04 листопада 2013, 14:20

Питання забезпечення побутовим паливом пільгової категорії громадян знаходиться на особливому контролі в облдержадміністрації

01 листопада 2013 року в облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Лозовського Е.М. відбулася нарада з розгляду питання забезпечення пільговим побутовим паливом згідно зі ст. 48 Гірничого закону України вуглеотримувачів Луганської області в 2014 році. У нараді взяли участь начальник Управління з реструктуризації і закриття вугільних підприємств Департаменту реструктуризації вугільної промисловості Міненерговугілля Захаренко В.В., начальник відділу персоніфікації Міністерства соціальної політики України Музиченко В.В., заступник голови облдержадміністрації Івченко А.Г., керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації та обласних організацій.

Міністерством енергетики та вугільної промисловості України до кінця поточного року планується затвердити акти прийняття робіт з фізичної ліквідації 23 гірничих підприємств області. У зв’язку з цим 01 січня 2014 року повноваження щодо забезпечення побутовим паливом порядку 11 тисяч вуглеотримувачів зазначених підприємств буде передано до органів соціального захисту населення.

Учасники наради обговорили ряд організаційних моментів передачі функцій із забезпечення пільговим вугіллям зазначеної категорії громадян.

За інформацією директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Поліщук Е.А., на надання пільг населенню для придбання твердого палива та скрапленого газу на 2013 рік в області затверджена субвенція з держбюджету в розмірі 27,7 млн грн, у тому числі ветеранам війни та іншим громадянам, які мають право на забезпечення пільговим твердим паливом, – 4,9 млн грн. Рівень виплат на сьогодні становить 90,4 % (торік на цю ж дату було лише 70 %), серед ветеранів війни – 85 % (у минулому році – 79 %). Усі виплати планується завершити до кінця року.

При цьому Поліщук Е.А. підкреслила, що мешканцям, які отримали компенсацію в грошовому вигляді, допомагають з придбанням вугілля. Так, в обласному Департаменті промисловості та енергозбереження складено списки відповідних вугільних підприємств, куди можна звернутися, та передані на території, далі процес контролюється сільськими радами, всебічну підтримку надають й органи соціального захисту.