26 грудня 2008, 15:54
Громадська рада позитивно оцінила діяльність облдержадміністрації протягом 2007-2008 років
26 грудня Михайло Гайдуков провів засідання Громадської ради, учасники якого підбили підсумки спільної роботи з обласною держадміністрацією протягом 2007-2008 років. Одноголосно було вирішено визнати задовільною спільну діяльність Громадської ради та облдержадміністрації. Крім того, члени ради відзначили суттєві позитивні досягнення, велику роботу, здійснену губернатором Олександром Антіповим по відродженню промислового, економічного потенціалу Луганщини, розвитку соціальної і гуманітарної сфер.
У засіданні Громадської ради взяли участь перший заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Юрій Ареф’єв та заступник голови облдержадміністрації Володимир Заблоцький.
докладніше »
18 грудня 2008, 17:17
Сьогодні на Луганщині пройшов Єдиний день інформування населення області за темою: "Реалізація державної етнонаціональної політики та забезпечення прав національних меншин у Луганській області"
18 грудня в усіх містах та районах Луганської області пройшов Єдиний день інформування населення області за темою: "Реалізація державної етнонаціональної політики та забезпечення прав національних меншин у Луганській області". Лектори обласної та місцевих лекторських груп зазначили, що згідно з даними Всеукраїнського перепису населення 2001р. на території області проживає 2,3 млн. осіб 123 національностей та народностей. Розпорядженням голови облдержадміністрації створена Рада з питань етнонаціональної політики, затверджено Робочий план з реалізації державної політики у сфері міжнаціональних відносин та розвитку культур національних меншин Луганської області до 2010р. Зазначено, що підтримання міжнаціональної злагоди у регіоні та толерантного ставлення до культур різних народів залишається одним з пріоритетних напрямків роботи облдержадміністрації. Протягом останніх років в області не зафіксовано проявів національної нетерпимості та загострення міжетнічних відносин.
докладніше »
01 грудня 2008, 16:30
Відбулись обласні урочистості з нагоди 140-річчя утворення Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка
1 грудня перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Ареф’єв, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Тихоновський, заступники голови облдержадміністрації Юрій Хунов та Володимир Кривуля, представники політичних партій та громадських об’єднань поклали квіти до пам’ятника Т.Шевченку з нагоди 140-річчя утворення Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка. Цього ж дня в Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі пройшли урочисті збори, під час яких активістам обласного осередку ВУТ "Просвіта" ім. Тараса Шевченка були вручені почесні грамоти і грамоти облради та облдержадміністрації, а також нагороди ВУТ "Просвіта" ім. Тараса Шевченка. В урочистостях взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Юрій Ареф’єв та заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Тихоновський.
докладніше »
28 листопада 2008, 17:15
Анонс
1 грудня 2008 року об 11 годині в обласному українському академічному музично-драматичному театрі відбудуться урочистості з нагоди 140-річчя заснування ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.
докладніше »
28 листопада 2008, 17:11
До 140-річчя Всеукраїнського товариства «Просвіта»
Перша «Просвіта» виникла 8 грудня 1868 р. у Львові. В Наддніпрянській Україні «Просвіти» набули поширення у 1905-1907 рр. Українська інтелігенція через просвітянські товариства відроджувала національну самосвідомість народу. На громадських засадах створювались і відкривались книгозбірні української літератури, видавалися книжки та часописи, влаштовувалися курси й лекторії з українознавства, збиралися матеріали для історико-етнографічних музеїв, влаштовувалися літературно-музичні вечори та українські національні свята. Біля витоків національно-культурного руху на Луганщині стояли відомі просвітителі: Б.Д.Грінченко, Х.Д.Алчевська та інші. До 1914 р. луганські просвітяни створили свої осередки й брали активну участь у роботі Катеринославської губернської «Просвіти». У 1914 р. тільки в м. Луганську мешкали 250 просвітян.
