Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняДепартамент масових комунікаційНовини
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

ОпитуванняОпитування
Дитяча гаряча лінія

Сьогодні: субота, 23 листопада 2024
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняДепартамент масових комунікацій
 
Новини

11 грудня 2009, 15:40
До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
26 квітня 1986 року - День Чорнобильської катастрофи. Саме  26 квітня 1986 року сталася наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства. 14 грудня 1986 року в газеті «Правда» надрукували офіційне повідомлення про те, що нарешті вдалося отримати першу перемогу: над реактором зведено саркофаг, поновлено роботу першого та другого енергоблоків. З метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України Указом Президента України В.А.Ющенком від 10 листопада 2006 року №945/2006 «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» був установлений в Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щорічно 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Чорнобильська трагедія в одну мить перетворила прекрасні землі Поліського краю в огороджену колючим дротом територію жахливого лиха, а мальовничі краєвиди вздовж річки Прип’ять – у мертву «30-ти кілометрову зону відчуження». Десятки тисяч людей були вигнані із рідних родинних гнізд радіоактивним вітром, що ніс хмари отруйного пилу від палаючого реактора. Масштаби Чорнобильського лиха добре відомі як вченим і політикам, так і звичайним людям. Ця катастрофа призвела до забруднення більше 145 тисяч кв. км території України, Республіки Білорусь та Російської Федерації. Унаслідок чого постраждали мільйони людей, забруднено радіоактивними нуклідами тисячі населених пунктів. У числі тих, хто з самого початку, з перших днів після вибуху реактора самовіддано виконував свій службовий і громадянський обов'язок, було більше 15 тисяч наших земляків-луганчан. Пожежники, медики, правоохоронці та представники багатьох інших необхідних професій прибули на ліквідацію небаченої раніше біди, сміливо боролися з атомним лихом. Сьогодні, 11 грудня 2009 року, керівництво Луганщини поклало квіти до пам’ятного знака «Чорнобильський Лелека» з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

докладніше »



10 грудня 2009, 14:11
Сьогодні відзначається День прав людини
10 грудня кожного року міжнародне співтовариство відзначає День прав людини. Саме цього дня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Офіційно цей День відзначається з 1950 року, коли Асамблея прийняла резолюцію 423 (V), запропонувавши в ній усім державам і зацікавленим організаціям визнати 10 грудня кожного року як День прав людини. Загальна декларація прав людини є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини. Вона стала фундаментом, на якому ґрунтується значне число міжнародних договорів із прав людини і розвиток норм у галузі прав людини у всьому світі, що мають обов’язкову юридичну силу. У ній закріплено загальне визнання того, що основні права і основоположні свободи внутрішньо властиві всім людям, є невід'ємними для кожної людини і рівною мірою стосуються кожного, і що кожна людина народжується вільною і рівною в своїй гідності й правах.  

докладніше »



07 грудня 2009, 10:37
День місцевого самоврядування відзначається 7 грудня
Сьогодні в Україні відзначається День місцевого самоврядування. Рівно дев’ятнадцять років тому, 7 грудня 1990-го року, був прийнятий перший в Україні «Закон про місцеві ради народних депутатів та місцеве самоврядування». Через 10 років дату прийняття цього закону Указом Президента України було оголошено Днем місцевого самоврядування. Напередодні, 4 грудня ц.р., в Луганському обласному академічному російському драматичному театрі пройшли урочисті заходи, присвячені Дню місцевого самоврядування. На урочистостях були присутні голова облдержадміністрації Олександр Антіпов та голова облради Валерій Голенко, які привітали присутніх зі святом, зазначивши, що місцеве самоврядування є основою демократії. Вони також вручили кращим працівникам органів місцевого самоврядування Почесні грамоти та грамоти Верховної Ради України, медалі "За заслуги перед Луганщиною", почесні відзнаки "За розвиток регіону", почесні грамоти і грамоти облради та облдержадміністрації.

докладніше »



01 грудня 2009, 10:24
Сьогодні українці відзначають 18-ту річницю Всеукраїнського референдуму про підтримку Акту проголошення незалежності України
Акт проголошення незалежності України юридично закріпив повну самостійність України як незалежної держави поза СРСР. Цей акт Верховна Рада України прийняла 24 серпня 1991 року, виходячи з небезпеки, яка нависла над Україною в результаті державного перевороту в СРСР 19 серпня 1991-го. Верховна Рада України проголосила незалежність України та створення самостійної держави – України. Проголошувалося, що територія України є неподільною і недоторканною. Закріплювалося, що з моменту проголошення незалежності на території України мають чинність виключно Конституція та закони України.

докладніше »



30 листопада 2009, 10:25
Голодомор – одна з найтрагічніших сторінок в історії українського народу
28 листопада 2009 року на Луганщині пройшла низка заходів, присвячених вшануванню пам’яті жертв голодоморів. За участю голови облдержадміністрації Олександра Антіпова, першого заступника голови облдержадміністрації Юрія Ареф’єва, заступника голови облдержадміністрації Володимира Заблоцького, представників громадськості в Луганську відбулося покладання квітів до пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932-1933 років на Луганщині та пам’ятного знака «Жертвам сталінських репресій». Цього ж дня у Луганську на площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченку пройшов скорботний мітинг з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів за участю керівництва облдержадміністрації, директора Державного архіву Луганської області, духовенства Луганської єпархії Української православної церкви, курсантів Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О.Дідоренка, студентської молоді, представників громадськості. «Голодомор став однією з найтрагічніших сторінок в історії народу України і ми всі повинні про це пам’ятати», – зазначив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов під час обласного мітингу-реквієму, присвяченому Дню пам’яті жертв голодоморів в Україні.

докладніше »



28 листопада 2009, 19:19
Сьогодні Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору
День пам'яті жертв голодоморів — національний щорічний захід в Україні, що відбувається щочетвертої суботи листопада. Уперше був установлений у листопаді 1998 року указом Президента України Леонідом Кучмою від 26 листопада 1998 року № 1310/98. Сьогодні, 28 листопада 2009 року, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій 1932-1933 років. Це 76-та річниця страшних подій, жертвами яких стали від 5 до 10 мільйонів українців. Розпочався Гололодомор наприкінці літа 1932 року, свого піку досяг навесні 1933-го та завершився на початку літа. За цей час загинули мільйони людей. Найбільше постраждали тодішня Харківська та Київська області. На них припадає більше половини усіх загиблих. Злочином проти людства офіційно назвав події 30-х років Європарламент.

докладніше »



23 листопада 2009, 14:19
22 листопада – День Свободи
Свято встановлено в Україні «…з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання у громадян почуття національної гідності, враховуючи історичне значення революційних подій осені 2004 року, які засвідчили волелюбність Українського народу, його прагнення до свободи і демократичних цінностей, та на підтримку ініціатив громадськості…» згідно з Указом Президента України «Про День Свободи» від 19 листопада 2005 року № 1619/2005, яке має відзначатися щорічно 22 листопада на ознаменування початку Помаранчевої революції. Пригадаймо, Помаранчева революція — кампанія протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших акцій громадянської непокори в Україні, організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді-грудні 2004 року, після оголошення Центральною виборчою комісією попередніх результатів, згідно з якими переміг його суперник — Віктор Янукович. Акція почалася 22 листопада 2004 року.

докладніше »



20 листопада 2009, 11:10
Сьогодні в Україні відзначається День проголошення Української Народної Республіки
  20 листопада  1917 року було проголошено про створення Української Народної Республіки (УНР) як автономії у складі Росії.19 листопада під час засідання Малої Ради. М. Грушевський заявив, що після повалення центральної влади в Росії стала поширюватися громадянська війна, яка загрожує охопити й Україну. Тому слід негайно, не чекаючи перетворення Росії на федеративну республіку, проголосити утворення Української національної держави. Після цього Грушевський від імені керівництва Центральної Ради і Генерального секретаріату подав на затвердження Малої Ради текст III Універсалу. У ньому проголошувалося: «Віднині Україна стає Українською Народною Республікою. Не відділяючись від Російської Республіки й зберігаючи єдність її, ми твердо станемо на нашій землі, щоб силами нашими помогти всій Росії, щоб уся Російська Республіка стала федерацією рівних і вільних народів». Універсал було прийнято, коли вже розпочався новий день. Отже, 20 (7) листопада 1917 р.— знаменна дата: проголошення Української Народної Республіки (УНР). За визнанням В. Винниченка, третій конституційний акт Ради не мав такого схвального відгуку у суспільстві, як перший. У І Універсалі утверджувалася національна ідея, яка об'єднувала всіх українців. Першим Універсалом УЦР закликала українців «творити наше життя» самим. Центральна Рада обрала шлях боротьби за повну незалежність України через автономізацію, як перший етап цієї боротьби. Запропонована Михайлом Грушевським модель автономії мала всі ознаки й атрибути держави – окреслену територію, законодавчий орган і законодавство, виконавчу та судову владу, національне військо, контроль над ресурсами, економікою, культурою та політикою. У III Універсалі накреслювалися соціально-економічні заходи, проголошувалася широка програма майбутніх перетворень в Україні. Скасовувалося право власності на землю поміщицьких та інших нетрудових господарств. Земля визнавалася власністю всього трудового народу і повинна була перейти до нього без викупу. Для робітників встановлювався восьмигодинний робочий день. Центральна Рада зобов'язувалася подбати про негайний початок мирних переговорів. Вказувалося, що в Українській Народній Республіці забезпечуються всі свободи, здобуті всеросійською революцією: слова, друку, віросповідань, зібрань, спілок, страйків, а також недоторканність особи і помешкання, можливість уживання місцевих мов у зносинах з усіма установами.      

докладніше »



16 листопада 2009, 10:47
Сьогодні в Україні відзначається День працівників радіо, телебачення та зв'язку
День працівників радіо, телебачення та зв'язку — професійне свято України. Відзначається щорічно 16 листопада. Свято встановлено на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення та галузей зв'язку України згідно з Указом Президента України «Про День працівників радіо, телебачення та зв'язку» від 11 листопада 1994 року № 667/94. Девіз працівників зв'язку та сфери інформатизації: «Ми працюємо, щоб Україна стала розвиненою інформаційною державою». Діяльність електронних засобів комунікації та зв'язку — неодмінний атрибут цивілізованого суспільства, інструмент корінних економічних і політичних перетворень та культурного розвитку. Якість формування та передачі інформації — найціннішого багатства сучасного суспільства — залежить від праці тих, хто забезпечує роботу радіо, телебачення та зв'язку. За останні декілька років Україна далеко просунулася в усіх видах зв'язку, впроваджуючи новітні технології, які не відстають від світових тенденцій. 16 листопада 1924 року була здійснена перша в Україні радіопередача в Харкові. На відзначення цієї визначної події щорічно 16 листопада журналісти електронних ЗМІ, а також зв'язківці відзначають своє професійне свято.

докладніше »



06 листопада 2009, 16:07
Щорічно 9 листопада культурна, освітянська і наукова громадськість України відзначає День української писемності та мови
Щорічно дев’ятого листопада культурна, освітянська і наукова громадськість України відзначає День української писемності та мови. Цей день відзначається дев’ятого листопада не випадково. Це не лише державне, а й церковне свято. За церковним календарем саме в цей день вшановується пам’ять творця писемної історії Київської Русі, речника братолюбія і злагоди – преподобного Нестора-Літописця. Давньоруський письменник та історик, високоосвічена людина свого часу, укладач і редактор «Повісті временних літ», чернець Києво-Печерського монастиря Нестор – особа історична, а не легендарна. Своїм неоціненним літописом,першимв українській мові твором, що відповідав візантійським першовзірцям, він виконав завдання державної ваги, створивши саме державне обличчя літератури того часу, був виразником єднання й братолюбства. Віхами історичного розвитку культури освіти книжкової справи в Україні безумовно є видатні пам'ятки українського народу, такі як «Реймське» Євангеліє, вивезене до Франції дочкою київського князя Ярослава Мудрого Анною, «Остромирове Євангеліє», що вважається найдавнішньою і точно датованою пам'яткою рукописного мистецтва, «Київський Псалтир».

докладніше »



06 листопада 2009, 15:51
9 листопада Україна відзначатиме День української писемності та мови
Свято встановлено 6 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця». Нестора-Літописця вважають батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності, засновником української писемної мови. Преподобний Нестор-Літописець — киянин, у сімнадцять років прийшов у Києво-Печерську лавру послушником. Молитвою та послухом юний подвижник невдовзі перевершив найвидатніших старців. Під час постригу в ченці Нестор був удостоєний сану ієродиякона. Книжкова справа стала змістом його життя. Найвизначнішою працею Нестора-Літописця є «Повість временних літ» — літописне зведення, складене у Києві на початку XII століття. Це перша в Київській Русі пам’ятка, у якій історія держави показана на широкому тлі світових подій.

докладніше »



31 жовтня 2009, 14:00
Громадська рада при Білокуракинській райдержадміністрації обговорила проект Конституції України
29 жовтня 2009 року відбулося засідання Громадської ради при Білокуракинській райдержадміністрації, під час якого було обговорено проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України». У заході взяв участь голова райдержадміністрації С.Іванюченко, представники районних осередків політичних партій та громадських організацій – члени Громадської ради. Учасники засіданні внесли низку пропозицій до проекту Конституції, запропонованого Президентом України В.А.Ющенком. Зокрема, на думку представника районної організації Комуністичної партії України С.Гончарова, потребують доопрацювання положення щодо адміністративно – територіального устрою держави. Також С.Гончаров запропонував доповнити розділ І нормою про те, що Україна є незалежною державою та обов’язково внести в проект Конституції положення щодо гарантування державою безкоштовної медичної допомоги.  

докладніше »



31 жовтня 2009, 11:07
У Рубіжному вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів
30 жовтня у м.Рубіжне пройшли урочисті заходи, присвячені 10-річчю відкриття у місті пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам та 65-й річниці визволення України від фашистських загарбників. У заходах взяли участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Заблоцький, заступник голови облради Євген Харін, делегації з міст та районів області, члени міських та районних організацій Української Спілки ветеранів Афганістану, мешканці міста. Вони вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів. До пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам були покладені квіти та гірлянда Слави, пролунав військовий салют.

докладніше »



28 жовтня 2009, 16:27
До Дня працівника соціальної сфери
27 жовтня перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Ареф’єв та представники керівництва облради зустрілись з працівниками соціальної сфери міст та районів області з нагоди Дня працівника соціальної сфери. Юрій Ареф’єв привітав присутніх зі святом та вручив кращим представникам та трудовим колективам соціальних установ почесні грамоти Кабінету Мінісрів України,подяки Прем’єр-міністра України,медалі "За заслуги перед Луганщиною", почесні відзнаки "За розвиток регіону", почесні грамоти і грамоти облради та облдержадміністрації. Цього ж дня в Луганській обласній філармонії пройшли обласні урочисті збори з нагоди Дня працівника соціальної сфери. Нагадаємо, це професійно свято відзначається щорічно в першу неділю листопада.  

докладніше »



28 жовтня 2009, 14:09
До дня визволення України від фашистських загарбників
28 жовтня голова облдержадміністрації Олександр Антіпов, голова облради Валерій Голенко, народні депутати України Олександр Єфремов та Володимир Ландік, ветерани Великої Вітчизняної війни та представники громадськості поклали квіти до меморіального комплексу "Гостра Могила", Пілону Слави та Могили Невідомого солдата з нагоди відзначення 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників. Цього ж дня у Луганському обласному академічному російському драматичному театрі пройшли урочисті збори з нагоди відзначення 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників. Під час зборів активістам ветеранських організацій Луганщини були вручені подяки Прем’єр-міністра України,відзнаки Організації ветеранів України "Почесний ветеран", медалі "За заслуги перед Луганщиною",почесні відзнаки "За розвиток регіону", почесні грамоти і грамоти облради та облдержадміністрації. Цього ж дня голова облдержадміністрації Олександр Антіпов та голова облради Валерій Голенко відвідали обласний госпіталь ветеранів війни. Вони вручили квіти та подарунки ветеранам, які зараз проходять тут курс лікування.

