Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняДепартамент масових комунікаційНовини18 січня 2011, 16:11Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про спеціальну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Стан дотримання Україною європейських стандартів з прав і свобод людини"
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

ОпитуванняОпитування
Дитяча гаряча лінія

Сьогодні: понеділок, 25 листопада 2024
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАВійськово-цивільна адміністраціяДепартаменти та управлінняДепартамент масових комунікацій18 січня 2011, 16:11

Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про спеціальну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Стан дотримання Україною європейських стандартів з прав і свобод людини"

 
18 січня 2011, 16:11

Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про спеціальну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Стан дотримання Україною європейських стандартів з прав і свобод людини"

21 грудня 2010 року Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про спеціальну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Стан дотримання Україною європейських стандартів з прав і свобод людини". Документом передбачено: взяти до відома висновки і пропозиції спеціальної доповіді; опублікувати в газеті "Голос України" виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час представлення доповіді у парламенті; Верховній Раді та Кабінету Міністрів вжити подальших заходів щодо приведення національного законодавства в галузі прав і свобод людини у відповідність до європейських стандартів та взятих Україною міжнародних зобов'язань, виконання рекомендацій Ради Європи, її контрольних моніторингових механізмів щодо України.

Постановою зобов‘язано уряд вжити заходів щодо поширення інформації в українському суспільстві стосовно виконання Україною рекомендацій відповідних органів Ради Європи, рішень Європейського Суду з прав людини "з метою поглиблення правосвідомості населення України, активізації структур громадянського суспільства, підвищення відповідальності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб у забезпеченні прав і свобод людини".

 

Пропонуємо Вашій увазі виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на представленні спеціальної доповіді "Стан дотримання Україною європейських стандартів  з прав і свобод людини" з нагоди 60-річчя Конвенції  про захист прав людини і основоположних свобод.

 

"Шановний Голово! Шановні народні депутати! Шановні члени уряду! Представники релігійних громад, дипломатичного корпусу, науки, засобів масової інформації, дорогі співвітчизники!

 

 Із прийняттям Радою Європи Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (995_004) (далі – Європейська конвенція з прав людини) на Європейському континенті розпочався процес створення якісно нової європейської системи захисту прав і свобод людини, яка стала фундаментом для національних правових систем усіх країн Європи.

 

 Сьогодні дія Конвенції (995_004) поширюється на долю 800 мільйонів європейців із 47 країн Європи. Головне значення Конвенції полягає у формуванні нового менталітету поваги до прав людини, творенні нової культури прав людини, системи практичного захисту прав людини через Європейський суд.

 

 Рада Європи – ніщо без Конвенції (995_004), а Конвенція – без Європейського суду з прав людини. Ця відома формула чітко висловлює єдність системи захисту прав людини. Але Конвенція – це ціла система різних механізмів та органів РЄ: моніторингові органи, Комітет міністрів, Парламентська асамблея, Комісар з прав людини, Європейський суд з прав людини, а також Венеціанська комісія.

 

 Європейська конвенція з прав людини (995_004), рішення і практика Євросуду – це сучасна скарбниця верховенства права та поваги до прав і свобод людини.

 

 Користуючись наданою можливістю, відповідно до постанови Верховної Ради України, представляю Спеціальну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України "Стан дотримання Україною європейських стандартів з прав і свобод людини" з нагоди 60-річчя Європейської конвенції з прав людини (995_004).

 

 У цій доповіді зроблено комплексний аналіз виконання Україною зобов'язань, узятих як під час вступу до Ради Європи, так і тих, що випливають з Європейської конвенції з прав людини (995_004) та інших європейських конвенцій, ратифікованих Україною. Висвітлено діяльність Уповноваженого з прав людини щодо сприяння імплементації в законодавство України та правозастосовну практику європейських стандартів, аналізується практика Європейського суду з прав людини щодо України. Вперше публічно представлено аналіз виконання Україною зауважень та рекомендацій постійних контрольних моніторингових органів Ради Європи.

 

 Процес ратифікації в Україні Конвенції був складний і навіть драматичний одночасно. Йому чинився активний спротив. Це нагадувало, до речі, драматичну історію розробки і прийняття самої Європейської конвенції, про що сьогодні детально розповів Володимир Михайлович Литвин. Мені як народному депутатові України другого скликання довелося тоді бути координатором та співдоповідачем питання щодо ратифікації Європейської конвенції з прав людини (995_004). Ми пам'ятаємо, як у парламентській залі 17 липня 1997 року фактично тільки з третьої спроби вдалося добитись ратифікації Конвенції.

 

 Сьогодні в урядовій ложі сидять поважні люди, які в той час були моїми колегами-депутатами і допомагали мені переконати парламент у необхідності ратифікації Конвенції (995_004) і тим самим виконати взяті на себе під час вступу до Ради Європи зобов'язання. Це шановний Борис Ілліч Олійник, який упродовж десяти років був головою парламентської делегації України в Раді Європи і шановний Володимир Григорович Буткевич – перший суддя від України в Європейському суді з прав людини.

 

 Проте закон щодо ратифікації Конвенції (995_004) було прийнято із застереженнями та заявами. Зауважу, правова система України дуже неохоче і боляче розставалася з такими рудиментами, як право прокурорів надавати санкцію на арешт і обшук та огляд житла. Проте ці рудименти продовжують існувати й досі. До речі, щойно у своєму зверненні Президент України акцентував увагу на незахищеності прав людини.

 

 У цьому контексті зазначу, що нещодавній обшук без санкції суду в офісі Вінницької правозахисної групи із вилученням оргтехніки і 300 файлів із конфіденційною інформацією стосовно біженців – яскраве свідчення того.

 

 Норми Конвенції (995_004) суттєво вплинули на Конституцію України (254к/96-ВР), під час розробки якої у 1996 році Конституційна комісія спиралась на європейські стандарти дотримання прав і свобод людини. Як наслідок – другий розділ Основного Закону України відповідає стандартам Ради Європи в галузі прав людини. Це зазначено і в Резолюції ПАРЄ N 1755 (994_a19) "Функціонування демократичних інституцій в Україні".

