14 листопада 2011, 10:58

14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом

Всесвітній день боротьби з діабетом був заснований у 1991 році Міжнародною діабетичною федерацією та Всесвітньою організацією охорони здоров'я у відповідь на загрозу зростання захворювання на діабет у всьому світі.

Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення глобальної поінформованості про діабет – про зростаючі показники захворюваності в усьому світі і про те, як можна запобігти розвитку цієї хвороби в багатьох випадках.

З 2007 року Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН. 14 листопада було обрано для того, щоб увічнити заслуги Фредеріка Бантінга, який народився 14 листопада 1891 року, оскільки саме Бантінг разом з Чарльзом Бестом зіграв вирішальну роль у відкритті в 1922 році інсуліну – ліків, що рятують життя людям, хворим на діабет. У січні 1922 року молодий канадський вчений Фредерік Бантінг вперше в історії врятував життя, зробивши ін'єкцію інсуліну 14-річному хлопчику, який страждав важкою ювенільної формою цукрового діабету. Відкриття Фредеріка Бантінга і його колеги Чарльза Беста врятувало життя мільйонам людей. І хоча цукровий діабет і до цього дня невиліковний, завдяки інсуліну люди навчилися тримати цю хворобу під контролем.

За оцінками ВООЗ, більше 220 мільйонів людей в усьому світі хворі на діабет. Без належних втручань до 2030 року це число, ймовірно, більш ніж подвоїться. Майже 80% випадків смерті від діабету відбувається в країнах з низьким та середнім рівнем доходів.

 Марина Маркова