28 жовтня 2013, 13:09

Відбулося покладання квітів з нагоди 69-ї річниці визволення України від фашистських загарбників

З нагоди 69-ї річниці визволення України від фашистських загарбників на вшанування пам'яті мільйонів полеглих за визволення української землі, людей, які загинули на окупованій території, у концтаборах, на фашистській каторзі, сьогодні в м. Луганську відбулась урочиста церемонія покладання квітів до Пілона Слави, Могили Невідомого солдата та пам'ятника жертвам, загиблим від рук вояків з ОУН-УПА.

 

У заході взяли участь голова облдержадміністрації Володимир Пристюк, перший заступник голови обласної ради Евген Харін, Луганський міський голова Сергій Кравченко, народний депутат України, керівник фракції Партії регіонів у Верховній Раді України Олександр Єфремов, народні депутати України від Луганської області Сергій Горохов і Володимир Струк, заступники керівників облдержадміністрації та обласної ради, керівники силових структур області, ветерани Великої Вітчизняної війни, громадськість.

 

Біля Могили Невідомого солдата відбулася молодіжна акція пам'яті: поклавши квіти до пам'ятника, молоді люди Луганщини, завмерли, опустившись на одне коліно, на знак глибокої пошани та пам'яті про всіх невідомих солдатів, загиблих у боях за Луганську область.

 

Під час акції звучала пісня "Журавлі" як символ пам'яті про Солдата війни, який увічнений у бронзовому пам'ятнику: смертельно поранений воїн наче перетворюється на журавлів, що злітають у блакитне небо.

 

Цього ж дня у Луганській обласній філармонії пройшли урочисті збори, у яких взяли участь керівництво області та міста Луганська, народні депутати України, представники творчої та наукової інтелігенції, педагогічних колективів навчальних закладів області, співробітники закладів культури, молодь.

 

Під час зборів ветеранам війни за вагомий особистий внесок у розвиток і зміцнення ветеранського руху, роботу з молоддю та школярами з патріотичного виховання були вручені почесні грамоти і грамоти обласної ради та облдержадміністрації, іменні годинники від голів обласної ради та облдержадміністрації.

 

Нагадаємо, свого апогею битва за Україну досягла в період з осені 1943 до осені 1944 років. Саме на її території в цей період було зосереджено приблизно половину діючої Червоної Армії. Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року наступом 1-ї Гвардійської армії. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України. У цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

 

 

Галина Мельниченко