15 лютого 2010, 11:50
15 лютого біля пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам Луганщини пройшов мітинг-реквієм
15 лютого в сквері Пам’яті міста Луганська, біля пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам, пройшов мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 21-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У заході взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Антіпов, голова облради Валерій Голенко, перший заступник Луганського міського голови Маноліс Пілавов, члени обласного осередку Української Спілки ветеранів Афганістану, вдови та матері загиблих воїнів, представники громадськості, курсанти Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені героїв "Молодої гвардії".
докладніше »
04 лютого 2010, 19:53
Обрано новий склад Громадської ради при облдержадміністрації
Сьогодні в приміщенні обласного академічного українського музично-драматичного театру відбулись збори представників громадських організацій, зареєстрованих Головним управління юстиції у Луганській області, на яких було обрано новий склад Громадської ради при облдержадміністрації. Оновлення Громадської ради відбулось відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2009 року № 1302 «Про додаткові заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Згідно з указаним рішенням Уряду Громадська рада при обласній державній адміністрації формується шляхом рейтингового голосування за кандидатів під час щорічних зборів представників не менше ніж однієї четвертої від кількості зареєстрованих у відповідному регіоні громадських організацій. У зборах, що відбулись 4 лютого в Луганську, взяли участь представники 210 громадських організацій, зареєстрованих Головним управлінням юстиції у Луганській області (із загальної кількості 823 громадські організації).
докладніше »
03 лютого 2010, 09:51
До уваги керівників громадських організацій
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопад 2009 року № 1302 «Про додаткові заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» 4 лютого 2010 року о 15 годині в приміщенні обласного академічного українського музично-драматичного театру (м. Луганськ, вул. Оборонна, 11) відбудуться збори представників громадських організацій, зареєстрованих Головним управління юстиції у Луганській області, з питань формування нового складу Громадської ради при облдержадміністрації. Запрошуємо представників громадськості до участі у зазначеному заході. При собі просимо мати документи, що підтверджують реєстрацію громадської організації в Головному управлінні юстиції у Луганській області – копію свідоцтва про реєстрацію та копію статуту.
докладніше »
29 січня 2010, 10:47
Володимир Заблоцький: «Обласна державна адміністрація забезпечить усі умови, аби процес формування нового складу Громадської ради пройшов абсолютно прозоро та відкрито»
28 січня відбулось засідання робочої групи з питань формування нового складу Громадської ради при облдержадміністрації. Члени робочої групи обговорили порядок проведення обласних зборів громадськості, на яких буде сформовано новий склад Громадської ради при облдержадміністрації згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2009 року № 1302. Нагадаємо, що відповідно до цього рішення Уряду Громадська рада при обласній державній адміністрації формується шляхом рейтингового голосування за кандидатів під час щорічних зборів представників не менше ніж однієї четвертої від кількості зареєстрованих у відповідному регіоні громадських організацій. Головним завданням робочої групи є забезпечення легітимності проведення зборів громадськості. Підкреслено, що єдиною легітимною Громадською радою, сформованою за новим принципом, буде рада, обрання якої координується чинної Громадської радою при облдержадміністрації, зокрема, створеною нею робочою групою.
докладніше »
29 січня 2010, 08:08
Сьогодні відзначається День пам’яті Героїв Крут
29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути на лінії Москва-Бахмач-Київ відбувся нерівний бій сотні Юнацької школи ім. Б.Хмельницького, "Помічного куреня студентів-січових стрільців" та чоти гайдамаків (всього 600 чоловік) з чотирьохтисячним загоном під командуванням колишнього царського жандармського полковника М.Муравйова. У тому нерівному бою загинуло близько половини юних, необстріляних бійців. Серед полеглих був і командир студентського куреня сотник Омельченко. Проте їхня смерть сучасними істориками оцінюється як «не марна». Опір під Кругами на кілька днів стримав окупацію Києва, що мало помітний вплив на успішне закінчення Берестейського договору. Не меншим було і моральне значення бою, що став символом жертовності, на якому виховувались покоління молоді, зокрема, студентської. 19 березня на Аскольдовій могилі відбувся грандіозний похорон убієнних за вільну, незалежну Україну. В урочистій похоронній процесії взяли участь члени Української Центральної Ради, очолюваної М.Грушевським, та міністри уряду на чолі з В.Голубовичем.
докладніше »
23 січня 2010, 12:25
Мін’юст: Кожна друга з перевірених всеукраїнських громадських організацій не знайдена за юридичною адресою
Міністерство юстиції не знаходить за юридичною адресою майже кожну другу всеукраїнську громадську організацію. Про це повідомив Міністр юстиції Микола Оніщук за результатами перевірки діяльності громадських об’єднань, що проводилася Мін’юстом протягом 2007-2009 років. Так, в результаті перевірки зі 120 об’єднань громадян, що були легалізовані Мін’юстом у 1995-1998 роках, за юридичною адресою не було знайдено 56. Після заходів, що були вжиті Міністерством юстиції щодо розшуку указаних організацій, лише 5 з них повідомили про зміну адреси та зміни, внесені до статутних документів. Крім того, в діяльності ще 25 з перевірених об’єднань громадян були виявлені не дотримання вимог чинного законодавства про об’єднання громадян.
докладніше »
23 січня 2010, 12:21
Затверджено Порядок залучення громадян до формування та реалізації державної політики
Постановою Кабінету Міністрів України від 6 січня 2010 р. № 10 затверджено Порядок залучення громадян до формування та реалізації державної політики, який визначає основні вимоги до організації і проведення органами виконавчої влади консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики. Згідно з цим документом консультації з громадськістю проводяться з метою залучення громадян до участі в управлінні державними справами, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості в діяльності зазначених органів. Проведення консультацій з громадськістю повинне сприяти налагодженню системного діалогу органів виконавчої влади і громадськості, підвищенню якості підготовки та прийняття рішень з важливих питань державного і суспільного життя з урахуванням громадської думки, створенню умов для участі громадян у розробленні проектів таких рішень.
докладніше »
23 січня 2010, 12:07
Урядом схвалено Концепцію проекту Закону України "Про основні засади державної комунікативної політики"
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 січня 2010 р. № 85-р схвалено Концепцію проекту Закону України "Про основні засади державної комунікативної політики". Одночасно Міністерству юстиції доручено разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити з урахуванням положень зазначеної Концепції, і подати до 1 червня 2010 року Кабінетові Міністрів України проект Закону України "Про основні засади державної комунікативної політики". У Концепції наголошено, що налагодження комунікації між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, засобами масової комунікації і громадськістю є важливою умовою демократичного розвитку держави, становлення громадянського суспільства. Разом із тим, зазначається, що нинішній рівень правового врегулювання питання налагодження комунікації між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, засобами масової комунікації і громадськістю не повною мірою відповідає рівню розвитку українського суспільства та світовим тенденціям.
докладніше »
22 січня 2010, 11:11
На Луганщині пройшов єдиний день інформування населення
21 січня на Луганщині пройшов єдиний день інформування населення за темою: "Про стан боротьби з корупцією в області та зміни у законодавстві щодо боротьби з корупцією". Лектори обласної та місцевих лекторських груп повідомили, що робота в цьому напрямку у 2009 році проводилась згідно з обласним планом заходів на 2009 рік, розробленим відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.08.2007 № 657-р, направленим на попередження, виявлення та припинення корупційних діянь і інших правопорушень, пов’язаних з корупцією з боку осіб, уповноважених на виконання функцій держави та обласної Комплексної програми профілактики злочинності на 2007-2010 роки, яка затверджена рішенням обласної ради від 24.11.2006 № 6/17. Зазначено, що мешканці області мають можливість ознайомитись з розпорядженнями голови облдержадміністрації за допомогою інформаційно-аналітичної системи «Ліга-Закон», крім цього, на веб-сайті обласної держадміністрації за адресою www.loga.gov.ua/oda/about/aparat/defence/corruption/ існує постійно діюча рубрика "Запобігання проявам корупції".
докладніше »
21 січня 2010, 15:02
Керівники області поклали квіти з нагоди Дня Соборності України
21 січня в Луганську голова облдержадміністрації Олександр Антіпов, голова облради Валерій Голенко, заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів обласної держадміністрації, представники обласних осередків політичних партій та громадських організацій, мешканці міста поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку з нагоди Дня Соборності України. Заступник голови облдержадміністрації Володимир Заблоцький, спілкуючись з пресою, зазначив: «Ідея об’єднання України, єдності всіх народів, які проживають на її території, актуальна й досі. Разом із тим, впевнений, що прийде час, коли в нашій країні не буде більше протиставляння Заходу та Сходу. Ми обов’язково прийдемо до цього».
докладніше »
21 січня 2010, 12:12
22 січня відзначається День Соборності України
Це свято встановлено Указом Президента України від 21 січня 1999 року № 42. Воно відзначається щороку в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки (1919 рік). 22 січня 1918 року в приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності (Злуки) українських земель, згідно з яким Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австро-Угорської імперій – і возз’єдналися в єдиній Українській державі.
докладніше »
21 січня 2010, 12:00
Уточнити свої дані в реєстрі виборців можна до 26 січня
Відділи адміністрування Державного реєстру виборців продовжують прийом громадян з уточнення персональних даних. Усі виборці, які мали проблеми під час голосування (помилки в персональних даних, відсутність у списках) і не відвідали відділи ведення Реєстру, повинні обов'язково звернутися із заявою до відділу за місцем проживання, інакше виникнуть ті ж проблеми під час повторного голосування на виборах Президента України, тому що багато окружних комісій не надали до відділів ведення Реєстру дані про зміни, що вносяться до списків виборців дільничними виборчими комісіями під час голосування. Відділ адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації звертається до мешканців області з проханням до 26 січня відвідати відділи ведення Реєстру виборців за місцем проживання і звірити свої дані (23 і 24 січня, в суботу і неділю, відділи Реєстру також ведуть прийом громадян). З 26 по 30 січня відділи не ведуть прийом громадян, а формують і друкують нові списки виборців на повторне голосування. За 7 днів до виборів (31 січня) списки повинні бути на виборчих дільницях.
докладніше »
20 січня 2010, 14:26
Анонс
Запрошуємо представників громадськості взяти участь у покладанні квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку з нагоди Дня Соборності України, яке відбудеться 21 січня 2010 року о 10 годині. Збір учасників покладання – о 9.45 навпроти входу до будівлі облдержадміністрації.
докладніше »
20 січня 2010, 14:20
Александр Антипов: «Конструктивный диалог с общественностью – это результат системной, планомерной работы облгосадминистрации»
Председатель облгосадминистрации Александр Антипов дал интервью ряду областных изданий, в котором рассказал об основных направлениях взаимодействия областной государственной администрации с общественностью. По его словам, гражданское общество является важным партнёром органов власти в решении многих проблем развития региона, в первую очередь – в социально-гуманитарной сфере. «Убеждён, что реализовать все приоритетные для государства задачи невозможно без активного участия общественности», – отметил губернатор. Предлагаем Вашему вниманию текст интервью.
докладніше »
20 січня 2010, 10:01
Пішов з життя Олександр Дудник
18 січня від нас пішла прекрасна, неординарна, талановита людина – відомий на Луганщині художник, член Національної Спілки художників України, крайовий отаман Луганського обласного товариства Українського козацтва «Лугарі» Олександр Дудник. Неперевершений талант та яскраві образи, створені Олександром Семеновичем, завоювали йому щиру любов і повагу луганчан. Віримо, що творча спадщина Олександра Дудника надихатиме наступні покоління художників і митців Луганщини. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Олександра Семеновича. Світлі спогади про нього як про людину, яка чесно і гідно прожила своє життя, завжди житимуть у нашій пам'яті.
докладніше »
16 січня 2010, 09:23
Сьогодні – 67-ма річниця з початку визволення України від фашистських загарбників
67 років тому, у люті січневі морози 43-го року, на Міловській землі, кожна п’ядь якої полита кров’ю наших співвітчизників, починалося звільнення України. На початку липня 1942 року лінія оборони наблизилася до Мілового, і вже 10 липня фашисти прорвали фронт, а наступного дня захопили Мілове. За час окупації гітлерівці перетворили Мілове на великий укріплений район. У селищі був розташований гарнізон, що налічував до 7 тисяч солдатів та офіцерів. Майже всі кам’яні будинки були обладнані під вогневі точки. На перехрестях вулиць були встановлені кулемети, у дворах стояли замасковані танки і самохідні гармати. 2 січня 1943 року частини 57-ої гвардійської стрілецької дивізії вийшли на рубіж за 12 км від Мілового. Так почалося визволення української землі. А 16 січня Мілове було повністю визволене від ворога.
докладніше »
15 січня 2010, 13:18
У Громадській раді при облдержадміністрації очікуються зміни
Майбутні зміни в сфері взаємодії обласної влади з громадськістю 14 січня було обговорено на засіданні Громадської ради при облдержадміністрації. Постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2009 року № 1302 затверджено новий порядок формування громадських рад при органах виконавчої влади. Так, згідно з указаним рішенням Уряду Громадська рада при обласній державній адміністрації формується шляхом рейтингового голосування за кандидатів під час щорічних зборів представників не менше ніж однієї четвертої від кількості зареєстрованих у відповідному регіоні громадських організацій. Новий порядок утворення громадських рад викликав багато зауважень з боку представників громадськості – керівників провідних громадських організацій та політичних партій регіону.
докладніше »
15 січня 2010, 11:16
«Реформування місцевого самоврядування в Україні – ключовий чинник ефективного розвитку держави», – Володимир Заблоцький
14 січня в Луганську відбулось засідання Громадської ради при облдержадміністрації, темою якого стала реформа місцевого самоврядування в Україні. Відкриваючи засідання, голова Громадської ради, голова Федерації профспілок Луганської області Михайло Гайдуков зазначив, що сьогодні ні в кого не викликає сумнівів той факт, що необхідність реформування місцевого самоврядування в Україні давно назріла. Заступник голови облдержадміністрації Володимир Заблоцький, присутній на засіданні, наголосив, що в моделі місцевого самоврядування повинна бути логіка: якщо є представницький орган, який приймає місцевий бюджет, то повинен бути й підзвітний йому орган, який цей бюджет виконує – виконком місцевої ради. «Реформування місцевого самоврядування в Україні – ключовий чинник ефективного розвитку держави, адже саме місцева влада знаходиться найближче до людей та покликана оперативно вирішувати їх проблеми», – сказав Володимир Заблоцький. Під час засідання пролунало й багато інших пропозицій стосовно реформи місцевого самоврядування в Україні. Усі вони після узагальнення будуть направлені до Мінрегіонбуду та розміщені на офіційному сайті облдержадміністрації.
докладніше »
12 січня 2010, 19:17
До уваги членів Громадської ради при облдержадміністрації
14 січня 2010 року о 12 год. 30 хв. у малій залі ОДА (пл. Героїв ВВВ, 3, кімн. 218) відбудеться чергове засідання Громадської ради при облдержадміністрації. На порядку денному – обговорення перспектив реформування місцевого самоврядування в Україні, а також організаційні питання. З матеріалами для обговорення можна ознайомитись тут.
докладніше »
11 грудня 2009, 15:40
До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
26 квітня 1986 року - День Чорнобильської катастрофи. Саме 26 квітня 1986 року сталася наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства. 14 грудня 1986 року в газеті «Правда» надрукували офіційне повідомлення про те, що нарешті вдалося отримати першу перемогу: над реактором зведено саркофаг, поновлено роботу першого та другого енергоблоків. З метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України Указом Президента України В.А.Ющенком від 10 листопада 2006 року №945/2006 «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» був установлений в Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щорічно 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Чорнобильська трагедія в одну мить перетворила прекрасні землі Поліського краю в огороджену колючим дротом територію жахливого лиха, а мальовничі краєвиди вздовж річки Прип’ять – у мертву «30-ти кілометрову зону відчуження». Десятки тисяч людей були вигнані із рідних родинних гнізд радіоактивним вітром, що ніс хмари отруйного пилу від палаючого реактора. Масштаби Чорнобильського лиха добре відомі як вченим і політикам, так і звичайним людям. Ця катастрофа призвела до забруднення більше 145 тисяч кв. км території України, Республіки Білорусь та Російської Федерації. Унаслідок чого постраждали мільйони людей, забруднено радіоактивними нуклідами тисячі населених пунктів. У числі тих, хто з самого початку, з перших днів після вибуху реактора самовіддано виконував свій службовий і громадянський обов'язок, було більше 15 тисяч наших земляків-луганчан. Пожежники, медики, правоохоронці та представники багатьох інших необхідних професій прибули на ліквідацію небаченої раніше біди, сміливо боролися з атомним лихом. Сьогодні, 11 грудня 2009 року, керівництво Луганщини поклало квіти до пам’ятного знака «Чорнобильський Лелека» з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
докладніше »