докладніше »
25 листопада 2008, 14:26
Президент України вручив державні нагороди за внесок у дослідження Голодомору 1932-1933 років в Україні
25 листопада Президент України Віктор Ющенко вручив державні нагороди дослідникам Голодомору 1932-1933 років, працівникам архівних установ, що зробили вагомий внесок у справу дослідження теми Голодомору, діячам культури та мистецтва – за донесення до суспільства правди про Голодомор художніми засобами. Зокрема, за вагомий особистий внесок у вшанування пам’яті про жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, подвижницьку діяльність, спрямовану на висвітлення правди про Голодомор, орденом «За заслуги» III ступеня нагороджений Анатолій КЛИМОВ – завідувач кафедри історії України Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Його досягнення Президент України особисто відмітив у своєму виступі. За мужні вчинки, спрямовані на рятування життя селян від голодної смерті посмертно нагороджені орденом «За мужність» III ступеня Іван Пантелійович ЗЕМЛЯНСЬКИЙ – колишній бригадир колгоспу імені Молотова (с. Стрільцівка Міловського району) та Семен Никонович СІРИК – колишній бригадир колгоспу імені Комінтерну (с. Проїждже Старобільського району). Вони всіляко допомагали людям виживати в ті страшні часи. Потай від влади, ризикуючи роботою і життям, давали вказівки на організацію хоч якогось харчування колгоспників та жителів сіл. Також орденом «За мужність» III ступеня посмертно нагороджена Марія Петрівна МИХАЙЛОВСЬКА-МЯГКОВА – колишній працівник Старобільського ЗАГСу. 27 квітня 1933 року нею був складений запис про смерть 38 дітей-утриманців дитячого будинку м. Старобільська. Незважаючи на закриту директиву ЦК ВКП(б) не зазначати причину смерті, Михайловська вказала діагнози: «голодна смерть», «голодна хвороба». Вона була репресована двічі. 15 червня 1937 року арештована за звинуваченням у шпигунстві. 11 липня 1937 року справу припинено за недоведеністю звинувачення, з-під варти звільнена. 16 червня 1943 року Військовим трибуналом військ НКВС Донецької області засуджена до 10 років позбавлення волі. Реабілітована відповідно у 1994 та 1991 роках. Виступаючи під час вручення державних нагород, Глава держави вкотре підкреслив, що Голод 1932-1933 років носив штучний характер. «Це була боротьба за нашу свободу, боротьба за нашу незалежність. Це убивство голодом, і звідси поступають уроки, які треба виносити сьогоднішньому поколінню і передавати далі, щоб це не повторилося», – констатував Президент.
докладніше »
24 листопада 2008, 15:20
Олександр Антіпов: „Сьогодні ми маємо гарантувати нашим дітям майбутнє без горя і страждань”
«Сьогодні ми – ті, хто пам’ятає Голодомор, ті, хто чув про нього від близьких, зібралися тут не просто щоб оплакати минуле, а щоб гарантувати нашим дітям майбутнє – без горя і страждань. Нехай пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, додасть нам сил та волі, мудрості й наснаги для зміцнення власної держави на власній землі, розвитку демократії, вільного життя кожної людини!» – заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов під час скорботних заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів, що пройшли в Луганську цієї суботи, 22 листопада 2008 року. Звертаючись до жителів Луганщини, губернатор закликав їх не допустити, аби в їх серцях згасли вогники пам’яті за жертвами Голодомору. «Лихоліття 33-го й досі болить невигойною раною в душі кожного українця, бо не було селянської родини в тодішній Україні, яку б обійшла ця біда. Ми, нащадки, багато за що відповідальні перед ними. І ми робимо все, щоб їхні душі нарешті знайшли спокій», – відзначив Олександр Антіпов. Він також зауважив, що дослідниками Голодомору на Луганщині здійснена величезна робота зі збору спогадів очевидців та документів, які доповнять сторінки літопису жахливої трагедії. Також у листопаді поточного року було видано обласну Книгу Пам’яті та створено фільм-реквієм про події Голодомору на Луганщині «Жива пам’ять». На території області було встановлено близько 300 пам’ятних знаків на спомин про загиблих від Голодомору. Обласні заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів проходили в сквері Пам’яті Луганська в суботу, 22 листопада 2008 року. У них взяло участь керівництво області, представники громадських організацій, молодь Луганщини, духовенство, а також усі небайдужі до національної трагедії 1932-1933 років. Проведено скорботну ходу та панахиду за загиблими в роки Голодомору 1932-1933 років в Україні. Також цього дня відбувся заключний етап Всеукраїнської акції «33 хвилини», яка проходила в Україні за сприяння Президента Віктора Ющенка. Під час траурних заходів у Луганську була організована пряма трансляція з Києва виступу Президента України до Дня пам’яті жертв Голодомору. О 16:00 було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання в пам’ять про жертв Голодомору. Після цього розпочалася Всеукраїнська акція «Засвіти свічку!». У Луганській обласній філармонії відбувся концерт-реквієм, присвячений жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.
докладніше »
21 листопада 2008, 15:41
Обласна конференція до 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років
До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні 20 листопада в Луганському національному університеті ім. Т.Шевченка пройшла обласна конференція на тему: «Голодомор 1932-1933 років в Україні: причини та наслідки». У конференції взяли участь представники облдержадміністрації, викладачі та студенти вузів міста, дослідники Голодомору. На конференції були заслухані творчі роботи студентів про Голодомор 1932-1933 років в Україні, представлені нові українські видання з цієї тематики, а також продемонстровані слайди з документального фільму-реквієму «Жива пам’ять», було вручено грамоту управління освіти і науки облдержадміністрації переможниці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу творчих та науково-дослідних робіт на тему: «Голодомор 1932-1933 років. Пам’ять народу» Дар’ї Честовій.
докладніше »
20 листопада 2008, 16:32
Заходи до Дня пам'яті жертв голодоморів пройдуть на Луганщині в суботу
Обласні заходи до Дня пам'яті жертв голодоморів розпочнуться о 14:45 у сквері Пам'яті обласного центру в суботу, 22 листопада 2008 року. У заходах візьме участь керівництво Луганської облдержадміністрації. Заплановано траурний хід і панахида за загиблими в роки Голодомору 1932-1933 років в Україні. Також відбудеться завершальний етап Всеукраїнської акції «33 хвилини», присвяченої жертвам Голодомору, що проходила в Україні за підтримки Президента Віктора Ющенка, буде організована пряма трансляція виступу Президента України з офіційних заходів у Києві. О 16:00 буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання. У цей час буде зупинена робота в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях (окрім підприємств, де це не допускається за технологією виробництва), а також рух громадського і приватного транспорту, будуть приспущені державні прапори, обмежено проведення розважальних заходів, внесені відповідні зміни до програм радіо і телебачення. Після хвилини мовчання почнеться Всеукраїнська акція «Запали свічку!». О 17:00 у приміщенні Луганської обласної філармонії відбудеться концерт-реквієм, присвячений жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.
докладніше »
20 листопада 2008, 16:21
Голодомору 1932-1933 років на Луганщині був присвячений Єдиний день інформування
20 листопада в усіх містах та районах пройшов Єдиний день інформування населення області за темою: «Голодомор 1932-1933 років на Луганщині: до 75-х роковин трагедії». Зазначено, що понад 70 років замовчувалися подробиці тих трагічних подій. Наголошено, що згідно із Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані забезпечувати доступ наукових та громадських установ і організацій, учених та окремих громадян, які досліджують проблеми Голодомору, до архівних та інших матеріалів, що стосуються Голодомору.