 

 З прийняттям Конституції (254к/96-ВР) в Україні було запроваджено інститут Уповноваженого з прав людини –- українську модель Омбудсмана. З початку діяльності понад мільйон людей – і громадян України, і іноземців, і осіб без громадянства – звернулися до Уповноваженого з прав людини. Кожне друге звернення стосується порушення громадянських прав, зокрема, прав на справедливий суд, виконання судових рішень, належні умови тримання в місцях ув'язнення тощо. У кожному третьому зверненні йдеться про порушення соціально-економічних прав громадян.

 

 Одним із пріоритетів діяльності Уповноваженого стало сприяння виконанню зобов'язань України перед Радою Європи, зокрема, приведення національного законодавства в галузі прав і свобод людини відповідно до стандартів РЄ. На заваді на цьому шляху стало довготривале неоприлюднення владою офіційного тексту Конвенції з прав людини (995_004). Передусім цьому процесові треба було надати публічності, зробити його прозорим для суспільства. Адже в газеті "Голос України" в 1997 році було оприлюднено лише закон України про ратифікацію Конвенції, а сам її текст та додаткові протоколи до неї були відомі лише вузькому колу фахівців, депутатів і урядовців, що фактично унеможливлювало їх чинність на території України.

 

 Тому 10 травня 1999 року Омбудсман України звернулась до Президента держави як гаранта Конституції (254к/96-ВР) з проханням оприлюднити офіційний текст Конвенції (995_004) відповідно до статті 94 Основного Закону (254к/96-ВР) в порядку, передбаченому Законом України "Про міжнародні договори України" (1906-15).

 

 Лише 10 січня 2001 року в Україні було оприлюднено офіційний переклад Конвенції (995_004). Отже, понад три роки застосування Конвенції (995_004) в національній правовій системі України юридично було унеможливлено. Тільки після публікації вона справді стала частиною національного законодавства.

 

 Одним із пріоритетів діяльності українського Омбудсмана є моніторинг за імплементацією та реалізацією норм цього ключового на європейському просторі документа в галузі прав і свобод людини.

 

 Найскладнішим став процес реалізації Україною головних вимог Європейської конвенції з прав людини (995_004), зокрема, забезпечення охорони законом права кожного на життя і заборону смертної кари.

 

 Спочатку було введено мораторій на застосування смертної кари, потім – визнання її Конституційним Судом України неконституційною, пізніше ратифікація двох протоколів – шостого і тринадцятого, що передбачало скасування смертної кари за будь-яких обставин.

 

 Але навіть після скасування в Україні смертної кари мені як Омбудсману доводилося захищати права наших співвітчизників на життя в таких країнах, як Таїланд, Китай і Сполучені Штати Америки.

 

 Нагадаю, що на час дії мораторію щодо застосування смертної кари в пенітенціарних установах України трималися 417 довічно ув'язнених, нині – 1664 особи, з яких 17 жінок та 2 іноземці.

 

 Як Омбудсман, рішуче підтримую скасування смертної кари в усьому світі, адже можлива і судова помилка, і неможливість її виправити, і неприпустимість застосування смертної кари до неповнолітніх, що перетворює державу на вбивцю, адже смертна кара - це не покарання, а помста з боку держави.

 

 Показовою в цьому сенсі є справа Володимира Панасенка, якого у 2008 році вироком апеляційного суду Львівської області було засуджено до довічного позбавлення волі за організацію замаху на умисне вбивство. Фактично довічне ув'язнення стало йому помстою через зведення рахунків у бізнесовій сфері.

 

 На даний час ця людина відбуває покарання, але сумніви щодо її провини залишилися. Проте завдяки саме скасуванню смертної кари в Україні у нас є ще час поборотися за справедливість. Провадження Уповноваженого з прав людини у цій справі триває.

 

 Шановні учасники зібрання! Із забезпеченням права на життя безпосередньо пов'язано запобігання катуванням та всі інші зобов'язання України, які випливають з Європейської конвенції про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (995_068), ратифікованої, до речі, нашою країною у 1997 році.

 

 Результати перевірок Уповноваженого з прав людини дають підстави зробити висновок, що до цього часу не вдалося забезпечити виконання низки важливих рекомендацій Комітету із запобігання катуванням. Жодна із семи доповідей уряду України Європейському комітету із запобігання катуванням офіційно не оприлюднена. На них зберігається гриф "Не для друку". І лише з жовтня 2002 року громадськість отримала змогу ознайомитись із ними на сайті РЄ англійською мовою. Проте з боку України не спостерігається бажання стосовно оприлюднення цих доповідей, що не сприяє формуванню неприйнятного ставлення до фактів брутальних порушень прав людини внаслідок застосування тортур та нелюдського поводження. Громадськість дізнається про зміст цих доповідей або з інформації від Омбудсмана, або від правозахисних організацій.

 

 В установах кримінально-виконавчої служби тримаються 152,3 тисячі осіб, у тому числі 6,5 тисячі жінок та 1,4 тисячі неповнолітніх засуджених.

 

 Не вдалося зупинити епідемій ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту. Так, сьогодні в місцях позбавлення волі перебувають близько 6 тисяч хворих на активну форму туберкульозу. Уповноважений з прав людини неодноразово наголошувала, що неприпустимо низькою залишається норма жилої площі у слідчих ізоляторах - 2,5 квадратних метра на одну особу. А за євростандартами має бути 4 квадратні метри. Питання створення людських умов перебування ув'язнених у місцях позбавлення волі потребують негайного державного вирішення.

 

 Досі зберігається недопустима практика застосування тортур і дій, що принижують гідність людини, особливо під час затримань і арештів. Сьогодні кожне повідомлення в Україні про насильство або про застосування тортур до людей у відділках міліції лунає, як інформація з поля бою.

 

 На превеликий жаль, непоодинокими є і випадки, що призводять до загибелі затриманих. Так, у 2008 році працівниками органів внутрішніх справ закатовано до смерті чотирьох людей, у 2009 році – трьох, у 2010 році - сімох! За всіма випадками смерті людей унаслідок неприпустимих дій міліціонерів відкрито провадження Уповноваженого з прав людини та проводяться перевірки.

