Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 1079 було зупинено дію Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція».
Пункт 18 статті 25 Закону України «Про відпустки» не передбачає необхідність визначення саме нормативно-правовим актом конкретного населеного пункту як такого, де проводиться антитерористична операція.
Наказом Антитерористичного центру при Службі безпеки України від 07.10.2014 № 33/6/а визначено, що зокрема у Луганській області проводиться антитерористична операція з 07.04.2014. Нормативно-правовими актами на даний час конкретні населені пункти, де проводиться антитерористична операція, не визначені.
Міністерство соціальної політики України у схожому випадку (визначення території, де проводиться антитерористична операція), листом від 12.01.2015
№ 103/0/14-15/06 рекомендує наступне.
Антитерористичний центр є постiйно дiючим органом при Службi безпеки України. Виходячи з практики, яка склалася, при реалiзацiї положень п. 5.6 Інструкцiї про порядок ведення трудових книжок працiвникiв, затвердженої наказом Мiнiстерства працi України, Мiнiстерства юстицiї України, Мiнiстерства соцiального захисту населення України вiд 29.07.1993 № 58 (зі змiнами), працiвником на адресу Служби безпеки України надсилається запит на отримання у письмовому виглядi iнформацiї (у довiльнiй формі) про проведення антитерористичної операцiї на територiї, де працював робітник.
У разі, якщо Служба безпеки України підтвердить проведення антитерористичної операції у населеному пункті, за бажанням працівника в обов’язковому порядку надається відпустка на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції.