09 жовтня 2012, 09:51

До Дня Українського козацтва

Тринадцятий рік поспіль Україна відзначатиме 14 жовтня День Українського козацтва, який збігається з одним з найвеличніших християнських свят – Покрови Пресвятої Богородиці.

 

7 серпня 1999 року Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його суттєвий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом (№966/99).

 

Ця пам'ятна дата не випадково збігається з релігійним святом Покрови Пресвятої Богородиці: саме православна віра формувала дух і свідомість козацької вольниці, а Матір Божа вважається захисницею і покровителькою козаків.

 

У Луганській області діє 27 козачих об'єднань і організацій. З них 20 козацьких об'єднань і організацій легалізовано шляхом реєстрації, 7 – легалізовані шляхом письмового повідомлення про заснування. Усього на Луганщині нараховується понад 30 000 козаків.

 

Найбільш активними у громадському житті регіону є: громадська організація «Східний Слобожанський козацький територіальний округ» (1200 козаків, отаман – Крамаренко Олександр Анатолійович), громадська організація «Козацька територіальна оборона України» (командуючий Південно-Східним округом – Матвієнко Олег Ігорович), Луганська обласна громадська організація «Спілка козачого народу Луганщини» (1800 козаків, отаман – Каташов Анатолій Іванович), громадська організація «Луганський округ донських козаків» (970 козаків, керівник – Рубан Леонід Олександрович).

 

Козацькі організації Луганщини ставлять за мету: виховання молоді в козацьких традиціях поваги до батьків, старших, жінок; дотримання і пропаганда ідей козацької честі; відродження української національної ідеї, захист політичних, економічних, культурних та історичних цінностей українського народу, забезпечення його духовного і матеріального добробуту, морального і фізичного здоров'я, утвердження і розвиток української мови і культури.

 

Козаки - активні учасники суспільного життя регіону. Жодна значна подія в релігійному житті області не проходить без їх участі.

 

З нагоди свята для представників козацтва області відбудеться тематична концертно-розважальна програми в Луганському обласному Палаці культури, а також покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку за участю керівництва області та міста, представників козацьких та громадських організацій та низка інших культурно-просвітницьких заходів.

Галина Мельниченко