 

 У зв'язку з цим не можу не звернути увагу на факт загибелі 20-річного студента Ігоря Індила в Шевченківському райуправлінні міліції міста Києва. З перших днів мною заявлено, що фактично це є вбивство. Провадження Омбудсмана підтвердило, що смерть стала наслідком застосування до нього насильства і заподіяння тяжких тілесних ушкоджень.

 

 Для мене головне – відновити справедливість, захистити добре ім'я загиблого Ігоря Індила і честь його родини, оскільки слідство й надалі намагається виставити загиблого студента бешкетником і п'яницею. У поданні Генеральному прокурору з цього питання мною наголошено на необхідності вирішення питання про притягнення до відповідальності винних у порушенні конституційних прав Ігоря Індила на життя і здоров'я, а також на вжитті заходів щодо закриття провадження про адміністративне правопорушення, для якого не було жодних правових підстав, за відсутністю в діях Ігоря Індила події і складу такого правопорушення. Проте досі провадження про адміністративне порушення не закрито. Звернуто вашу увагу на рішення Європейського суду у справі "Вінтерверн проти Нідерландів" від 24 жовтня 1979 року, в якому зазначено, що "свавільне затримання ніколи не може вважатися законним".

 Але саме таке затримання студента в гуртожитку, в його тимчасовій домівці, і вартувало йому життя!

 

 На жаль, у Шевченківському райуправлінні міліції міста Києва такі дії стали системою. Тільки провадженням Омбудсмана було встановлений факт побиття і приниження людської гідності у 2007 році лікарів і працівників Київської міської стоматологічної лікарні. Тоді вночі нам довелося виїжджати до цього райуправління міліції. Пізніше, у 2008 році, мною було відкрито провадження за фактом смерті 30-річного Тимура Федаса, яка стала наслідком його жорстокого побиття там само. Вважаю, що сумнозвісний начальник Шевченківського РУВС міста Києва, за якого неодноразово допускалися схожі випадки, має понести відповідальність і бути звільненим із займаної посади.

 

 У червні цього року за моїм дорученням представником Уповноваженого з прав людини було перевірено умови тримання, заарештованих в ІТТ Сакського міськвідділу міліції в Автономній Республіці Крим. Як встановлено, у камерах – антисанітарія, вікна майже суцільно заґратовані або взагалі відсутні, примусова вентиляція не працює. У таких умовах понад 20 діб перебував тяжко хворий 62-річний Олександр Котельников, дружина якого найближчим часом має народити двійню, а на утриманні перебуває 85-річна мати. Від таких жахливих умов тримання у нього різко погіршилося здоров'я, і його було госпіталізовано до Сакської лікарні. У палаті правоохоронці утримували хворого постійно прикутим наручниками до ліжка. Уповноважений вважає, що застосування до хворого в умовах лікувального закладу наручників є одним із видів катувань. Тому мною було внесено подання Генеральному прокуророві України щодо усунення брутальних порушень конституційних прав Олександра Котельникова, а також забезпечення належних умов тримання всіх затриманих та ув'язнених в ІТТ Сакського міськвідділу міліції.

 

 За ініціативою Уповноваженого з прав людини 21 липня 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Факультативний протокол до Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання (995_f48). Вважаю, що відповідно до нього в Україні невідкладно має бути створено Національний контрольний механізм із запобігання катуванням як самостійний незалежний орган зі спеціальним статусом.

 

 Звертаюся до представників уряду і сподіваюся, що мене почує і Прем'єр-міністр України Микола Янович Азаров. Прошу віднайти, зрештою, фінансові, ресурсні можливості і створити в Україні превентивний механізм протидії тортурам відповідно до міжнародних і європейських стандартів. Зі свого боку, як Омбудсман, готова всіляко сприяти його становленню та роботі.

 

 Уже десять років поспіль мною порушується питання про те, що Україна залишається в Європі лідером за кількістю арештів. І хоча відповідно до європейських стандартів функцію щодо дачі санкцій на арешт давно передано від прокурорів судам, ситуація в країні практично не змінюється. Сьогодні йде нова хвиля арештів. Проте здебільшого мали б бути передусім застосовані не арешти з будь-якого приводу, а альтернативні запобіжні заходи, не пов'язані з позбавленням волі.

 

 На жаль, ментальність представників національної правової системи у цьому напрямі кардинально не змінилась. І це серйозна проблема для України. Звертаюся до всіх суддів України з вимогою якомога ширшого застосування запобіжних заходів, не пов'язаних із взяттям під варту!

 

 Нещодавно мені довелося витримати безліч критичних випадів з боку керівництва міліції щодо моєї позиції, яку вдалося обстояти в Конституційному Суді України в липні цього року, про визнання неконституційною статті 11 Закону України "Про міліцію" (565-12), яка стосується затримання до 30 діб за підозрою в зайнятті бродяжництвом. Отже, на системному рівні скасовано норму закону, яка уможливлювала працівникам міліції з метою розкриття кримінальних злочинів та вибивання явки, з повинною зловживати зазначеними повноваженнями, застосовуючи цей термін затримання до будь-якої людини.

 

 Також у черговий раз пропоную народним депутатам України внести зміни до Закону України "Про попереднє ув'язнення" (3352-12) щодо зменшення до 48 годин терміну попереднього затримання, оскільки саме на цей період припадають найбрутальніші порушення прав людини.

 

 Дуже важливо, що вдалося вирішити питання, на якому наполягав Європейський суд у справі "Гурепка проти України" (980_437), щодо необхідності створення механізму оскарження судових рішень у справах про адміністративні правопорушення. У квітні 2008 року мною було внесено відповідне подання Президентові України, оскільки "справа Гурепки" безпосередньо перебувала у моєму провадженні. Але остаточно проблема забезпечення конституційного права людини на судовий захист у такого роду справах буде знята лише після законодавчого закріплення права на касаційне оскарження рішень про адмінарешти.

 

 Шановні учасники засідання! Особливо гостро в Україні стоїть питання дотримання права на судовий захист і невиконання судових рішень. Нині на розгляді суддів Європейського суду з прав людини – близько 11 тисяч заяв, поданих проти України. За кількістю звернень це четверте місце після Росії, Туреччини та Румунії.

 

 Але хочу зазначити, що виконання рішень навіть Європейського суду в Україні становить лише 9 відсотків. Так, із 674 рішень Європейського суду 616 досі поки що залишаються остаточно невиконаними, і стосовно них триває моніторинг Комітету міністрів Ради Європи.

 

 Невиконання рішень судів, передусім національних, а також Європейського, має розглядатися, на мою думку, як нагальна державна проблема.

 

 Не випадково Верховна Рада України ввела спеціальну кримінальну відповідальність (стаття 382 Кримінального кодексу України) (2341-14) – за невиконання судового рішення. А частиною четвертою цієї статті передбачено навіть позбавлення волі до восьми років за умисне невиконання службовою особою рішень Європейського суду з прав людини. Отже, введено відповідальність, а винних і досі немає.

 

 І більшість рішень Європейського суду щодо України стосуються порушення права на справедливий судовий розгляд, права на ефективний засіб правового захисту та тривалість судового розгляду.

 

 Затримка у виконанні рішень національних судів і їх невиконання є системною проблемою в Україні, на що звернув увагу і голова Європейського суду з прав людини Жан-Поль Коста.

 

 Загалом на виконання рішень Суду протягом 2001-2010 років нашою державою сплачено значні бюджетні кошти – близько 50 мільйонів гривень.

 

 Викликом усій системі захисту прав людини, побудованій на основі Конвенції (995_004), стала проблема невиконання Україною рішень навіть Європейського суду з прав людини. Ця проблема не раз ставала предметом розгляду Комітету міністрів і Парламентської асамблеї Ради Європи. З 30 березня 2006 року діє Закон України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" (3477-15). 15 січня 2010 року набуло чинності перше пілотне рішення Євросуду стосовно України у справі "Юрій Іванов проти України" (974_201), в якому констатовано порушення Конвенції у зв'язку з тривалим невиконанням рішення національного суду. При цьому Євросуд зупинив розгляд понад 1400 аналогічних заяв. Така позиція Євросуду є цілком закономірною реакцією на системне невиконання рішень національних судів та невжиття державою ефективних заходів щодо подолання цієї проблеми. Тому днями я звернулася до Прем'єр-міністра України Миколи Яновича Азарова з проханням доручити здійснити ретельний аналіз виконання цього пілотного рішення і вжити невідкладних заходів для його безумовного виконання та забезпечення права громадян на справедливий суд.

 

 З метою зменшення кількості заяв, що надходять з України та чекають свого розгляду в Європейському суді з прав людини, Українська держава повинна негайно зробити необхідні кроки. Один із них передбачає видання спеціалізованого щомісячного юридичного журналу для інформування громадян України про практику Європейського суду з прав людини. Тираж має охопити всіх суб'єктів права, в тому числі практикуючих юристів та державних службовців, одне слово, всіх, хто зобов'язаний сьогодні знати прецедентне право Євросуду. У цьому аспекті треба вітати позицію Верховної Ради України, яка у своїй Постанові від 23 вересня 2010 року (2552-17) підтримала ініціативу щодо видання українською мовою щомісячного додатка до юридичного журналу "Право України" – "Європейський суд з прав людини". Адже, як справедливо зауважує з цього приводу Венеціанська комісія "За демократію через право", за умови обмеженості державних ресурсів набагато краще витрачати фінанси на проведення необхідних реформ, які дадуть змогу запобігти порушенням Конвенції (995_004), ніж сплачувати справедливу сатисфакцію тим особам, що вже страждають від цих порушень.

 

 Шановні учасники зібрання! Свобода ЗМІ і плюралізм думок є наріжним каменем демократії, а тому Україна має зробити все, щоб захистити ці європейські принципи і стандарти.

 

 Журналісти в Україні як і раніше зазнають фізичних погроз і насильницьких дій під час виконання ними професійних обов'язків. Вражає статистика залякувань, побиття, затримань, арештів журналістів та розбійних нападів на них. Так, 2005 року було 16 таких надзвичайних подій; 2006-го – 33; 2007-го – 22; 2008-го – 21; 2009-го – 30. У 2010 році зберігається тривожна тенденція зростання ганебних прикладів протидії журналістам. У провадженні Уповноваженого з прав людини перебувають одразу дві справи: щодо розбійного нападу на головного редактора житомирської районної газети "Сільське життя" Валерія Івановського та щодо зникнення за невідомих обставин головного редактора харківської газети "Новий стиль" Василя Климентьєва. За кожним зі цих випадків мною відкрито провадження та направлено подання Генеральному прокуророві України.

 

 Вважаю, що і справа зниклого десять років тому журналіста Георгія Гонгадзе, і справа безвісти зниклого журналіста Василя Климентьєва мають бути ретельно розслідувані, а також мають спонукати Україну приєднатися до Міжнародної конвенції стосовно захисту всіх осіб від насильницьких зникнень (995_h91). З цього приводу мною кілька років тому було внесено спеціальне подання Президентові України.

 

 До речі, за останні вісім років в Україні зафіксовано зникнення понад 30 тисяч осіб, пошуком яких відповідні органи мало переймаються. Українські суди щорічно ухвалюють рішення в 9 тисячах справ стосовно визнання громадян України зниклими або померлими.

 

 Хотіла б нагадати, що до цього часу Україною не виконано зобов'язання, взяте ще 15 років тому під час вступу до Ради Європи. Йдеться про створення суспільного телебачення.

 

 У своїй останній Резолюції N 1755 (994_a19) "Функціонування демократичних інституцій в Україні" Парламентська асамблея Ради Європи висловлює стурбованість з приводу зростання кількості заяв стосовно того, що демократичні свободи, такі як свобода зібрань, вираження думок, свобода ЗМІ, опинилися під загрозою. Вона вважає, що втручання представників державних органів, зокрема, співробітників правоохоронних органів і служби безпеки, в діяльність журналістів і ЗМІ несумісне з демократичним суспільством.

 

 Нинішнє спеціальне засідання парламенту відбувається напередодні місцевих виборів. Омбудсманом відкрито телефон "гарячої лінії". Я сподіваюся, що заяви від різних сторін, зацікавлених у чесних виборах, почує влада – і влада забезпечить рівні умови всім учасникам виборчих перегонів, а також зробить для цього все необхідне. Крім того, буде вжито всіх заходів для зміцнення довіри до виборчого процесу, який має ґрунтуватися на широкому політичному консенсусі. На мою думку, це має стати передумовою прийняття уніфікованого Виборчого кодексу України.

 

 Водночас не можу не звернути уваги, що останнім часом регіональними управліннями СБУ відкрито "гарячі лінії" з питань порушення виборчого законодавства. Навіть відділи військової контррозвідки втягнулися в контроль за виборчим процесом. Таке тотальне контролювання виборів спецслужбами є небезпечним для демократії України. Це вже було у 2007 році, на що мені доводилося звертати увагу тоді попереднього керівництва Служби безпеки України.

 

 Хочу наголосити з цієї трибуни, що ні закон про СБУ, ні Указ Президента України Віктора Януковича від 16 вересня 2010 року (910/2010) не покладають будь-яких завдань щодо здійснення нагляду за дотриманням виборчих прав під час виборчих перегонів на Службу безпеки.

 

 Шановні учасники спеціального засідання! У 2011 році виповнюється 50 років Європейській соціальній хартії (994_300). Це один із найважливіших європейських документів, що стосуються соціально-економічних прав людини та контролю за їхнім дотриманням. Я переконана, що Європейська конвенція з прав людини (995_004) разом з Європейською соціальною хартією (994_300) і протоколами до них становлять своєрідний Європейський білль про права людини. Єдність цих документів є свідченням універсальності, неподільності та взаємозалежності всіх прав людини: громадянських, політичних, соціально-економічних та культурних. Як відомо, під час ратифікації Європейської соціальної хартії (переглянутої) (994_062) 14 вересня 2006 року Україна не приєдналася до її окремих статей та пунктів. Проте зазначені норми Хартії стосуються надзвичайно важливих соціальних прав людини, і тому приєднання України до цього міжнародного документа в повному обсязі залишається одним із нагальних завдань сьогодення.

 

 Моніторинг Уповноваженого з прав людини свідчить, що проблема бідності є найголовнішим чинником, який перешкоджає реалізації інших невід'ємних прав і свобод людини в Україні.

 

 За час реалізації Стратегії подолання бідності (637/2001), затвердженої Указом Президента України у 2001 році, тобто протягом десяти років, рівень бідності в Україні практично не змінився! Це свідчить про неефективність обраних шляхів подолання бідності. Бідність родин з дітьми стає хронічним явищем, одним з основних чинників поляризації суспільства та формування успадкованої бідності.

 

 Тому одними з перших подань Уповноваженого з прав людини новообраному Президентові України Віктору Януковичу були подання з актуальних проблем боротьби з бідністю, а також захисту прав дітей із малозабезпечених сімей, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

 В Україні актуальною залишається проблема поляризації між найбагатшими та найбіднішими верствами населення. За офіційними даними, лише в 2008-2009 роках сукупні витрати 10 відсотків найбагатших громадян України перевищували витрати 10 відсотків громадян із найнижчими доходами в дев'ять разів. За результатами окремих експертних оцінок, зазначене співвідношення становить від 30 до 100 разів.

 

 В умовах впливу глобальної фінансово-економічної кризи на Україну великий промисловий і банківський капітал ще більше збагачується, а переважна більшість населення стає злиденною.

 

 Європейський комітет соціальних прав у своїх заключних висновках стосовно першої національної доповіді України зазначив, що в Україні порушуються права на охорону здоров'я і медичну допомогу, рівень пенсії за віком є незадовільним, найгострішою проблемою залишається недоступність житла. Зазначу, що в Україні й середньої тривалості життя людини не вистачає, щоб реалізувати конституційне право на житло. Як наслідок – Україна за тривалістю життя значно відстає від інших країн Європи.

 

 Завершуючи представлення Спеціальної доповіді, зазначу, що в ній ви знайдете аналіз виконання Україною зауважень і рекомендацій постійних контрольних моніторингових органів Ради Європи.

 

 Закликаю всі політичні сили України до консолідації на засадах реального захисту прав і свобод людини. Упевнена, що спільними зусиллями ми зробимо рішучі кроки на шляху реалізації в Україні європейських стандартів прав і свобод людини, основа яких була закладена Європейською конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

 Дякую за увагу!"

 

 Друкується згідно з Постановою Верховної Ради України

N 2840-VI (2840-17).

 




28 травня 2015, 10:02
Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль привітав прикордонників Луганщини з професійним святом:
Щиросердно вітаю вас із професійним святом – Днем прикордонника! Другий рік ви зустрічаєте своє свято в складних умовах нової військово-політичної реальності. Проти нашої країни здійснена військова агресія колись дружньої братської країни – Російської Федерації. Російські окупаційні війська та керовані ними місцеві озброєні бандформування захопили українські землі, тероризують мирне населення, вбивають та калічать наших військових.

докладніше »



27 травня 2015, 16:01
У Сєвєродонецьку відбувся «круглий стіл» щодо підтримки сімей з дітьми, постраждалих від військового конфлікту
Сьогодні, 27.05 у Сєверодонецькому міському центрі зайнятості керівним складом національного офісу «Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» проведено круглий стіл на тему: «Партнерство громади Луганської області й міжнародних організацій щодо підтримки сімей з дітьми, постраждалих від військового конфлікту: проблеми та перспективи співпраці» за участю керівництва Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, громадських і міжнародних організацій.

докладніше »



27 травня 2015, 11:22
При в’їзді з Росії затриманий колишній голова Станично-Луганської районної ради, що організовував так званий референдум за незалежність «лнр»
Учора (26.05) в Харківській області українські силовики затримали колишнього голову Станично-Луганської районної ради Володимира Білоуса, котрий намагався заїхати в Україну з території Російської Федерації. Після так званого референдуму за незалежність «лнр» та наступу українських військ Білоус втік у Росію і аж до теперішнього часу переховувався там від українського правосуддя.

докладніше »



27 травня 2015, 11:21
Між Кримським і Сокільниками жорсткі бої, зв'язок із селом ускладнений
З учорашнього вечора й до сьогоднішнього ранку між Кримським (контрольоване Україною) та Сокільниками (окуповані бойовиками) всю ніч тривали перестрілки, які переростали в жорсткі бойові зіткнення. Найбільш гаряче – в районі протитуберкульозного санаторію на околиці Кримського, де розташовані перші опорні пункти наших військових. У ході перестрілок та боїв крім автоматичної зброї застосовувалися міномети та протитанкові керовані ракети. За даними, що уточнюються, в селі ніхто не постраждав (люди з прилеглих вулиць цілу ніч ховалися в підвалах), інформації про поранених чи загиблих військових немає.

докладніше »



27 травня 2015, 11:21
На Луганщині бойовики гатять із мінометів по житлових масивах, є загиблі серед мирних мешканців та військових
Учора (26.05), починаючи з другої половини дня й до ранку, населені пункти на контрольованій Україною території Луганщини вздовж лінії розмежування зазнали інтенсивних обстрілів зі зброї різного виду.

докладніше »



26 травня 2015, 11:20
Внаслідок ранкового обстрілу Лобачево на лінії розмежування залишилося без газу
У вівторок (26.05) вранці бойовики обстріляли з мінометів с.Лобачево Новоайдарського району (на березі Сіверського Донця біля Трьохізбенки). Одна з мін пошкодила газоконденсатне родовище. Даних про поранених чи загиблих немає, однак у результаті пошкоджень у Лобачевому припинено газопостачання. Аварійні бригади поки не можуть почати ремонт через загрозу повторних обстрілів. Разом із тим газовикам вдалося майже повністю відновити перебитий нічними артилерійськими обстрілами газопровід середнього тиску в Станично-Луганському районі.

докладніше »



26 травня 2015, 11:19
Москаль робить жорсткішим перетин лінії розмежування на Луганщині (ОНОВЛЕНО)
Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль розпорядився посилити контроль за лінією розмежування для недопущення її несанкціонованого перетину пішоходами й транспортними засобами. Розпорядження підписане у зв’язку з різким посиленням бойової агресії терористів щодо населених пунктів, розташованих уздовж лінії розмежування на контрольованій Україною території Луганщини, а також постійним проникненням ворожих диверсійно-розвідувальних груп.

докладніше »



26 травня 2015, 11:18
Внаслідок обстрілу с.Родина поранені четверо українських бійців (ОНОВЛЕНО)
Вчора (25.05) близько 16-ї години бойовики з боку окупованого Первомайська обстріляли з автоматичних гранатометів крайній український блокпост у с.Родина (входить до м.Золоте). Тут знаходиться єдиний офіційно діючий пункт пропуску через лінію розмежування в Луганській області.

докладніше »



26 травня 2015, 11:17
Біля Комишного бойовики розстріляли медичний військовий автомобіль. Один військовий загинув, один поранений
У понеділок (25.05) близько 12-ї години в Станично-Луганському районі бойовики розстріляли медичний автомобіль УАЗ-«таблетка», що належить Збройним силам України. Диверсійний акт стався біля самого кордону з Росією на контрольованій Україною території. Медичний автомобіль із двома військовими їхав із с.Комишне в с.Сизе й потрапив під автоматний вогонь. У результаті один військовий загинув (чоловік 46 років), ще один важко поранений. Зараз він перебуває в лікарні.

докладніше »



26 травня 2015, 11:16
В Станично-Луганському районі бойовики з артилерії перебили газопровід. 9 сіл залишилося без газу
Учора (25.05) вночі Станично-Луганський район піддався масованому артилерійському обстрілу з боку правого берега Сіверського Донця, що окупований терористами. Біля с.Вільхове снаряд перебив газопровід середнього тиску, внаслідок чого у дев’ять сіл району (Вільхова, Нижня Вільхова, Верхня Вільхова, Герасимівка, Юганівка, Комишне, Степне, Широкий, Колісниківка) припинене газопостачання. Усього без газу станом на ранок залишається 3 тисячі 600 дворогосподарств. Під вогнем бойовиків опинився й районний центр – Станиця Луганська.

докладніше »



25 травня 2015, 11:15
В Станиці від прямих влучень мінометних мін за ніч згоріли два будинки, на кількох вулицях немає світла й газу
У ніч на понеділок (25.05) Станицю Луганську та околиці знову обстріляли з артилерії та зброї меншої потужності. Село Артема (у якому в ніч на суботу прямими влученнями снарядів пошкоджені та зруйновані кілька будинків), а також Валуйське, бойовики обстріляли з артилерії, а районний центр – із мінометів, гранатометів та автоматичної зброї. Щільний вогонь тривав майже всю ніч. У Станиці від влучень мінометних мін згоріли два житлові будинки, на кількох вулицях перебиті лінії електропередач та газопровід низького тиску. Станом на ранок частина селища залишається без світла та газу.

докладніше »



25 травня 2015, 11:13
Багатодітній сім’ї із с.Артема, в якої бойовики артилерійським обстрілом зруйнували будинок, буде куплено інше житло за кошти обласного бюджету
Геннадій Москаль побував на місці обстрілу в селі Артема (Станично-Луганський район). У ніч на суботу територію села обстріляли зі ствольної артилерії. Снаряди падали прямо в дворах житлових будинків, а також на городах та околицях, де розташовані українські військові.

докладніше »



24 травня 2015, 11:12
В Золотому внаслідок обстрілів пошкоджено магістральний водопровід, найближчим часом значна частина окупованої території – від Первомайська до Красного Луча – залишиться без води
В с.Родина (входить до м.Золоте), що на самій лінії розмежування, внаслідок обстрілів пошкоджено магістральний водопровід, який подає воду на окуповану територію.

докладніше »



24 травня 2015, 11:11
У Лисичанську затримали двох білорусів, що йшли воювати за «лнр»
На блокпосту при виїзді з Лисичанська затримали двох громадян Білорусі – 37-річного та 34-річного мешканців Брестської області, котрі намагалися пробратися на окуповану територію й воювати на боці терористів. Один із них колишній десантник, другий хоч і не служив у армії, але числиться в резерві на військовому обліку в своїй країні. Білоруси нелегально перейшли державний кордон України у Волинській області, а потім через Шацьк, Ковель, Київ та Харків добралися до Луганщини. Спочатку пояснювали, що хочуть потрапити в окупований Перевальск начебто до родичів, але потім зізналися, що насправді їхали воювати на боці «лнр». Написали все детально від руки й розповіли на відеозапис.

докладніше »



24 травня 2015, 11:08
Луганщина під вогнем терористів – пошкоджене житло та системи життєзабезпечення, поранені троє військових
Учора (23.05), починаючи з 19-ї години, Станицю Луганську та околиці обстрілювали з важкої артилерії, а з 21-ї – зі зброї меншого калібру, включаючи міномети та автоматичні гранатомети. В селищі перебитий газопровід (станом на 8.30 пошкодження встигли усунути, газопостачання відновлено), пошкоджені житлові будинки (побиті дахи та вікна). Даних про постраждалих мирних мешканців немає, однак у результаті обстрілу поранений один військовослужбовець. Перебитий позавчорашнім обстрілом водопровід біля с.Артема, що постачає воду в окупований Луганськ, поки не відновлений.

докладніше »



23 травня 2015, 11:07
Москаль терористам: «Поки не відремонтуєте перебитий обстрілами водопровід, вода з нашого боку в Луганськ не піде»
Керівник Луганщини виїхав на місце пошкодження магістрального водогону біля с.Артема в Станично-Луганському районі. Нагадаємо, що внаслідок нічних обстрілів бойовиків із артилерії та мінометів у Станиці Луганській та прилеглих селах пошкоджені системи життєзабезпечення, в тому числі перебитий водопровід, що подає воду в окупований Луганськ. Без центральної води поки що залишаються також два села на контрольованій Україною території – Нижньотепле та Артема.

докладніше »



23 травня 2015, 11:06
Біля Трьохізбенки відбувся бій між українськими силовиками та диверсантами. Поранені двоє наших бійців
Сьогодні (23.05) близько 4-ї години ранку загін співробітників Луганського ГУМВС, здійснюючи патрулювання місцевості між селами Лобачеве та Лопаскине, що біля Трьохізбенки Новоайдарського району (на самій лінії розмежування вогню), помітив ворожу розвідувально-диверсійну групу. Бойовики пробралися на контрольовану Україною територію з боку Луганська. Зав’язався бій із застосуванням автоматичної зброї та гранатометів. Диверсанти відійшли, однак у результаті бою двоє наших бійців поранені.

докладніше »



23 травня 2015, 11:05
В Станиці й прилеглих селах внаслідок нічних обстрілів зруйновані будинки, пошкоджені лінії життєзабезпечення Бойовики перебили магістральний водопровід, що подає воду в Луганськ
Вчора (22.05) Станиця Луганська й прилеглі села зазнали потужних обстрілів із артилерії та мінометів. Вогонь, у тому числі по житловому сектору, почався близько 9-ї вечора й закінчився після півночі. У селищі кілька снарядів влучили в приватні будинки, два з них пошкоджені, один повністю згорів. У с.Артема, що біля райцентру, також пошкоджені три будинки, один із яких (що належить багатодітній родині) зруйнований вщент. За щасливим збігом обставин ніхто не поранений і не загинув. Снаряди перебили лінії життєзабезпечення, частина Станиці залишається без світла та газу.

докладніше »



21 травня 2015, 11:01
Москаль: «Урядовці самозваної республіки розкрадають російську гуманітарну й тікають, як щурі з корабля»
На початку травня оперетковий міністр освіти й науки так званої ЛНР Леся Лаптєва покинула свій «почесний» пост і разом із заступником О.Тарасюком зникла в невідомому напрямку. Уже після її втечі «Гєнєральная прокуратура ЛНР» встановила, що Лаптєва займалася банальними приписками й крадіжками – збільшувала на папері кількість учнів та студентів на окупованій території, отримувала на «мертвих душ» гуманітарну з Росії, яку привласнювала. На території Луганського інституту внутрішніх справ виявили цілі таємні склади з гуманітарною допомогою (як правило, продуктами), які зараз роздаються іншим навчальним закладам Луганська.

докладніше »



20 травня 2015, 13:52
На Луганщині обстрілювали Трьохізбенку, Кримське, Щастя, Станицю. Є поранені серед військовослужбовців та мирних громадян
Крім бойового зіткнення в Катеринівці, в результаті якого є загиблі та поранені військовослужбовці (про що вже повідомлялося вчора), бойові дії протягом учорашнього вечора (19.05) та минулої ночі велися ще в кількох точках уздовж лінії розмежування вогню на Луганщині. З боку окупованої Веселої Гори кілька разів здійснювалися обстріли з гранатометів та мінометів м.Щастя. Після 10-ї вечора внаслідок такого обстрілу зайнялися кілька будинків на дачному масиві. Пожежу вдалося ліквідувати силами рятувальників. Поранених чи загиблих немає.

докладніше »



20 травня 2015, 13:51
На розмінуванні заводу в Лисичанську поранений військовий
У вівторок українські військові, що дислокуються в Лисичанську, здійснювали перевірку території одного з непрацюючих заводів на околиці міста на предмет наявності боєприпасів. Міни, розтяжки, інші вибухові пристрої, а також боєприпаси, що не вибухнули, могли залишитися тут ще з періоду активних бойових дій та визволення Лисичанська від бойовиків. Одна з розтяжок дійсно була виявлена на території заводу, і під час її знешкодження граната вибухнула. У результаті осколкові поранення отримав 31-річний військовослужбовець.

