота». Розпочато роботу із впровадження послуг раннього втручання.

 

Велика увага у 2016 році приділялася питанням сімейної політики. Так, у співпраці із Фондом народонаселення ООН працюють вісім мобільних бригад психосоціальної допомоги для постраждалих від насильства та регіональний саб-кластер із питань попередження ґендерного насильства. Результативною була робота щодо збільшення штатної чисельності фахівців із соціальної роботи мережі центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яка у 2015 році складала 117 фахівців, а у 2016 – 144. Пріоритетним напрямком є відновлення роботи Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги.

 

У 2016 році до 44% збільшено охоплення дітей оздоровленням та відпочинком (у 2015 році цей показник складав 30%). Із загальної кількості дітей пільгових категорій оздоровленням та відпочинком охоплено 62% дітей. На фінансування оздоровчої кампанії було виділено 34,4 млн грн. Заклади оздоровлення та відпочинку «Зоря» та «Гончарівський» стали переможцями Всеукраїнського етапу огляду-конкурсу серед дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, зайнявши 1-е і 2-е місця.

 

Елеонора Поліщук акцентувала увагу на важливості матеріально-технічного та кадрового укріплення управлінь соціального захисту населення. Крім того, серед пріоритетів на 2017 рік визначено роботу щодо відновлення діяльності обласних соціальних установ, розвиток соціальних послуг у містах і районах області, зокрема, шляхом їх закупівлі у громадських організацій, всебічний соціальний захист внутрішньо переміщених осіб у Луганській області, у тому числі, щодо забезпечення житлом, а також розвиток сімейної політики, попередження домашнього й ґендерного насильства, організація змістовного оздоровлення та відпочинку дітей.

 

Яна Соловйова