19 травня 2011, 08:27

Затверджено склад робочої групи від Луганської області для участі в проекті Європейського Союзу «Громадянин і держава: розвиток партнерства для ефективного урядування в Україні»

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 10.05.2011 № 524
затверджено персональний склад робочої групи щодо реалізації проекту «Громадянин і держава: розвиток партнерства для ефективного урядування в Україні», до якої входять представники обласної влади, органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу та громадськості регіону.

Очолив робочу групу заступник голови обласної держадміністрації Родіон Мірошник.

Проект «Громадянин і держава: розвиток партнерства для ефективного урядування в Україні» запроваджено Британською Радою в Україні спільно з асоціацією громадських організацій «Соціально-Економічні Стратегії та Партнерства» та Лабораторією законодавчих ініціатив. Головною метою проекту є забезпечення прозорості та вдосконалення місцевого самоврядування в Україні шляхом оптимізації процедур на місцевому і регіональному рівні та залучення громад до управлінського процесу.

Протягом першого року проект реалізовуватиметься у Донецькій та Луганській областях. У рамках проекту сформована група ключових експертів, які володіють ефективними методиками залучення громад до впливу на процеси місцевого самоврядування.

У рамках проекту буде проведено низку заходів для місцевих громадських організацій пілотних районів і міст Донецької та Луганської областей з метою визначення шляхів більш активного залучення громадськості до процесу прийняття рішень, збору даних для ініціації нової чи перегляду існуючої політики, участі у проведенні консультацій, залучення громадян до управлінського процесу за допомогою інформаційних заходів. Під час реалізації проекту також будуть проведені тренінгові програми для представників місцевих органів влади про практичні аспекти залучення громадськості до процесу прийняття рішень та вдосконалення місцевого самоврядування.

Метою діяльності робочої групи проекту буде проведення консультацій щодо розробки Системи прийняття стратегічних і політичних рішень для поліпшення діяльності місцевих органів влади. Передбачається, що ця система буде взаємопов’язана зі Стратегією громадської участі, яка також буде запроваджена в рамках проекту. Основою Стратегії громадської участі стане «Кодекс рекомендованої практики громадської участі процесі прийняття рішень», що був розроблений Радою Європи та прийнятий Конференцією міністрів Ради Європи у листопаді 2009 року.

Інновативність та важливість проекту полягатиме в тому, щоб пов’язати систему прийняття рішень місцевими органами влади зі всебічною стратегією залучення громадськості.

Система прийняття стратегічних рішень і політичних рішень базуватиметься на найкращих практиках Сполученого Королівства та інших європейських країн і сприятиме покращенню управлінського процесу в регіоні.