20 червня 2012, 09:19Антикорупційна експертиза як засіб запобігання корупції
|
Сьогодні в нашій державі дуже гостро відчувається проблема корупції і вирішити її можливо, лише реалізувавши комплекс антикорупційних заходів, які необхідно послідовно здійснювати в кожній із сфер суспільних відносин. Такий комплекс заходів повинен бути спрямований не лише на викорінення корупції, як явища, а й запобігати умовам, що можуть сприяти її виникненню.
Серед основних факторів, що можуть сприяти виникненню корупції в державі, насамперед є нормативно-правові акти, що видаються державними органами.
Так, зокрема однією з умов виникнення корупції в Україні є недосконалість законодавства, що дозволяє хапким на руку посадовим особам використовувати надані їм службові повноваження та пов’язані з цим можливості для одержання неправомірної вигоди або приймати обіцянки такої вигоди для себе чи інших осіб, уникаючи при цьому покарання.
Зменшити масштаби проблем, що виникають внаслідок недосконалості законодавства, покликана антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів, обов’язковість проведення якої передбачено статтею 15 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», оскільки саме цей інструмент є одним із шляхів протидії корупції, що дозволяє викорінити корупціогенні норми ще на етапі підготовки проектів нормативно-правового актів.
Україна не єдина держава серед країн Східної Європи, яка запровадила антикорупційну експертизу проектів нормативно-правових актів.
Наприклад, наш східний сусід, Російська Федерація, антикорупційну експертизу своїх нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів запровадив у 2009 році Федеральним законом «Про антикорупційну експертизу нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів». Положеннями зазначеного Федерального закону встановлено правові й організаційні засади проведення антикорупційної експертизи та визначено органи, на які покладено завдання проведення такої експертизи.
У Республіці Вірменія вимога щодо проведення антикорупційної експертизи була започаткована з 2009 року у зв’язку з постановою Уряду Республіки Вірменія від 22 жовтня 2009 року № 1205-Н «Про оцінку регулюючого впливу антикорупційних нормативно-правових актів». Антикорупційну експертизу в Республіці Вірменія здійснює спеціальний орган Міністерства юстиції – Агентство експертизи правових актів.
Проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів в Республіці Молдова на законодавчому рівні визначено в 2008 році Законом Республіки Молдова «Про запобігання корупції і боротьбу з нею».
Наведений міжнародний досвід певною мірою показав, що Україна рухається із своїми сусідами аналогічним шляхом в напрямку протидії корупції. Зокрема, положеннями Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено, що Міністерство юстиції України проводить антикорупційну експертизу проектів нормативно-правих актів, а також розробляє порядок і методологію її проведення. Також зазначеним Законом визначено, що обов’язковій антикорупційній експертизі підлягають проекти законів України, акти Президента України, інші нормативно-правові акти, що розробляються Кабінетом Міністрів України, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади.
Згідно з наказом Міністерства юстиції України від 20 травня 2010 року № 1085/5 «Питання проведення експертизи на наявність корупціогенних норм» антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів є невід’ємною частиною правової експертизи і відображається окремим пунктом у висновку Міністерства юстиції за результатами опрацювання відповідного проекту акта.
Антикорупційна експертиза здійснюється фахівцями Міністерства юстиції відповідно до Методології проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів (далі – Методологія), яку Міністерство юстиції України затвердило своїм наказом від 20 травня 2010 року № 1380/5, з метою виявлення у проектах нормативно-правових актів норм, що можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень, та розроблення рекомендацій щодо їх усунення.
Відповідно до положень зазначеної Методології антикорупційною експертизою проектів нормативно-правових актів є діяльність із виявлення в проектах нормативно-правових актів положень, що сприяють або можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень (корупціогенні фактори), та розробки рекомендацій з їх усунення.
Також Методологія визначає перелік корупціогенних факторів, що можуть зумовити виникнення корупції під час виконання, реалізації або застосування певного нормативно-правового акта, а також містить способи виявлення корупціогенних факторів та шляхи їх усунення з проекту нормативно-правового акта.
Під поняттям «корупціогенний фактор» відповідно до положень Методології слід розуміти здатність нормативно-правової конструкції (окремого нормативного припису чи їх сукупності) самостійно чи у взаємодії з іншими нормами створювати ризик вчинення корупційних правопорушень.
До корупціогенних факторів Методологія відносить:
-
нечітке визначення функцій, прав, обов’язків і відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
-
створення надмірних обтяжень для одержувачів адміністративних послуг;
-
відсутність або нечіткість адміністративних процедур;
-
відсутність чи недоліки конкурсних (тендерних) процедур.
До кожного зазначеного корупціогенного фактора у Методології визначено поняття такого фактора, критерії та способи його оцінки та можливі способи його усунення.
За результатами узагальненої практики щодо проведення експертизи проектів нормативно-правових актів на наявність корупціогенних факторів за 2011 рік Міністерство юстиції виявило корупціогенні фактори у кожному сьомому акті. Так, у 2011 році на правову експертизу до Міністерства юстиції надійшло 1575 проектів нормативно-правових актів і у 216 з них були виявлені норми, які містили корупційні ризики.
Більшість таких норм були виявлені у проектах актів у сфері земельного, цивільного та фінансового законодавства. При цьому менше таких норм виявляли у проектах законів, а найбільше – у проектах підзаконних нормативно-правових актів.
Під час антикорупційної експертизи у проектах нормативно-правових актів найбільше було виявлено недоліків техніко-юридичного характеру, які також сприяють вчиненню корупційних правопорушень.
Досить часто проекти містили такий корупціогенний фактор, як неналежне визначення функцій, прав, обов’язків органів державної влади та місцевого самоврядування (дискреція), наслідком чого може бути невиправдане встановлення чи надмірне розширення дискреційних повноважень, створення умов для виникнення конфлікту інтересів та можливостей для зловживання наданими їм повноваженнями.
На другому місці за кількістю виявлених корупціогенних факторів є відсутність у проектах нормативно-правових актів, якими регулюється реалізація суб’єктивних прав та виконання юридичних обов’язків фізичними та юридичними особами, адміністративних процедур або наявність у проекті нормативно-правового акта нечіткостей встановленої адміністративної процедури, що здатні створити умови для здійснення корупційних дій або виникнення корупційних відносин.
Задля вдосконалення Методології проведення антикорупційної експертизи Харківським інститутом прикладних гуманітарних досліджень в рамках українсько-канадського проекту «Боротьба з корупцією в Україні», на замовлення Міністерства юстиції України, здійснено аналіз результатів антикорупційної експертизи, що проводилась фахівцями Міністерства юстиції.
За результатами такого аналізу готуються зміни до Методології проведення антикорупційної експертизи.
Крім того, досвід проведеної антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів довів, що нагальною є потреба у запровадженні антикорупційної експертизи і чинних актів, адже в багатьох випадках причиною наявності корупціогенних факторів в проектах нормативно-правових актів є наявність таких корупціогенних факторів в чинних актах, на виконання яких розробляється цей проект.
У зв’язку з цим Міністерство юстиції розробляє проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення засад запобігання і протидії корупції», який спрямований серед іншого і на встановлення процедури проведення антикорупційної експертизи чинного законодавства.
Це дозволить мінімізувати корупціогенні фактори, які містяться в проектах нормативно-правових актів, що в свою чергу надасть можливість знизити рівень корупції в державі в цілому.
Прес-служба Департаменту антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя
28 травня 2015, 10:02
Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль привітав прикордонників Луганщини з професійним святом:
Щиросердно вітаю вас із професійним святом – Днем прикордонника!
Другий рік ви зустрічаєте своє свято в складних умовах нової військово-політичної реальності. Проти нашої країни здійснена військова агресія колись дружньої братської країни – Російської Федерації. Російські окупаційні війська та керовані ними місцеві озброєні бандформування захопили українські землі, тероризують мирне населення, вбивають та калічать наших військових.
докладніше »
27 травня 2015, 16:01
У Сєвєродонецьку відбувся «круглий стіл» щодо підтримки сімей з дітьми, постраждалих від військового конфлікту
Сьогодні, 27.05 у Сєверодонецькому міському центрі зайнятості керівним складом національного офісу «Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» проведено круглий стіл на тему: «Партнерство громади Луганської області й міжнародних організацій щодо підтримки сімей з дітьми, постраждалих від військового конфлікту: проблеми та перспективи співпраці» за участю керівництва Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, громадських і міжнародних організацій.
докладніше »
27 травня 2015, 11:22
При в’їзді з Росії затриманий колишній голова Станично-Луганської районної ради, що організовував так званий референдум за незалежність «лнр»
Учора (26.05) в Харківській області українські силовики затримали колишнього голову Станично-Луганської районної ради Володимира Білоуса, котрий намагався заїхати в Україну з території Російської Федерації. Після так званого референдуму за незалежність «лнр» та наступу українських військ Білоус втік у Росію і аж до теперішнього часу переховувався там від українського правосуддя.