докладніше »



04 березня 2014, 12:44
В Кировске начала работу городская школа общественного активиста
В г. Кировске в рамках реализации городской целевой Программы содействия развитию гражданского общества на 2013-2015 годы «Диалог ради реформ: прозрачная власть и активная общественность» стартовала работа школы общественного активиста.   До начала работы была создана программа школы на 2014 год, которая предполагает изучение правовых основ деятельности институтов гражданского общества в Украине, порядок их регистрации, инновационные формы взаимодействия с общественностью, порядок подготовки запроса на информацию и др.

докладніше »



04 березня 2014, 10:48
Информация центра политических и социологических исследований «Политсоциум» по работе Центров предоставления административных услуг Луганской области
Луганский областной центр политических и социологических исследований «Политсоциум» осуществил в Луганской области общественный мониторинг деятельности центров предоставления административных услуг населению (ЦПАУ), которые были созданы в 2012-2013 годах и имеют достаточный опыт практической работы. Это ЦПАУ в городах Луганск, Рубежное, Свердловск и Стаханов. Мониторинг осуществлен в рамках проекта «Дебюрократизация административных услуг в Луганской области: оценка общественности» при финансовой поддержке Международного фонда «Возрождение». Цель мониторинга – анализ функционирования центров предоставления административных услуг населению для выработки рекомендаций органам местной власти, направленных на улучшение работы ЦПАУ городов и районов Луганской области.

докладніше »



28 лютого 2014, 11:36
Для журналістів і редакторів в НСЖУ відкрито «гарячу лінію»
У зв’язку зі змінами в країні у окремих редакцій та журналістів можуть виникати запитання щодо взаємовідносин з представниками влади, подальшої роботи редакцій, потреба в юридичних чи інших консультаціях. Національна спілка журналістів України започатковує «гарячу лінію» для звернень засобів масової інформації. Запрошуємо журналістів та редакторів повідомляти про конкретні ситуації чи проблеми за телефоном (044)234-52-09 та e-mail: spilka@nsju.org.

докладніше »



28 лютого 2014, 11:33
Розпочався прийом робіт на п’ятий конкурс професійної журналістики «Честь професії 2014»
Українська Асоціація Видавців та Незалежна Асоціація телерадіомовників оголосили про початок прийому робіт на п’ятий конкурс професійної журналістики «Честь професії 2014», про це повідомляють в Національній спілці журналістів України. Прийом робіт буде проводитись до 15 березня 2014 року. Усі зареєстровані на конкурс роботи будуть розміщені  на офіційному сайті «Честь Професії» – www.konkurssmi.org.

докладніше »



28 лютого 2014, 10:41
9 березня до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в ефірі Першої програми Українського радіо відбудеться прем'єра радіофільму «За залізними стовпами»
Завершено роботу над першим радіофільмом до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка «За залізними стовпами» з циклу «І я таки жив», про це повідомляють в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України. Прем'єра радіофільму відбудеться 9 березня в ефірі Першої програми Українського радіо.

докладніше »



27 лютого 2014, 15:49
До уваги громадськості: пропонуємо ознайомитися зі звітом щодо реалізації на Луганщині Стратегії розвитку громадянського суспільства у 2013 році
Пропонуємо представникам громадськості ознайомитися зі звітом про реалізацію Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Луганській області у 2013 році.   Регіональний план заходів щодо реалізації у 2013 році Стратегії затверджено заступником голови облдержадміністрації Анатолієм Репицьким 29 липня 2013 року після відповідного громадського обговорення.

докладніше »



26 лютого 2014, 18:30
Лидия Калинская: Владимир Николаевич, Вы в сложной ситуации сумели сохранить спокойствие в регионе, Вы нужны области
Председатель областного совета женщин Лидия Калинская в ходе заседания общественного совета, выражая мнение участников этого общественного органа, обратилась к губернатору с предложением дождаться кадровых решений нового руководства страны и не инициировать отставку самостоятельно. «Владимир Николаевич, мы вас знаем как сильного руководителя и подтверждение тому – спокойствие, которое удалось сохранить в обществе, несмотря на сложную и взрывоопасную ситуацию в стране», - отметила Лидия Калинская.

докладніше »



26 лютого 2014, 18:14
Владимир Пристюк: Я не предам жителей Луганщины
Сегодня председателю Луганской облгосадминистрации Владимиру Пристюку требование уйти в отставку и немедленно передать им власть вручили целых три структуры: общественный совет народного доверия, народная рада луганского майдана, а также официально зарегистрированная "Народная рада". Все эти структуры потребовали, чтоб власть передали именно им, причем немедленно. На заседании общественного совета при ОГА они даже публично поспорили, кто из них главнее. Председатель Луганской облгосадминистрации Владимир Пристюк заявил, что готов передать управление областью новому руководству, назначенному законным способом. Об этом он сказал в ходе открытого заседания общественного совета при ОГА. Участники совета собрались, чтобы обсудить общественно-политическую ситуацию в стране и области.

докладніше »



25 лютого 2014, 15:15
Питання соціально-економічного розвитку міста обговорили члени громадської ради при виконкомі Кіровської міськради
24 лютого 2014 року відбулося засідання громадської ради при виконкомі Кіровської міської ради, під час якого громадськості було представлено звіт про виконання міського бюджету за 2013 рік.   У засіданні взяли участь члени дорадчо-консультативного органу, секретар міської ради Зоя Рекша, представники управлінь, комітетів та відділів міськвиконкому.

докладніше »




|| Наступна сторінка
Сторінки:
1234567891011121314151617181920

Архів по роках:

20082009201020112012201320142015
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist

© 2006-2013 Луганська обласна державна адміністрація
91016, Україна, м. Сєвєродонецьк, пр-т.Центральний, 59
Тел. (+38 0645) 70-50-85 , Тел./Факс (+38 0645) 70-50-86
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера