Всі органи влади в Україні, як центральні, так і місцеві, повинні набагато активніше співпрацювати з представниками малого та середнього бізнесу. Особливо це стосується правоохоронних органів.
Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, коментуючи створення «гарячих телефонних ліній» для звернень підприємців в органах прокуратури, зокрема, в Дніпровській екологічній прокуратурі.
За його словами, важливо, щоб правоохоронна система мала механізми для оперативного реагування на звернення представників бізнесу і робила реальні кроки для припинення незаконного тиску на підприємців з боку контролюючих органів. Такий тиск в більшості випадків - лише елемент корупції, заявив Андрій Клюєв.
Він нагадав, що вже більше тижня існує «гаряча лінія» Генеральної прокуратури України, яка створена спеціально для того, щоб бізнес мав можливість донести інформацію про тиск з боку контрольно-наглядових органів. Генпрокуратура зобов'язується перевіряти всі факти порушення прав підприємців та законність проведення перевірок суб'єктів бізнесу, повідомив Секретар РНБО. За його словами, відповідні «гарячі лінії» також почали відкривати і регіональні прокуратури. У якості прикладу він навів прокуратуру Криму, де «телефон довіри» для підприємців запрацював 15 червня.
Андрій Клюєв також нагадав, що подібні телефонні лінії діють і в структурі МВС, СБУ, податкової та митної служб. У той же час, заявив Секретар РНБО, важлива якість їх роботи. Важлива не тільки можливість підприємця поскаржитися на незаконний тиск і корупцію в правоохоронних та контролюючих органах, а й можливість отримати своєчасну реакцію та допомогу з боку держави. «На жаль, адекватну реакцію ми бачимо ще далеко не завжди. Саме тому зараз розпочато комплексну роботу з підготовки реформи всієї правоохоронної системи», - заявив Секретар РНБО.
Прес-служба Ради національної безпеки і оборони України
|