За сприяння управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Луганської облдерж-
адміністрації триває реалізація проекту «Громадянин і держава: розвиток партнерства для ефективного державного урядування в Україні», розроблений Британською Радою в Україні в партнерстві з Лабораторією законодавчих ініціатив та Асоціацією «Соціально-Економічні Стратегії та Партнерства».
13-14 грудня у м. Донецьку пройшов четвертий семінар робочої групи в рамках зазначеного проекту, у якому взяли участь Юлія Родченко – головний спеціаліст управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськість облдержадміністрації, Олег Коваль – депутат Луганської міської ради, голова Всеукраїнської спілки молодіжних громадських організацій «Аналітично-ресурсний центр підтримки місцевих громадських ініціатив», Андрій Яковлєв – заступник голови Громадської палати при Луганській міській раді, Віра Флят – голова Старобільської районної громадської правозахисної жіночої організації «Вікторія» та інші представники області.
До складу робочої групи проекту включені представники Луганської та Донецької облдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, представники громадськості Луганщини і Донеччини. Різновекторність поглядів учасників семінару забезпечила комплексну оцінку існуючих проблем та надання практичних рекомендацій щодо їх вирішення з позицій влади та неурядового сектору.
Оскільки проект спрямований на розробку дієвих механізмів громадської участі в процесі прийняття політичних рішень та підвищення прозорості та вдосконалення державного управління в Україні, були розглянуті засоби оптимізації процедур на місцевому і регіональному рівнях.
Крістін Форрестер – консультант зі стратегічних питань Британської Ради в Україні – зазначила, що розробка ефективної моделі прийняття політичних рішень забезпечить конструктивний результат та підвищення рівня співробітництва між третім сектором та владою. Вона наголосила на необхідності забезпечення такого процесу взаємодії між неурядовими громадськими організаціями та владою, який буде ефективним для обох сторін.
На розгляд учасників був представлений Кодекс кращих практик Ради Європи з громадської участі в процесі прийняття політичних рішень і підвищення ефективності місцевих органів влади. Отримана інформація стала базисом для активного обговорення учасниками стратегії громадської участі.
Під час семінару члени робочої групи обмінялися позитивним досвідом партнерської взаємодії між органами влади та громадянським суспільством. Крім того, у рамках заходу розглянуті практичні механізми та моделі для підвищення громадської участі та можливості їх практичного втілення у Луганській та Донецькій областях.
Учасники отримали завдання щодо розробки міні-проектів, спрямованих на розширення спектру механізмів залучення громадян до процесу прийняття політичних рішень. Проекти будуть розроблятися в партнерстві між місцевою адміністрацією та коаліцією неурядових громадських організацій області та будуть представлені учасниками в лютому 2012 року.
Юлія Родченко
|