докладніше »
27 травня 2015, 11:21
Між Кримським і Сокільниками жорсткі бої, зв'язок із селом ускладнений
З учорашнього вечора й до сьогоднішнього ранку між Кримським (контрольоване Україною) та Сокільниками (окуповані бойовиками) всю ніч тривали перестрілки, які переростали в жорсткі бойові зіткнення. Найбільш гаряче – в районі протитуберкульозного санаторію на околиці Кримського, де розташовані перші опорні пункти наших військових. У ході перестрілок та боїв крім автоматичної зброї застосовувалися міномети та протитанкові керовані ракети. За даними, що уточнюються, в селі ніхто не постраждав (люди з прилеглих вулиць цілу ніч ховалися в підвалах), інформації про поранених чи загиблих військових немає.
докладніше »
27 травня 2015, 11:21
На Луганщині бойовики гатять із мінометів по житлових масивах, є загиблі серед мирних мешканців та військових
Учора (26.05), починаючи з другої половини дня й до ранку, населені пункти на контрольованій Україною території Луганщини вздовж лінії розмежування зазнали інтенсивних обстрілів зі зброї різного виду.
докладніше »
26 травня 2015, 11:20
Внаслідок ранкового обстрілу Лобачево на лінії розмежування залишилося без газу
У вівторок (26.05) вранці бойовики обстріляли з мінометів с.Лобачево Новоайдарського району (на березі Сіверського Донця біля Трьохізбенки). Одна з мін пошкодила газоконденсатне родовище. Даних про поранених чи загиблих немає, однак у результаті пошкоджень у Лобачевому припинено газопостачання. Аварійні бригади поки не можуть почати ремонт через загрозу повторних обстрілів. Разом із тим газовикам вдалося майже повністю відновити перебитий нічними артилерійськими обстрілами газопровід середнього тиску в Станично-Луганському районі.
докладніше »
26 травня 2015, 11:19
Москаль робить жорсткішим перетин лінії розмежування на Луганщині (ОНОВЛЕНО)
Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль розпорядився посилити контроль за лінією розмежування для недопущення її несанкціонованого перетину пішоходами й транспортними засобами. Розпорядження підписане у зв’язку з різким посиленням бойової агресії терористів щодо населених пунктів, розташованих уздовж лінії розмежування на контрольованій Україною території Луганщини, а також постійним проникненням ворожих диверсійно-розвідувальних груп.
докладніше »
26 травня 2015, 11:18
Внаслідок обстрілу с.Родина поранені четверо українських бійців (ОНОВЛЕНО)
Вчора (25.05) близько 16-ї години бойовики з боку окупованого Первомайська обстріляли з автоматичних гранатометів крайній український блокпост у с.Родина (входить до м.Золоте). Тут знаходиться єдиний офіційно діючий пункт пропуску через лінію розмежування в Луганській області.
докладніше »
26 травня 2015, 11:17
Біля Комишного бойовики розстріляли медичний військовий автомобіль. Один військовий загинув, один поранений
У понеділок (25.05) близько 12-ї години в Станично-Луганському районі бойовики розстріляли медичний автомобіль УАЗ-«таблетка», що належить Збройним силам України. Диверсійний акт стався біля самого кордону з Росією на контрольованій Україною території. Медичний автомобіль із двома військовими їхав із с.Комишне в с.Сизе й потрапив під автоматний вогонь. У результаті один військовий загинув (чоловік 46 років), ще один важко поранений. Зараз він перебуває в лікарні.
докладніше »
26 травня 2015, 11:16
В Станично-Луганському районі бойовики з артилерії перебили газопровід. 9 сіл залишилося без газу
Учора (25.05) вночі Станично-Луганський район піддався масованому артилерійському обстрілу з боку правого берега Сіверського Донця, що окупований терористами. Біля с.Вільхове снаряд перебив газопровід середнього тиску, внаслідок чого у дев’ять сіл району (Вільхова, Нижня Вільхова, Верхня Вільхова, Герасимівка, Юганівка, Комишне, Степне, Широкий, Колісниківка) припинене газопостачання. Усього без газу станом на ранок залишається 3 тисячі 600 дворогосподарств. Під вогнем бойовиків опинився й районний центр – Станиця Луганська.
докладніше »
25 травня 2015, 11:15
В Станиці від прямих влучень мінометних мін за ніч згоріли два будинки, на кількох вулицях немає світла й газу
У ніч на понеділок (25.05) Станицю Луганську та околиці знову обстріляли з артилерії та зброї меншої потужності. Село Артема (у якому в ніч на суботу прямими влученнями снарядів пошкоджені та зруйновані кілька будинків), а також Валуйське, бойовики обстріляли з артилерії, а районний центр – із мінометів, гранатометів та автоматичної зброї. Щільний вогонь тривав майже всю ніч. У Станиці від влучень мінометних мін згоріли два житлові будинки, на кількох вулицях перебиті лінії електропередач та газопровід низького тиску. Станом на ранок частина селища залишається без світла та газу.
докладніше »
25 травня 2015, 11:13
Багатодітній сім’ї із с.Артема, в якої бойовики артилерійським обстрілом зруйнували будинок, буде куплено інше житло за кошти обласного бюджету
Геннадій Москаль побував на місці обстрілу в селі Артема (Станично-Луганський район). У ніч на суботу територію села обстріляли зі ствольної артилерії. Снаряди падали прямо в дворах житлових будинків, а також на городах та околицях, де розташовані українські військові.
докладніше »
24 травня 2015, 11:12
В Золотому внаслідок обстрілів пошкоджено магістральний водопровід, найближчим часом значна частина окупованої території – від Первомайська до Красного Луча – залишиться без води
В с.Родина (входить до м.Золоте), що на самій лінії розмежування, внаслідок обстрілів пошкоджено магістральний водопровід, який подає воду на окуповану територію.
докладніше »
24 травня 2015, 11:11
У Лисичанську затримали двох білорусів, що йшли воювати за «лнр»
На блокпосту при виїзді з Лисичанська затримали двох громадян Білорусі – 37-річного та 34-річного мешканців Брестської області, котрі намагалися пробратися на окуповану територію й воювати на боці терористів. Один із них колишній десантник, другий хоч і не служив у армії, але числиться в резерві на військовому обліку в своїй країні. Білоруси нелегально перейшли державний кордон України у Волинській області, а потім через Шацьк, Ковель, Київ та Харків добралися до Луганщини. Спочатку пояснювали, що хочуть потрапити в окупований Перевальск начебто до родичів, але потім зізналися, що насправді їхали воювати на боці «лнр». Написали все детально від руки й розповіли на відеозапис.
докладніше »
24 травня 2015, 11:08
Луганщина під вогнем терористів – пошкоджене житло та системи життєзабезпечення, поранені троє військових
Учора (23.05), починаючи з 19-ї години, Станицю Луганську та околиці обстрілювали з важкої артилерії, а з 21-ї – зі зброї меншого калібру, включаючи міномети та автоматичні гранатомети. В селищі перебитий газопровід (станом на 8.30 пошкодження встигли усунути, газопостачання відновлено), пошкоджені житлові будинки (побиті дахи та вікна). Даних про постраждалих мирних мешканців немає, однак у результаті обстрілу поранений один військовослужбовець. Перебитий позавчорашнім обстрілом водопровід біля с.Артема, що постачає воду в окупований Луганськ, поки не відновлений.
докладніше »
23 травня 2015, 11:07
Москаль терористам: «Поки не відремонтуєте перебитий обстрілами водопровід, вода з нашого боку в Луганськ не піде»
Керівник Луганщини виїхав на місце пошкодження магістрального водогону біля с.Артема в Станично-Луганському районі. Нагадаємо, що внаслідок нічних обстрілів бойовиків із артилерії та мінометів у Станиці Луганській та прилеглих селах пошкоджені системи життєзабезпечення, в тому числі перебитий водопровід, що подає воду в окупований Луганськ. Без центральної води поки що залишаються також два села на контрольованій Україною території – Нижньотепле та Артема.
докладніше »
23 травня 2015, 11:06
Біля Трьохізбенки відбувся бій між українськими силовиками та диверсантами. Поранені двоє наших бійців
Сьогодні (23.05) близько 4-ї години ранку загін співробітників Луганського ГУМВС, здійснюючи патрулювання місцевості між селами Лобачеве та Лопаскине, що біля Трьохізбенки Новоайдарського району (на самій лінії розмежування вогню), помітив ворожу розвідувально-диверсійну групу. Бойовики пробралися на контрольовану Україною територію з боку Луганська. Зав’язався бій із застосуванням автоматичної зброї та гранатометів. Диверсанти відійшли, однак у результаті бою двоє наших бійців поранені.
докладніше »
23 травня 2015, 11:05
В Станиці й прилеглих селах внаслідок нічних обстрілів зруйновані будинки, пошкоджені лінії життєзабезпечення Бойовики перебили магістральний водопровід, що подає воду в Луганськ
Вчора (22.05) Станиця Луганська й прилеглі села зазнали потужних обстрілів із артилерії та мінометів. Вогонь, у тому числі по житловому сектору, почався близько 9-ї вечора й закінчився після півночі. У селищі кілька снарядів влучили в приватні будинки, два з них пошкоджені, один повністю згорів. У с.Артема, що біля райцентру, також пошкоджені три будинки, один із яких (що належить багатодітній родині) зруйнований вщент. За щасливим збігом обставин ніхто не поранений і не загинув. Снаряди перебили лінії життєзабезпечення, частина Станиці залишається без світла та газу.
докладніше »
21 травня 2015, 11:01
Москаль: «Урядовці самозваної республіки розкрадають російську гуманітарну й тікають, як щурі з корабля»
На початку травня оперетковий міністр освіти й науки так званої ЛНР Леся Лаптєва покинула свій «почесний» пост і разом із заступником О.Тарасюком зникла в невідомому напрямку. Уже після її втечі «Гєнєральная прокуратура ЛНР» встановила, що Лаптєва займалася банальними приписками й крадіжками – збільшувала на папері кількість учнів та студентів на окупованій території, отримувала на «мертвих душ» гуманітарну з Росії, яку привласнювала. На території Луганського інституту внутрішніх справ виявили цілі таємні склади з гуманітарною допомогою (як правило, продуктами), які зараз роздаються іншим навчальним закладам Луганська.
докладніше »
20 травня 2015, 13:52
На Луганщині обстрілювали Трьохізбенку, Кримське, Щастя, Станицю. Є поранені серед військовослужбовців та мирних громадян
Крім бойового зіткнення в Катеринівці, в результаті якого є загиблі та поранені військовослужбовці (про що вже повідомлялося вчора), бойові дії протягом учорашнього вечора (19.05) та минулої ночі велися ще в кількох точках уздовж лінії розмежування вогню на Луганщині. З боку окупованої Веселої Гори кілька разів здійснювалися обстріли з гранатометів та мінометів м.Щастя. Після 10-ї вечора внаслідок такого обстрілу зайнялися кілька будинків на дачному масиві. Пожежу вдалося ліквідувати силами рятувальників. Поранених чи загиблих немає.
докладніше »
20 травня 2015, 13:51
На розмінуванні заводу в Лисичанську поранений військовий
У вівторок українські військові, що дислокуються в Лисичанську, здійснювали перевірку території одного з непрацюючих заводів на околиці міста на предмет наявності боєприпасів. Міни, розтяжки, інші вибухові пристрої, а також боєприпаси, що не вибухнули, могли залишитися тут ще з періоду активних бойових дій та визволення Лисичанська від бойовиків. Одна з розтяжок дійсно була виявлена на території заводу, і під час її знешкодження граната вибухнула. У результаті осколкові поранення отримав 31-річний військовослужбовець.
докладніше »
04 березня 2014, 12:44
В Кировске начала работу городская школа общественного активиста
В г. Кировске в рамках реализации городской целевой Программы содействия развитию гражданского общества на 2013-2015 годы «Диалог ради реформ: прозрачная власть и активная общественность» стартовала работа школы общественного активиста.
До начала работы была создана программа школы на 2014 год, которая предполагает изучение правовых основ деятельности институтов гражданского общества в Украине, порядок их регистрации, инновационные формы взаимодействия с общественностью, порядок подготовки запроса на информацию и др.
докладніше »
04 березня 2014, 10:48
Информация центра политических и социологических исследований «Политсоциум» по работе Центров предоставления административных услуг Луганской области
Луганский областной центр политических и социологических исследований «Политсоциум» осуществил в Луганской области общественный мониторинг деятельности центров предоставления административных услуг населению (ЦПАУ), которые были созданы в 2012-2013 годах и имеют достаточный опыт практической работы. Это ЦПАУ в городах Луганск, Рубежное, Свердловск и Стаханов. Мониторинг осуществлен в рамках проекта «Дебюрократизация административных услуг в Луганской области: оценка общественности» при финансовой поддержке Международного фонда «Возрождение». Цель мониторинга – анализ функционирования центров предоставления административных услуг населению для выработки рекомендаций органам местной власти, направленных на улучшение работы ЦПАУ городов и районов Луганской области.
докладніше »
28 лютого 2014, 11:36
Для журналістів і редакторів в НСЖУ відкрито «гарячу лінію»
У зв’язку зі змінами в країні у окремих редакцій та журналістів можуть виникати запитання щодо взаємовідносин з представниками влади, подальшої роботи редакцій, потреба в юридичних чи інших консультаціях. Національна спілка журналістів України започатковує «гарячу лінію» для звернень засобів масової інформації. Запрошуємо журналістів та редакторів повідомляти про конкретні ситуації чи проблеми за телефоном (044)234-52-09 та e-mail: spilka@nsju.org.
докладніше »
28 лютого 2014, 11:33
Розпочався прийом робіт на п’ятий конкурс професійної журналістики «Честь професії 2014»
Українська Асоціація Видавців та Незалежна Асоціація телерадіомовників оголосили про початок прийому робіт на п’ятий конкурс професійної журналістики «Честь професії 2014», про це повідомляють в Національній спілці журналістів України. Прийом робіт буде проводитись до 15 березня 2014 року. Усі зареєстровані на конкурс роботи будуть розміщені на офіційному сайті «Честь Професії» – www.konkurssmi.org.
докладніше »
28 лютого 2014, 10:41
9 березня до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в ефірі Першої програми Українського радіо відбудеться прем'єра радіофільму «За залізними стовпами»
Завершено роботу над першим радіофільмом до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка «За залізними стовпами» з циклу «І я таки жив», про це повідомляють в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України. Прем'єра радіофільму відбудеться 9 березня в ефірі Першої програми Українського радіо.
докладніше »
27 лютого 2014, 15:49
До уваги громадськості: пропонуємо ознайомитися зі звітом щодо реалізації на Луганщині Стратегії розвитку громадянського суспільства у 2013 році
Пропонуємо представникам громадськості ознайомитися зі звітом про реалізацію Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Луганській області у 2013 році.
Регіональний план заходів щодо реалізації у 2013 році Стратегії затверджено заступником голови облдержадміністрації Анатолієм Репицьким 29 липня 2013 року після відповідного громадського обговорення.
докладніше »
26 лютого 2014, 18:30
Лидия Калинская: Владимир Николаевич, Вы в сложной ситуации сумели сохранить спокойствие в регионе, Вы нужны области
Председатель областного совета женщин Лидия Калинская в ходе заседания общественного совета, выражая мнение участников этого общественного органа, обратилась к губернатору с предложением дождаться кадровых решений нового руководства страны и не инициировать отставку самостоятельно.
«Владимир Николаевич, мы вас знаем как сильного руководителя и подтверждение тому – спокойствие, которое удалось сохранить в обществе, несмотря на сложную и взрывоопасную ситуацию в стране», - отметила Лидия Калинская.
докладніше »
26 лютого 2014, 18:14
Владимир Пристюк: Я не предам жителей Луганщины
Сегодня председателю Луганской облгосадминистрации Владимиру Пристюку требование уйти в отставку и немедленно передать им власть вручили целых три структуры: общественный совет народного доверия, народная рада луганского майдана, а также официально зарегистрированная "Народная рада". Все эти структуры потребовали, чтоб власть передали именно им, причем немедленно. На заседании общественного совета при ОГА они даже публично поспорили, кто из них главнее.
Председатель Луганской облгосадминистрации Владимир Пристюк заявил, что готов передать управление областью новому руководству, назначенному законным способом. Об этом он сказал в ходе открытого заседания общественного совета при ОГА. Участники совета собрались, чтобы обсудить общественно-политическую ситуацию в стране и области.
докладніше »
25 лютого 2014, 15:15
Питання соціально-економічного розвитку міста обговорили члени громадської ради при виконкомі Кіровської міськради
24 лютого 2014 року відбулося засідання громадської ради при виконкомі Кіровської міської ради, під час якого громадськості було представлено звіт про виконання міського бюджету за 2013 рік.
У засіданні взяли участь члени дорадчо-консультативного органу, секретар міської ради Зоя Рекша, представники управлінь, комітетів та відділів міськвиконкому.
докладніше »
|| Наступна сторінка
Сторінки:
Архів по роках:
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
|