На Луганщині розпочато п’ятиденний тренінг для дільничних офіцерів та офіцерів ювенальної превенції Національної поліції в Луганській області. Навчання триватиме з 13 по 17 березня 2017 року. Головною темою є безпека та співпраця поліції з громадою у протидії ґендерно обумовленому та домашньому насильству. Тренінг проводиться для офіцерів, які у подальшому самі стануть тренерами для своїх колег.
Під час перших днів навчання обговорено низку актуальних питань, зокрема, національне та міжнародне законодавство з питань насильства, основні поняття, причини та види насильства, міфи, що існують у цій сфері. Учасників навчають засадам ефективної тренерської роботи, адже згодом вони самі вчитимуть колег як виявляти випадки насильства, професійно надавати послуги потерпілим та особам, які вчинили насильство, без дискримінації, осуду, звинувачення потерпілих тощо. Важливим завданням тренінгу є підвищити чутливість поліції до проблем домашнього й ґендерного насильства та збільшити відповідальність у протидії цим явищам.
До одного із навчальних днів долучилася завідувач сектору сімейної політики Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, який є координатором тематики насильства на регіональному рівні. Представниця Департаменту поінформувала про загальну ситуацією із даної теми в регіоні, навела статистичні дані в розрізі міст і районів області. Зокрема, зазначено, що у 2016 році у Луганській області зафіксовано 930 звернень з приводу насильства в сім'ї, у той час як у 2015 році – 622 звернення. Подібна динаміка є позитивною, адже говорить про поступовий вихід проблеми насильства зі сфери приватності.
Тренінг організований в рамках проекту «Відновлення управління та примирення у громадах України,постраждалих від конфлікту», який фінансується Європейським Союзом. Проект запроваджують Агенція ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок «ООН Жінки», Програма розвитку ООН у співпраці з МБФ «Українська фундація громадського здоров'я».
Яна Соловйова
Фото з офіційної сторінки організації «Право на здоров’я (HealthRight International) в Україні» в соціальній мережі Facebook
|