докладніше »
19 листопада 2008, 15:56
Представники Луганщини взяли участь у презентації Національної Книги Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років
Учора в Києві Президент України Віктор Ющенко презентував усі томи Національної Книги Пам'яті. У презентації взяли участь і члени луганської редколегії, до складу якої увійшли заступник голови Луганської облдержадміністрації Володимир Заблоцький, представники Луганської облдержадміністрації, а також дослідники та вчені. Цей захід починає скорботний тиждень на згадку про 75-ті роковини Голодомору 1932-1933 років. Віктор Ющенко підкреслив, що Національна Книга Пам'яті відновлює історичну правду про Голодомор. Президент відзначив, що об'єктивна загальна оцінка цих подій повинна стати частиною національної згоди і діалогу в нашому суспільстві. Глава держави висловив подяку всім дослідникам, які взяли участь у складанні 19 томів Національної Книги Пам'яті, зокрема Українському інституту національної пам'яті на чолі з Ігорем Юхновським. Президент відзначив, що це лише початок дослідницької роботи, яка повинна продовжуватися доти, поки не буде встановлено ім'я кожного співвітчизника, що став жертвою Голодомору. Було відзначено, що за півтора роки роботи вже зафіксовані свідчення 204 тисяч очевидців Великого Голоду і встановлені імена 882510 його жертв. Глава держави також подякував міжнародним організаціям, таким як ООН, ЮНЕСКО, Рада Європи за їх оцінки Голодомору 1932-1933 років. «Ми значно наблизилися до світового визнання», – заявив він і висловив надію, що світова спільнота з повагою поставиться до цієї трагічної сторінки в історії України. Луганський обласний том книги складається з трьох розділів і містить інформацію по 13 районам області, у яких є населені пункти, що постраждали від Голодомору 1932-1933 років.
докладніше »
19 листопада 2008, 14:37
Олександр Антіпов: «Наш обов’язок – зробити все, щоб трагедія Голодомору залишилась у пам’яті українського народу»
«Наш обов’язок – зробити все, щоб трагедія Голодомору залишилась у пам’яті українського народу, щоб вона торкнулася серця кожного українця і щоб про неї пам’ятало все людство», – заявив голова Луганської обласної державної адміністрації Олександр Антіпов під час презентації фільму «Жива пам’ять». Презентація пройшла сьогодні під час засідання Координаційної ради з підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні. Губернатор підкреслив значущість активного процесу усвідомлення причин та наслідків народної трагедії 1932-1933 років для історії України, для історії всієї європейської та світової спільноти. Він відзначив, що сьогодні перед нащадками тих, хто зміг пережити Голодомор, і тих, кому не судилося це, постає завдання надзвичайної моральної та політичної ваги – гідно вшановувати пам’ять його жертв. Фільм-реквієм розповідає про трагічні події 1932-1933 років та містить зафільмовані архівні документи, коментарі істориків, дослідників та свідків цих історичних подій. За словами губернатора, створення цього фільму стало логічним продовженням усіх заходів, що цієї осені проходять в області до 75-х роковин Голодомору. Головна ідея фільму «Жива пам’ять» полягає не тільки в показі гарного знання своєї історії, але й у висловлюванні глибокої шани та поваги до неї. Авторами цього фільму є провідні історики, дослідники Голодомору в нашому регіоні, серед яких Анатолій Климов, Володимир Семистяга, Микола Старовойтов та інші. «Ми зробимо все можливе, щоб цей фільм побачили якомога більше людей», – відзначив Олександр Антіпов.
докладніше »
17 листопада 2008, 15:30
Акція «33 хвилини»
15 листопада в Луганському державному коледжі економіки і торгівлі пройшла акція «33 хвилини», присвячена 75-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні. В акції взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Заблоцький, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, активісти громадських організацій, студенти коледжу, дослідники Голодомору. Під час акції зачитувалися розділи регіональної Книги Пам’яті, імена земляків, які були встановлені місцевими пошуковцями як загиблі від голоду в Троїцькому районі, та свідчення очевидців Голодомору. Пам’ять загиблих від Голодомору вшанували хвилиною мовчання. Всеукраїнська акція «33 хвилини», присвячена 75-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні, стартувала на Луганщині 6 вересня 2008 року . Під час третього засідання Координаційної ради з питань підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років, яке відбулося у Кіровоградській області 10 червня цього року, Президент України Віктор Ющенко на підтримку ініціативи Національної скаутської організації «ПЛАСТ» започаткував акцію «33 хвилини».
докладніше »
15 листопада 2008, 15:26
Жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні присвячується...
14 листопада в с. Райгородка Сватівського району, с. Шелестівка, Зоринівка, Великоцьк та Новомикільське Міловського району, 15 листопада у с. Климівка Кремінського району, с. Городище, Копані, Тернове, Данилівка та Третяківка Біловодського району, с. Містки та Барикіне Сватівського району, смт Троїцьке, с. Богородицьке, Коченове та Савине Троїцького району, с. Новорозсош та Рогове Новопсковського району відбулись урочисті відкриття й освячення пам'ятних знаків та хрестів жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні. У заходах узяли участь керівники місцевих органів влади, представники громадськості, учнівська молодь, місцеві мешканці.
докладніше »
14 листопада 2008, 15:15
На спомин жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні
13 листопада в с.Тополі та с. Кашкарне Троїцького району відбулося відкриття пам’ятних знаків жертвам Голодомору. На освяченні пам’ятних знаків були присутні голови сільських рад, мешканці сіл, учні шкіл та молодь. До пам’ятних знаків жертвам Голодомору були покладені квіти, колоски пшениці. Усі присутні запалили свічки в пам’ять жертв страшної трагедії 1932-1933 років.
докладніше »
14 листопада 2008, 15:09
Вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні
13 листопада в селах: Зориківка, Півнівка, Діброва, Мусіївка та Калмиківка Міловського району, 14 листопада в селах: Шелестівка, Зоринівка, Великоцьк та Новомикільське даного району відбулися урочисті заходи з нагоди відкриття пам’ятних хрестів жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні. Перед присутніми виступив Морозівський сільський голова С.Данильченко.
докладніше »
14 листопада 2008, 14:18
У Кремінському районі відкрито та освячено пам’ятні знаки жертвам Голодомору
14 листопада в с. Новоастрахань Кремінського району відкрито пам’ятний знак «Жертвам Голодомору 1932 – 1933 років». У відкритті пам’ятного знака взяли участь Новоастраханьський сільський голова О.Татарченко, представники райдержадміністрації, жителі села, учні загальноосвітньої школи, свідок Голодомору Прокопенко Марія Іванівна.
докладніше »
13 листопада 2008, 16:55
Відкриття пам’ятних знаків жертвам Голодомору
У с. Варварівка Кремінського району 13 листопада п.р. на сільському цвинтарі відкрито пам’ятний знак «Жертвам Голодомору 1932-1933 років». Мітинг відкрив сільський голова В.Головненко. Він розповів про роботу місцевої пошукової групи зі збору свідчень очевидців Голодомору. Учні Варварівської загальноосвітньої школи підготували історичну довідку про Голодомор 1932-1933 років. Освятили пам’ятний хрест та провели панахиду за тими «…кого в 33-му не відспівали, не оплакали, не провели, не поминали…» священнослужителі Варварівського Свято-Іллінського чоловічого монастиря. Ігумен Георгій зазначив, що прийнятно вшановувати пам’ять безвинно постраждалих саме символом християнства – православним хрестом.
докладніше »
13 листопада 2008, 14:58
У Стаханові встановлено пам’ятний знак жертвам Голодомору
У місті Стаханові 13 листопада на міському цвинтарі встановлено пам’ятний знак жертвам голодоморів.
докладніше »
11 листопада 2008, 16:13
Пам’ятні знаки жертвам Голодомору встановлюють у Новопсковському районі
10 листопада в с Пантюхине відбувся урочистий мітинг з нагоди встановлення пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932-1933 років. У заході взяли участь депутати та апарат сільської ради, жителі села та учні, молодь. Також 11 листопада в с. Новобіла та с. Березівка відбулися урочисті відкриття пам’ятних знаків жертвам. У заході взяли участь депутати та апарат сільської ради, жителі села та учнівська молодь.
докладніше »