12 квітня за ініціативи управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації відбулося громадське обговорення законопроекту про мирні заходи. Спочатку обговорення планувалося у форматі Open Air. Для обговорення було обрано символічне місце – сквер на площі Героїв Великої Вітчизняної війни, де зазвичай відбуваються мирні збори громадян. Крім того, для «збереження чистоти експерименту» управлінням надіслано повідомлення про проведення заходу до Луганського міськвиконкому відповідно до ст. 39 Конституції України. Однак, погодні умови перенесли обговорення до зали засідань.
У заході взяли участь начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Марія Борзенко, голова обласної ради жінок Лідія Калинська, голова правління Правозахисного центру «Поступ» Костянтин Реуцький, члени Федерації профспілок Луганської області, викладачі правових дисциплін ВНЗ м. Луганська, а також інші члени громадської ради при облдержадміністрації та представники громадськості.
На самому початку обговорення Марія Борзенко роз’яснила присутнім ситуацію, що склалася навколо акції, ініційованої низкою громадських організацій області на підтримку постраждалих внаслідок аварії на вул. Совєтській, яка сталася 6 квітня поточного року. Як відомо, ініціаторам акції було заборонено її проведення, внаслідок чого на адресу облдержадміністрації пролунали звинувачення в перешкоджанні реалізації права громадян на мирні збори.
Марія Борзенко заявила: «Облдержадміністрація цілковито підтримує вимоги ініціаторів акції щодо об’єктивного та неупередженого розгляду справи. Так, як це було після трагедії, що сталася на Театральній площі м. Луганська, коли голова обласної держадміністрації Володимир Пристюк взяв особисту участь в акції студентів ЛНУ імені Тараса Шевченка «АвтоБезпечний Луганськ».
Більшість учасників обговорення дійшли висновку, що державі необхідний закон, який буде регулювати порядок проведення та організації мирних зборів громадян. Однак, запропонований законопроект потребує суттєвого доповнення та актуалізації, зокрема, щодо строків подачі заяви на проведення зборів, додання до заяви посвідчень особистості та проведення подібних заходів людьми, які не є громадянами України.
«На Луганщині завжди був конструктивний діалог влади з громадськістю і ми маємо намір й надалі удосконалювати цей процес», – наголосила Марія Борзенко, підбиваючи підсумки обговорення.
Яна Соловйова
|