7 вересня офіційна делегація Луганської області на чолі із заступником голови облдержадміністрації Анатолієм Івченком узяла участь в урочистих заходах з нагоди 69-ї річниці визволення Донбасу, які відбулися на меморіальному комплексі «Савур-Могила» (м. Сніжне, Донецька область).
Урочистості розпочалися з пам’ятного молебню на вшанування полеглих у боях часів Великої Вітчизняної війни.
Делегація Луганської області взяла участь в урочистому мітингу та покладанні квітів до Вічного вогню «Савур-Могили».
Багато років поспіль луганчани піднімаються на легендарну висоту, яка стала символом початку звільнення від фашистських загарбників Донецького краю і всієї України.
Висловити глибоку пошану і щиру вдячність ветеранам, які вибороли свободу Батьківщини, прибув на Донеччину Прем’єр-міністр України Азаров М.Я.
«Президент та Уряд приділяли і будуть приділяти найсерйознішу увагу тому, щоб усі соціальні питання, які турбують наших ветеранів, були вирішені», – наголосив Микола Азаров під час урочистого мітингу.
Водночас Глава Уряду звернувся до молоді, яка була присутня на урочистостях, з проханням пам’ятати про той великий подвиг, що здійснили ветерани, які перемогли фашизм.
Нагадаємо, місцевість, прилегла до висоти 277.9, влітку 1943 року двічі ставала полем бою, ставши ключовою позицією «Міус-фронту». Бій ішов за кожну п'ядь землі. 29 серпня 1943 року були закінчені всі приготування для взяття Савур-Могили, а 31 серпня в результаті запеклих боїв і завдяки неймовірній мужності наших воїнів-визволителів ворота в Донбас були відкриті.
У пам'ять про безсмертний подвиг і самопожертву наших воїнів, загиблих в ім'я перемоги над ворогом, у 1967 році на Савур-Могилі був споруджений меморіальний комплекс. Над курганом піднісся 36-метровий обеліск, а на самій верхній точці Савур-Могили була встановлена 8-метрова скульптура воїна-визволителя. У 1995 році біля підніжжя Савур-Могили був відкритий Блок Пам'яті, у якому увічнені більше тисячі прізвищ воїнів, загиблих на дальніх і ближніх підступах до Савур-Могили.
Галина Мельниченко
|