7 березня 2017 року директор Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонора Поліщук взяла участь у брифінгу для регіональних ЗМІ. У ході брифінгу вона звітувала про роботу Департаменту у 2016 році та розповіла про пріоритетні напрямки роботи на поточний рік.
Напередодні брифінгу, 6 березня 2017 року, відбулося засідання колегії Департаменту соціального захисту населення обласної держадміністрації, в ході якої також було підбито підсумки діяльності. Елеонора Поліщук також розповіла про засідання колегії Мінсоцполітики України, що відбулося 2 березня поточного року.
Елеонора Поліщук розповіла, що минулого року органи соціального захисту населення та система установ області працювали стабільно. Із 705 тисяч постійного населення Луганської області (без урахування внутрішньо переміщених осіб) Департаментом обслуговується більше 1,2 млн осіб, адже одна людина може мати право на декілька соціальних програм. Усього в минулому році Департаментом було надано більше 3 мільярдів готівкової та безготівкової допомоги мешканцям Луганщини. Вона розповіла про результати роботи у сфері трудових відносин, забезпеченні населення області пільгами та соціальними допомогами, оздоровленні дітей та пільгових категорій громадян. Окремо директор Департаменту соціального захисту населення ОДА акцентувала увагу на важливості розвитку соціальних послуг. З цією метою у 2016 році Департаментом було розроблено і затверджено Регіональну цільову програму вдосконалення та розвитку системи надання соціальних послуг у Луганській області на 2016-2019 роки «Турбота». Протягом 2016 року установами соціального захисту обслуговано більше 42 тисяч осіб.
Елеонора Поліщук розповіла, що протягом року буде вестися підготовча робота із впровадження соціального інспекторату щодо призначення та моніторингу використання соціальних виплат. Одним із пріоритетів, актуальних саме для Луганщини, є визначення статусу мирних громадян, постраждалих внаслідок проведення антитерористичної операції. Наразі Департаментом ведеться робота зі створення реєстру таких осіб. Крім того, Елеонора Поліщук зазначила, що важливим залишається питання визначення статусу фахівців, які щодня працюють на лінії розмежування, сумлінно виконуючи свої обов’язки.
Яна Соловйова
|