24 січня 2012, 16:36

Анатолій Близнюк: У 2011 році зросла енергоефективність систем життєзабезпечення…

Протягом минулого року зросла енергоефективність підприємств систем життєзабезпечення, що стало прямим наслідком послідовної реалізації системних реформ та відповідної галузевої програми. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час селекторної наради із регіонами країни, присвяченому ходу опалювального сезону, що відбувся в Кабінеті Міністрів України у вівторок, 24 січня.

«У 2011 році підприємства житлово-комунального господарства зекономили майже мільярд кубометрів газу. Тільки за перше півріччя минулого року у заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності було спрямовано близько 820 млн грн., що вже дає економію у більше ніж 197 тисяч тонн умовного палива та економічний ефект обсягом більше 116 млн грн. Можна впевнено стверджувати, що у минулому році завдяки цілеспрямованим заходам системних реформ, ініційованих Президентом, енергоефективність систем життєзабезпечення почала зростати», – сказав А.Близнюк.

За його словами, кількість вкладених коштів по видах комунального господарства, на жаль, сягає в середньому 60 – 70 % від запланованих.

Так, за І півріччя 2011 року в тепловому господарстві впроваджено заходів на 602 млн. грн., що становить приблизно 60% від запланованих. При цьому обсяг економії паливно-енергетичних ресурсів склав 47,7 тис. т. у. п., що складає 103% і перевищує заплановані. Найбільше заходів з енергозбереження в тепловому господарстві проведено в Донецькій, Харківській, Чернігівській областях та у м. Києві. Економічний ефект від впровадження енергоефективних заходів в тепловому господарстві складає 84,5 млн. гривень.

У водопровідно-каналізаційному господарстві протягом І півріччя 2011 року впроваджено заходів на 71 млн. грн., що становить приблизно 70% від запланованих. При цьому обсяг економії паливно-енергетичних ресурсів склав 62,6 тис. т. у. п., що складає 98% від запланованих, а економічний ефект – 6,4 млн. гривень. Найбільше заходів вжито у Донецькій, Харківській, Івано-Франківській, Чернігівській, Одеській та Дніпропетровській областях.

У житловому фонді впроваджено заходів на 39,3 млн грн., що становить приблизно 90% від запланованих. При цьому обсяг економії паливно-енергетичних ресурсів склав 43,7 тис. т. у. п., що складає 55% до запланованих, а економічний ефект сягнув 3,9 млн. гривень. Найбільше заходів впроваджено у Запорізькій, Миколаївській областях та у м. Києві.

У галузі санітарного очищення та благоустрою впроваджено заходів на 8 млн. грн., що дещо більше 8% від запланованих. При цьому обсяг економії паливно-енергетичних ресурсів склав 0,258 тис. т. у. п., що складає 98% запланованих показників. Економічний ефект від їхнього впровадження складає 2,211 млн. гривень. Лідером у кількості вжитих заходів з енергозбереження в санітарній очистці та благоустрої є Івано-Франківська область.

У зовнішньому освітленні, квітникарстві, промисловому виробництві впроваджено заходів на 99 млн. грн., що становить приблизно 91,6% від запланованих. При цьому обсяг економії паливно-енергетичних ресурсів склав 42,51 тис. т. у. п., що складає 53,3%, а економічний ефект – 19,23 млн гривень. Найбільше заходів вжито у Полтавській та Сумських областях.

Нагадаємо, що реалізація заходів з енергозбереження здійснюється, зокрема, відповідно до завдань Галузевої програми енергоефективності та енергозбереження у житлово-комунальному господарстві на 2010-2014 рр., затвердженої наказом Мінжитлокомунгоспу від 10.11.2009 № 352 та відповідних регіональних програм.



Прес-служба Мінрегіону