07 грудня 2011, 20:03

Делегація Луганської області взяла участь у міжнародному «круглому столі»

6 грудня 2011 року в м. Києві відбувся міжнародний «круглий стіл» «Механізми фінансової підтримки інститутів громадянського суспільства та заходи зміцнення довіри: найкращі національні та міжнародні практики», організований Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у якому взяли участь представники провідних інститутів громадянського суспільства із України, Словаччини, Угорщини, Молдови.

Луганщину на цьому заході представили заступник голови громадської ради при облдержадміністрації Лариса Заливна та начальник відділу взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Андрій Зайцев.

Під час засідання відбулось обговорення шляхів покращення фінансової підтримки громадських організацій в українському суспільстві на основі дослідження роботи аналогічної діяльності в Словаччині та Угорщині. Зокрема, були розглянуті форми та способи фінансування роботи громадських організацій, міжнародний досвід роботи тих або інших механізмів фінансування, їх сильні та слабкі сторони.

Також обговорювались питання активізації фінансової допомоги з боку держави через розробку відповідних цільових програм підтримки інститутів громадянського суспільства та покращення законодавчої бази у галузі фінансування громадських організацій, залучення бізнесових структур до благодійної та спонсорської підтримки громадських організацій, збільшення повноважень громадських інституцій у сфері самостійної комерційної діяльності та податкові пільги для такої діяльності, досвід роботи з іноземними фондами та грантами. Значну увагу присутні приділили питанню розвитку довіри між державою та громадянським суспільством. За словами заступника директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну Наталії Окши, на даний час це питання є дуже актуальним для обох сторін діалогу.

Серед шляхів покращення ситуації, що склалася у сфері взаємодії громадянського суспільства та держави, були виділені наступні: надання податкових пільг для громадських організацій які надають платні послуги, покращення координації та ефективності використання коштів донорів з боку організацій громадянського суспільства через створення національного координаційного органу, підвищення рівня активності населення у громадській діяльності та компетенції членів громадських організацій, популяризація в суспільстві ідеї донорства та меценатства, підвищення рівня прозорості у роботі інститутів державної влади та залучення до неї представників громадянського суспільства.