докладніше »



28 жовтня 2009, 08:57
Сьогодні відзначається 65-та річниця визволення України від фашистських загарбників
Початком звільнення території України від окупантів стала Сталінградська битва. Вже 18 грудня 1942 р. в ході контрнаступу радянських військ був звільнений перший український населений пункт – с. Півневка Міловського району Луганської області. 16 січня 1943 року було звільнено селище Мілове, 18 січня – Троїцьке, 20 січня – Біловодськ і Станицю Луганську. 14 лютого 1943 року від фашистських загарбників звільнено м. Луганськ, що знаходилося в окупації 212 днів. До березня 1943 року радянська армія звільнила 29 районів області, а у вересні територія Луганщини була повністю очищена від загарбників (1 вересня звільнений Красний Луч, 2 вересня – Лисичанськ, 3 вересня – Попасна). Війна на території України не припинялася ні на годину з 22 червня 1941 року до 28 жовтня 1944 року. З цих 40 місяців на 35 доводяться активні бойові дії регулярних військ. Запеклі бої і битви відбулися більш ніж в 100 населених пунктах України. На території України була проведена майже половина стратегічних операцій Великої Вітчизняної війни. У бойових операціях взяли участь 54 армії збройних Сил СРСР. Дії регулярних військ поєднувалися з озброєною підпільно-партизанською боротьбою.

докладніше »



20 жовтня 2009, 16:01
У Луганську в рамках Тижня енергозбереження відбудеться науково-практична конференція «Актуальні питання енергозбереження»
21 жовтня 2009 року в рамках Тижня енергозбереження відбудеться науково-практична конференція «Актуальні питання енергозбереження», яка проводитиметься Центром науково - технічної і економічної інформації ЛНУ імені Тараса Шевченка при офіційній підтримці Луганської обласної державної адміністрації. Метою конференції є пропаганда і популяризація вітчизняних інновацій у сфері створення і модернізації енергозберігаючого устатковання і технологій.  Початок роботи конференції: 21 жовтня 2009 року о 10-00 за адресою: м. Луганськ, Червона площа, 4 (Центр науково-технічної і економічної інформації). Реєстрація учасників з 9 00. Робоча мова конференції - російська.   

докладніше »



14 жовтня 2009, 16:56
14 жовтня 2009 року відбулась урочиста церемонія покладання квітів до Хреста загиблим козакам
З нагоди Дня Українського козацтва сьогодні, 14 жовтня 2009 року, відбулась урочиста церемонія покладання квітів до Хреста загиблим козакам. У ній взяли участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Заблоцький,заступник голови облради Євген Харін, представники козацьких організацій області. Під час обласних урочистостей на честь Дня Українського козацтва за значний внесок у відродження духовно-історичних та патріотичних традицій козацтва Луганщини та участь у патріотичному вихованні молоді відзначено кращих представників козацьких організацій області.

докладніше »



14 жовтня 2009, 09:04
14 жовтня відзначається День Українського козацтва
На вшанування історичного значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 було встановлено щорічно 14 жовтня – у день свята Покрови Пречистої Богородиці – відзначати День Українського козацтва. Визначальним явищем української історії став процес утворення і розвитку козацтва. Козацький дух знайшов собі надійний притулок в серцях і душах українців. Патріарх української державності Михайло Грушевський вважав утворення Запорізької Січі закладенням підвалин майбутньої державності, бо козацтво на Україні, на його думку, – стало представником національних інтересів свого народу і взяло на себе «державне будівництво України».

докладніше »



13 жовтня 2009, 10:41
Європейський тиждень місцевої демократії триває на Луганщині
Цього тижня в Україні відзначається 50-та річниця діяльності Ради Європи у сфері місцевої і регіональної демократії та 10-та річниця ратифікації Україною Європейської хартії місцевого самоврядування. Виходячи з пріоритетності курсу України на європейську інтеграцію, визнаючи розвиток місцевого самоврядування в Україні однією з невід’ємних складових цього курсу, з нагоди 10-ї річниці ратифікації Україною Європейської хартії місцевого самоврядування та на підтримку ініціативи Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Президентом України з 2007 року встановлено щорічне проведення Європейського тижня місцевої демократії (тиждень включає 15 жовтня - дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування у 1985 році).  

докладніше »




|| Наступна сторінка
Сторінки:
1234567891011

Архів по роках:

20082009201020112012201320142015
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist

© 2006-2013 Луганська обласна державна адміністрація
91016, Україна, м. Сєвєродонецьк, пр-т.Центральний, 59
Тел. (+38 0645) 70-50-85 , Тел./Факс (+38 0645) 70-50-86
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера