27 січня 2012, 12:00Інтерв'ю Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолія Близнюка виданню "День", №11 від 25 січня 2012 р.
|
Анатолій БЛИЗНЮК: Було би правильніше, щоб усі тарифи встановлювали не оглядаючись на політику
Міністр регіонального розвитку, будівництва й ЖКГ України Анатолій Близнюк є одним з провідних фігурантів економічних реформ. Близькість до Президента (свого часу він був його першим заступником у Донецькій облдержадміністрації) дозволяє йому виявляти сміливість і рішучість. Міністерство планує 2012 року вийти на докризовий рівень будівництва житла й ввести в експлуатацію 10,2 мільйона квадратних метрів. При цьому Мінрегіонбуд має намір законодавчо підсилити відповідальність забудовників за зрив термінів введення житла. А ще в його планах такий грандіозний реформаторський масив, як адміністративна й територіальна реформа. З неї й почалася наша розмова з міністром.
— На нещодавній прес-конференції Президент сказав, що цього року пріоритетом буде реформа місцевого самоврядування, поглиблення реформ на місцевому та регіональному рівнях. Вони стануть зоною відповідальності вашого міністерства й стрижнем регіональної політики, яку воно формує для країни? І в чому ці реформи полягатимуть?
— Минув перший етап адміністративної реформи, підсумком якого стала реорганізація органів держуправління, зокрема, що стосується нас, з двох міністерств — Мінрегіонбуд і МінЖКГ — стало одне — Мінрегіон. І сьогодні відпрацьовуємо основні напрямки дій на 2012 рік. Після затвердження на Комітеті економічних реформ національного плану дій у цій сфері буде видано відповідний указ Президента. Ми розуміємо, що слід зробити. Якщо говорити про регіональну політику, то, по-перше, треба чітко визначити ефективну структуру державних обласних адміністрацій.
— Тобто скоротити кількість їхніх працівників?
— Не обов’язково. В окремих випадках може бути й навпаки (залежно від того, які функції хто виконуватиме в новій системі). Тому завжди треба виходити з трьох позицій: які повноваження будуть передані, яка структура буде ефективнішою й хто братиме участь у цих процесах. Ідея реформування полягає в тому, щоб побудувати ефективну систему.
Крім того, Президент правильно сказав, що наступний етап реформи — місцеве самоврядування. І тут знову слід визначитися — чого ми хочемо. Якщо говоримо про принципи субсидіарності, які передбачають усе те, що громада має робити сама, то для цього вона має бути самодостатньою й у фінансовому плані. Те, чого вона не може виконати сама, нехай делегує на рівень держави. У цьому випадку буде взаємний процес. Візьмемо проблему роботи територіальних громад.
Держпослугам — публічний стандарт
Сьогодні більш як половина регіонів має громади з населенням менш як тисячу осіб. У кожній з них є голова сільради, секретар, у деяких іще й землемір. Як і за що їх утримувати? Відповіді на це запитання досі не було. Адже ці люди не займаються якоюсь продуктивною працею, нічого країні не заробляють. І державних функцій з надання державних послуг вони не виконують. Тоді як, згідно із законом, кожна людина на певній території, наприклад у радіусі двох кілометрів, має отримувати певний перелік послуг. Тобто треба перейти до створення публічних стандартів при формуванні переліку державних послуг.
— А якщо конкретно, які повноваження буде передано на місця: медицина, школа?
— Має бути етапність і послідовність у наданні стандартів. У себе в селі — один набір послуг, в районі — другий, в області — третій. Наприклад, комп’ютерну томографію можна отримати лише в обласному центрі або в якомусь базовому місті цієї ж області. Довкола цих великих конгломератів мають формуватися й надаватися послуги за принципом єдиного медичного, освітнього, правового простору. І так само органи місцевого й державного управління.
«З 12 тисяч сільрад після територіальної реформи може залишитися не більш як три тисячі»
— Коли цей перелік буде готовий?
— До кінця 2012 року. Зараз до парламенту подано законопроект, що стимулює територіальну реформу, — «Про об’єднання територіальних громад». Сьогодні закон «Про місцеве самоврядування» дозволяє людям самостійно приймати рішення про об’єднання. У Донецькій області є приклади таких об’єднань: чотири сільради об’єдналися в дві — і жодних проблем. Вони збільшилися — й людям стало краще. А поданий до парламенту закон передбачає фінансові стимули для такого об’єднання.
— Тобто ви хочете мотивувати скорочення кількості сільських рад шляхом їх об’єднання?
— Так. Ми хочемо фінансово стимулювати об’єднання сільських рад, і, як наслідок, буде скорочення їх загальної чисельності.
Адміністративна реформа можлива двома шляхами. Або все робиться в рамках чинного законодавства добровільно, або можна ділити громади з-під палиці з Києва. Але другий варіант для нас неприйнятний.
— У скільки разів має скоротитися кількість сільських об’єднань?
— Сьогодні існує 12 тисяч сільрад, а в перспективі, після проведення реформи, може залишитися не більш як три тисячі.
— А коли ухвалять закон «Про об’єднання територіальних громад»?
— Розраховую, що його ухвалять у першому півріччі 2012 року.
— Закон рамковий? Ви не доходите в ньому до кожного села? Не нав’язуєте їм свою думку?
— Так. Це закон зі стимулами.
— Чи справді деякі органи місцевого самоврядування ухиляються від виконання закону «Про регулювання містобудівної діяльності»?
— Ніхто нічого не саботує, просто далеко не всі умови для реалізації цього закону дозріли. Згідно з чинним законодавством, кожна громада в Україні повинна мати містобудівну документацію. На сьогоднішній день більш як половина регіонів її не має. Тобто, в принципі, нічого саботувати! Аби провести цю роботу в цілому в країні, необхідно щонайменше 320 мільйонів гривень. А регіони не можуть дозволити собі витратити ці гроші. Ще більше проблем у районах. З 495 районів країни 75% не мають містобудівної документації. А міста не мають генеральних планів.
Відсутність містобудівної документації — підстава, щоб громади не могли розпоряджатися своєю землею. Тому зараз прийнято рішення відкласти виконання цього закону до 2013 року. Але це не означає, що всі не повинні діяти. Органам місцевого самоврядування слід шукати джерел, щоб розробити містобудівну документацію до початку 2013 року.
— Чи можливим є в Україні найближчим часом будівельний бум хоча б на тому рівні, що був до кризи 2008—2009 років?
— Будівельний бум буде тоді, коли в ринкових умовах з’явиться збалансований попит на житло. Сьогодні в Україні немає платоспроможного покупця на житло. З побудованих 2011 року 9,7 мільйона квадратних метрів продали далеко не всі. Тому головне — формування платоспроможного попиту. Потрібні механізми, які б його стимулювали. І ми працюємо над цим.
— Яким, на вашу думку, є потенціал зниження цін на нове житло, на метр квадратний? Ви, напевно, проводили якісь дослідження й аналізи?
— Потенціал скрізь різний. І зарплати в тих чи інших регіонах, районах дуже відрізняються. Десь двірник, наприклад, може працювати за 800 гривень, а в Києві ви знайдете такого? У нашій столиці будується 30% усього житла, що зводиться в країні. Отже, й вартість житла тут не порівняти з тією, що виходить у інших місцях. Можливості зниження матеріальних і трудових витрат, повторюю, є, скрізь є! Але я прибічник того, щоб виграш від цього використовувати на те, щоб підвищувати людям зарплату. Не всі, зокрема, напевно, й ви, з цим згодні. Щоб переконати вас, наведу такий приклад. Ваш чоловік або дружина —будівельник, і ви хочете придбати квартиру. І ось будівельники добиваються зниження собівартості квадратного метра на 10%. Що ви оберете: здешевити квадрат на 10% чи підвищити зарплату на 30%? Я розумію, вам схочеться й одне, й друге. Але, насправді, в країні треба підвищувати зарплату, бо вона визначає попит на той-таки квадратний метр. А цей попит зараз досить низький, і тому далеко не все, що збудовано, вдається продати.
— А є сьогодні в будівництві революційні технології, які дозволяють істотно знижувати собівартість?
— Колись нам розповідали про одноповерхову Америку, де живе дуже багато небагатих сімей. Але технологія одноповерхового й малоповерхового будівництва відтоді пішла далеко вперед. І ми можемо сьогодні обирати чи то канадську, чи то німецьку технологію, коли стіна завтовшки 200 міліметрів з утеплювачами відповідає за теплопровідністю півтораметровій цегляній стіні. А не хочете — продовжуйте будувати по-старому. Проривними технологіями сьогодні стають ті розробки, що дозволяють економити й будівельні матеріали, й працю, й енергоресурси при експлуатації будинків. У кожному конкретному випадку треба думати, враховувати ще й вартість землі. Але чи врятують нас хмарочоси? Заженемо людину на 48-й поверх, аби вона звідти кричала: «У мене ліфт не працює!» Коли хтось обирає такі зручності, то це його право. Проте якщо вам запропонують будинок на декількох сотках десь під Києвом, зведений на основі правильних технологій, причому не за тисячу доларів за квадрат, як тут, у Києві, а, припустімо, по 500 доларів, не кваптеся відмовлятися — вибирайте!
Для відселення з «хрущовок» пропонують отримувати згоду лише 80% мешканців
— Ще за радянських часів порушувалося питання про те, що робити з «хрущовками». Багато уваги приділяли цій проблемі й усі ваші попередники в незалежній Україні. Але віз, як то кажуть, і нині там. Розкажіть про ваші наміри у зв’язку з цією проблемою?
— Проблема тут у тому, що перед початком реконструкції житлового будинку ми зобов’язані відселити всіх мешканців. Але в країні немає жодного прикладу, коли б усі сто відсотків цих людей, причому не в мікрорайоні, а всього лише в одному будинку, погодилися на переселення або, наприклад, добудову додаткових поверхів. Через це проблема хрущовок не розв’язується й з кожним роком стає дедалі гострішою — жити в них дедалі складніше й навіть небезпечніше. Тому ми ініціюватимемо, я б сказав, демократичний принцип: якщо 80% будуть згодні на переселення або зміну конструкції будинку, то решта 20% будуть зобов’язані до них приєднатися. Такий варіант ми пропонуватимемо для обговорення.
Крім того, щойно заходить мова про те, що з якогось будинку людей з якоїсь причини збираються виселяти, в усіх квартирах, навіть однокімнатних, на 19 квадратних метрах з’являється 148 зареєстрованих «родичів». І всім давати квартири? Отже, необхідно запровадити правило, що квартиру при відселенні отримують лише власники житла. Якщо це, припустімо, три людини, то вони можуть розраховувати на 20 квадратних метрів плюс 30%. А є, скажімо, 60 квадратів, то їм дадуть 80. Це теж необхідно законодавчо вирішити.
Коли ми вибудуємо такі підходи й громада прийме цю ідеологію — з’явиться закон. Тоді ми прокладаємо до «хрущовського» мікрорайону нові інженерні мережі й починаємо будувати перший новий сучасний багатоповерховий будинок, куди зможемо переселити жителів декількох застарілих. Займатися цим може або інвестор, який за свої кошти зведе житло для переселенців, а те, що залишилося, продаватиме чи здаватиме в оренду, або це буде зроблено на основі державно-приватного партнерства. Хрущовки одна за одною, за принципом доміно, зноситимуть, а на їхньому місці зросте новий, зручний для життя мікрорайон. Але, хоч би як нам хотілося, 2012 року цього ще не буде — все упирається в законодавчу базу й небажання окремих мешканців узагалі брати участь у цьому процесі.
«У Полтаві на сесії міськвиконкому ухвалили скасувати підвищення тарифів»
— На останньому засіданні Кабінету Міністрів прем’єр-міністр доручив вам розібратися з необґрунтованим підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги в деяких регіонах. У цілому в країні вони зросли на 8,3% — це немало. Знайшли порушників? Покарали?
— Карати я нікого не маю права. Органи державного та місцевого самоврядування не можуть втручатися в господарську діяльність підприємств. Вони мають право діяти в межах своєї компетенції. Але у випадку з трьома регіонами, які пішли на разове підвищення тарифів на 70—90% (оскільки підвищення в них не було з 2008 року), прем’єр був правий. Якщо підвищувати тарифи, то поступово.
— А які це регіони?
— Це Херсон, Харків, Полтава. Сьогодні в Полтаві прийняли рішення на сесії міськвиконкому скасувати підвищення тарифів. Херсонський і Харківський виконкоми теж обговорять і приймуть рішення, що з цим робити. Швидше за все, й ці виконкоми скасують підвищення тарифів або приймуть рішення, що підвищення набирає чинності пізніше.
— Тобто, швидше за все, до виборів підвищення комунальних тарифів не буде?
— Це ви так говорите. Я так не сказав.
— Чи непокоїть вас сьогодні доля житлово-комунальних організацій, що не отримують компенсації за різницю в тарифах?
— Так, мене це непокоїть. (Міністр знаходить закон, зачитує підкреслені місця, а потім пояснює.) Тарифи на житлово-комунальні послуги, як правило, нижчі за собівартість, тоді як закон зобов’язав місцеві ради встановлювати їх на економічно обґрунтованому рівні, а в разі, якщо тариф не дозволяє отримувати прибуток, орган, який його затвердив, зобов’язаний компенсувати різницю з відповідного бюджету. Він зобов’язаний, але в бюджеті відповідних коштів не передбачив... і не компенсує. Якщо з підприємством у місцевої ради з цього питання не просто усна домовленість, а правильно оформлений договір, то питання «як бути?» не стоїть: треба йти до господарського суду й доводити свою правоту. І я про це не раз говорив, хоча й вважаю, що було б правильніше, щоб усі наші тарифи встановлювалися не оглядаючись на політику й були економічно обґрунтованими. Прийшовши до міністерства, я обіцяв, що займатимуся виключно господарськими справами, а не політикою. На цьому стою й тепер.
— Прем’єр дав завдання переводити теплокомуненерго на вугілля. Коли це можна зробити? І які в цій справі бачите ризики?
— Ризиків жодних. Сьогодні ми працюємо над впровадженням технологій, що дозволяють ефективно спалювати вугілля з меншим екологічним навантаженням. Але найбільшої ефективності можна добитися не на котельнях, а на ТЕС. Наприклад, на деяких станціях уже використовуються технології спалювання не вугілля, а породи із зольністю до 60%. Екологічні параметри таких технологій відповідають європейським вимогам. Собівартість електроенергії на момент відкриття була не вищою, ніж у атомних станцій. А от «вільне» тепло об’єктів енергетики та промисловості слід спрямовувати на опалювання міст. Тоді ефективність буде максимальною.
— Чи можна перевести все теплокомуненерго на вугілля до кінця 2012 року?
— Ні. Ми й не збиралися. Треба аналізувати собівартість у кожному конкретному випадку. Десь встановлюватимуться технології з ефективнішого й екологічнішого спалюванню вугілля. В іншому місці розвиватимуться альтернативні способи виробництва енергії. Якщо, наприклад, це Карпати, то не треба туди везти вугілля. Там достатньо деревини, її можна дробити, робити брикети й використовувати у себе, а не везти до Польщі.
— У вашому багатогалузевому міністерстві найпроблемнішим місцем, як нам здається, є ЖКГ. Чим ви прилучатимете людей до реформування галузі і які кошти виділені цього року, щоб мотивувати громадян?
— У нас є 160 мільйонів гривень на встановлення вузлів обліку й 40 мільйонів на кредити для ОСББ окремим рядком. Поки держава не виробила схему надання позикового фінансування для ОСББ. Я передбачаю, що ми видаватимемо за рахунок цих грошей пільгові кредити, щоб кошти поверталися в результаті економії. Я хочу запровадити схему, відповідно до якої людина, отримавши економію, вносила б її в рахунок погашення кредиту. Надалі буде встановлено порядок використання, який стимулював би створення ОСББ шляхом надання кредиту під невеликий відсоток. Так ми відпрацюємо один з механізмів для стимулювання створення ОСББ. Але міністерство не нав’язуватиме місцевим державним органам своїх підходів. Наприклад, у Харкові вирішили виділяти кожному новоствореному ОСББ з міського бюджету 50 тисяч гривень.
— А які ще є стимули для ОСББ?
— Головне сказати мешканцям: люди добрі, ваш будинок — це ваша власність!
— А подіє? Цей заклик сприймуть лише в нових будинках...
— Тоді не буде предмета для розмови. І після певного періоду в таких будинках настає, як казав професор Преображенський, розруха. Нехай думають. Соціалізм, точніше рудименти соціалістичної системи, які сьогодні ще зберігаються, нам усім треба забувати й ставати реальними відповідальними ефективними власниками. «Лічи, економ, плати» — ось який закон має вивести для себе кожний мешканець, кожний член ОСББ. І зрозуміти: держава для тебе й замість тебе це робити не зобов’язана.
«У вишах запровадять нову спеціальність — менеджер муніципального управління»
— А якщо в будинку не знаходиться людини, згідної очолити ОСББ? Як бути? Що б ви порадили?
— Якщо люди хочуть створити таке об’єднання, але ніхто не згоден стати головою на громадських засадах, можна спробувати знайти зі свого середовища людину, яка погодиться виконувати цю роботу за гроші, можливо, це буде пенсіонер або людина передпенсійного віку, який таким способом забезпечить собі вищу пенсію. Я думаю, що можна знайти для цієї роботи й найманого керівника. Вам, напевно, буде цікаво, що ми вже домовилися з міністром освіти про введення у вищих навчальних закладах нової спеціальності — менеджер муніципального управління. Це й будуть професіонали, яких зараз ОСББ не вистачає.
— Іншими словами, це будуть дипломовані кваліфіковані кербуди?
— Практично, це будуть фахівці, але не лише рівня кербуда, яких можна буде готувати, скажімо, в коледжах за програмою молодшого фахівця, а також бакалаври, магістри, які могли б очолювати об’єднання з декількох ОСББ, об’єднання районного й міського рівня, стати керівниками керуючих компаній у системі ОСББ. Перед цими людьми відкривається перспектива для кар’єрного зростання: вони володітимуть достатніми знаннями, щоб працювати в меріях або державних адміністраціях, обиратися на посади мерів, багатьом з яких сьогодні гостро бракує відповідних знань. Вони знатимуть економіку, господарське право, систему житлово-комунального господарства й зможуть ефективно управляти власністю членів ОСББ.
— Яке замовлення на цих фахівців отримають українські виші?
— Якщо такі спеціальності будуть введені, то ми на сто відсотків зможемо забезпечити випускників робочими місцями. Вони вчитимуться й за бюджетні кошти, й за договорами з вишами.
— А скільки все ж таки знадобиться таких фахівців?
— У нас у країні понад мільярд квадратних метрів житла. З них 646 мільйонів — це індивідуальна забудова, для якої кербуди не потрібні, оскільки їхні господарі справляються з цими обов’язками, ні на кого не сподіваючись. Багатоповерхова забудова становить 434 мільйони квадратних метрів. Ось обсяг ринку, для якого ми готуватимемо фахівців і задовольнимо всі його потреби.
Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, Наталія БІЛОУСОВА
03 березня 2014, 16:51
Системи життєзабезпечення Луганської області працюють в нормальному режимі.
Сьогодні відбулася всеукраїнська селекторна нарада з питань розрахунків підприємств житлово-комунального господарства за спожитий природний газ та електроенергію.
Підприємства тепло-, водо-, газо-, електропостачання, всі об'єкти і системи, які відповідають за безперебійну роботу систем життєзабезпечення населення області, функціонують в штатному режимі, їхні дії скоординовані.
Всі 1527 теплогенеруючі установки працюють. Теплоносій подається у всі школи - 691 од., дитячі садки - 404 од., лікувальні установи - 299 од., 16116 житлові будинки.
У цілодобовому режимі працюють диспетчерські служби, аварійно-ремонтні бригади, які забезпечені необхідними ресурсами та механізмами.
Відсутні проблеми з постачанням енергоносіїв. Виникаючі перебої у водопостачанні населених пунктів пов'язані зі значним фізичним зносом магістральних водоводів.
Усі локальні пошкодження ліквідуються в нормативні терміни...
докладніше »
26 лютого 2014, 09:35
Заседание областного штаба по прохождению отопительного сезона 2013-2014 гг.
26 февраля состоялось очередное заседание областного штаба по обеспечению стабильного прохождения отопительного сезона на объектах жилищно-коммунального хозяйства и социального назначения в осенне-зимний период 2013-2014 годов, в котором в режиме видеоконференции приняли участие руководители всех городов и районов области, а также руководители энергоснабжающих и энергопотребляющих предприятий...
докладніше »
25 лютого 2014, 15:08
Проведено семінар з обміну досвідом у рамках міжнародного проекту
25 лютого у рамках співпраці з проектом «Підвищення якості муніципальних послуг» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у м. Луганську проведено семінар на тему «Система планування управління активами підприємства».
В рамках семінару міжнародними експертами з Німеччини та Франції представлено різноманітні підходи щодо створення та використання системи планування управління активами з метою оптимізації роботи підприємства та удосконалення процесу підготовки інвестиційних програм та проектів...
докладніше »
18 лютого 2014, 10:28
Олександр Голуб: Робота з усунення причин, що породжують звернення громадян, ведеться в рамках реформування житлово-комунального господарства Луганської області.
Інститут звернень громадян набуває все більшого значення, як спосіб зворотного зв'язку між суспільством і владою.
Президент України Віктор Янукович ставить завдання перед органами влади всіх рівнів приділяти підвищену увагу роботі із зверненнями громадян.
Можливість звернення до Глави держави в рамках проекту «Діалог з Країною», діюча «гаряча лінія» голови облдержадміністрації, проведення керівництвом області особистих та виїзних прийомів сприяють розвитку взаємодії влади з громадськістю та проведення суспільного діалогу.
Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Олександр Голуб, розуміючи важливість завдань, поставлених Президентом України, головою облдержадміністрації, роботу із зверненнями громадян вважає одним з головних своїх пріоритетів.
Робота з усунення причин, що породжують звернення громадян, ведеться в рамках реформування житлово-комунального господарства Луганської області.
Це модернізація систем теплопостачання, реалізація заходів, спрямованих на поліпшення водопостачання населених пунктів області, ремонт і реконструкцію доріг комунальної власності, створення товариств співвласників багатоквартирних будинків...
докладніше »
17 лютого 2014, 15:44
Владимир Пристюк: Отопительный сезон в Луганской области проходит в штатном режиме.
Участвуя в медиа-проекте «Диалог со страной: региональный аспект», 17 февраля 2014 года, председатель Луганской областной государственной администрации Владимир Пристюк заявил, что предприятия теплоснабжения, объекты и системы жизнеобеспечения населения в Луганской области функционируют в штатном режиме.
В работу включены все 1527 теплогенерирующих установок. Теплоноситель подан во все школы, детские садики, лечебные учреждения и жилые дома.
В круглосуточном режиме работают диспетчерские службы и аварийно-ремонтные бригады, которые обеспечены необходимыми ресурсами и механизмами.
«Я ежедневно получаю отчет о том, как в области проходит отопительный сезон. В этом году все, к счастью, обошлось без осложнений, – рассказал губернатор. – Если какие-то сбои и возникали, они были ликвидированы в нормативные сроки»...
докладніше »
13 лютого 2014, 15:52
Особенности прохождения отопительного сезона рассмотрены на всеукраинском селекторном совещании
Сегодня под председательством Вице-премьер-министра Украины Александра Вилкула состоялось всеукраинское селекторное совещание по вопросам прохождения отопительного сезона и обеспечения устойчивого функционирования систем жизнедеятельности населения. Также, в условиях резкого потепления, поставлена задача об осуществлении превентивных противопаводковых мероприятий.
Следует отметить, что объекты жизнеобеспечения Луганщины функционируют в штатном режиме. В работу включены все теплогенерирующие установки (1527 ед.). Теплоноситель подается во все школы (691 ед.), детские садики (404 ед.), лечебные учреждения (299 ед.), 16116 жилые дома...
докладніше »
12 лютого 2014, 17:01
В містах та районах області: Розглянуто питання - пільгового кредитування ОСББ
11 лютого, як повідомляє прес-служба виконкому Краснодонської міської ради, відбулася нарада за участю голів товариств співвласників багатоквартирних будинків міст Краснодона, Молодогвардійська, Суходольська.
Серед розглянутих питань - пільгова система кредитування ОСББ для проведення широкомасштабних робіт, пов'язаних з капітальним ремонтом будинку, ліфтового господарства та інших заходів модернізаційного характеру, з якою присутніх ознайомив представник АБ «Укргазбанк»...
докладніше »
12 лютого 2014, 13:28
Заседание областного штаба
12 февраля стоялось очередное заседание областного штаба по обеспечению стабильного прохождения отопительного сезона на объектах жилищно-коммунального хозяйства и социального назначения в осенне-зимний период 2013-2014 годов, в котором в режиме видеоконференции приняли участие руководители всех городов и районов области, а также руководители энергоснабжающих и энергопотребляющих предприятий...
докладніше »
11 лютого 2014, 16:24
В містах та районах області: У Краснодоні відбулася презентація сайту «Комунальний портал»
Як повідомляє прес-служба виконкому Краснодонської міської ради, керівництвом міста поставлено завдання зі створення «Міського комунального порталу».
У рамках виконання даного завдання 10 лютого у виконкомі Краснодонської міської ради відбулася презентація сайту «Луганський комунальний портал». Аналогічний сайт в Краснодоні вже цього року заплановано ввести в експлуатацію.
Це дозволить жителям міста у зручний для них час, в цілодобовому режимі, отримувати інформацію про послуги усіх комунальних підприємства...
докладніше »
11 лютого 2014, 15:08
ОСМД – наиболее эффективный на сегодня механизм разрешения жилищно-коммунальных проблем. – Владимир Пристюк.
Председатель Луганской облгосадминистрации Владимир Пристюк провел сегодня, 11 февраля 2014 года, личный прием граждан.
Жители просили посодействовать в разрешении проблемных вопросов, связанных с ремонтом дороги, созданием фермерского хозяйства, с улучшением жилищных условий и ремонтом крыши и т.п. Наиболее остро стояли вопросы жилищно-коммунальной сферы.
«ОСМД – наиболее эффективный на сегодня механизм разрешения жилищно-коммунальных проблем. Поэтому и Президент Украины Виктор Янукович, и власти на местах уделяют вопросу создания и развития таких объединений большое внимание», – заверил руководитель облгосадминистрации...
докладніше »
11 лютого 2014, 10:14
Реализация госпрограммы по обеспечению жильем воинов-интернационалистов
Тысячи украинцев в разное время прошли испытания "горячими точками" на территории более чем двадцати пяти государств и достойно выполнили свой долг, проявив героизм и самопожертвование. Наиболее жесткой была война в Республике Афганистан.
2014 год объявлен президентом Украины Годом участников боевых действий на территории других государств, в честь 25-летия со дня вывода войск бывшего СССР из Афганистана.
В Луганской области уделяется и будет уделяться максимум внимания данной категории населения.
Так во исполнение постановления Кабинет министров Украины от 09.03.2011 года «Об утверждение Порядка использования средств, предусмотренных в государственном бюджете для обеспечения жильем воинов-интернационалистов» и программы «Обеспечение жильем воинов-интернационалистов» Департамент жилищно-коммунального хозяйства и строительства облгосадминистрации в 2013 году был определен ответственным исполнителем этой бюджетной программы...
докладніше »
10 лютого 2014, 11:05
Актуально: Соблюдайте правила безопасности при пользовании газом в быту
Уважаемые потребители! Неукоснительно соблюдайте правила безопасности при пользовании газом в быту – это убережет вас, вашу семью и соседей от несчастных случаев!
В период отопительного сезона возрастает количество несчастных случаев, вызванных неправильной эксплуатацией газовых приборов. Особенно опасен период, когда меняется погода: происходит перепад температуры и атмосферного давления, повышается влажность воздуха. При таких условиях в дымовых и вентканалах может образовываться обратная тяга или вообще отсутствовать. В этом случае увеличивается вероятность отравления угарным газом. Опасен также порывистый ветер, который может погасить пламя на горелках отопительных приборов, а также появление льда и инея в дымоходах, которые затрудняют выход продуктов сгорания.
Поэтому, помните...
докладніше »
07 лютого 2014, 08:38
Теплопостачання житлових будинків м. Лисичанська відновлено
Станом на 06:30 07.02.2014 порив на магістральній тепломережі по вул. Постишева м. Лисичанськ ліквідовано, роботу котельної відновлено, теплоносій подано до всіх 29 житлових будинків, проводиться поступове підвищення температури теплоносія в мережі.
докладніше »
06 лютого 2014, 14:07
5 консорціумів українських міст, серед яких і міста Луганської області, отримають від Німецького бюро міжнародного співробітництва (GIZ) технічну допомогу в сумі 4 млн євро
Одним зі стратегічних завдань Уряду є використання кращого світового досвіду управління регіонами та впровадження енергозберігаючих технологій. Сьогодні за підтримки Уряду 5 консорціумів українських міст підписали меморандум з Німецьким бюро міжнародного співробітництва (GIZ) для впровадження проекту «Енергоефективність у громадах». В рамках цього проекту GIZ надасть українським містам технічну допомогу на суму 4 млн євро», - сказав в.о. Віце-прем’єра Олександр Вілкул на урочистому підписанні меморандуму, про це повідомляє його прес-служба.
Подальшим продовженням української співпраці з GIZ є проект «Енергоефективність у громадах», меморандум про впровадження якого підписаний містами-учасниками 6 лютого 2014 року. У рамках проекту в результаті двоетапної конкурсної процедури, яка тривала з жовтня минулого року, GIZ та Мінрегіоном для участі було відібрано 5 консорціумів українських міст у такому складі:
місто Чернівці спільно з містами Кам’янець-Подільський та Коломия;
Полтавська обласна державна адміністрація та міста Комсомольськ, Лубни, Миргород, Полтава;
Дніпропетровська обласна рада та міста Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Павлоград;
місто Житомир спільно з містами Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський;
місто Луганськ спільно з містами Краснодон, Ровеньки, Свердловськ, Сєвєродонецьк.
Головним завданням проекту «Енергоефективність у громадах» є посилення ролі місцевого самоврядування у підвищенні енергоефективності в Україні, в тому числі впровадження енергозберігаючих технологій у ЖКГ. Проект планується реалізувати до кінця 2016 року...
докладніше »
06 лютого 2014, 10:34
Для оперативного відновлення теплопостачання житлових будинків м. Лисичанська вживаються усі необхідні заходи
6 лютого в м. Лисичанську, у зв’язку із поривом на магістральній тепломережі, яка з’єднує котельну та споживачів багатоповерхових будинків по вул. Свердлова та просп. Леніна, тимчасово призупинено роботу котельної.
Практично відразу після виявлення причини почали працювати аварійні бригади. Зараз вони усувають порив на центральній теплотрасі діаметром 600 мм по вул. Постишева. Від теплозабезпечення тимчасово відключені 20 п'ятиповерхових і 9 дев'ятиповерхових житлових будинків. Спільно з підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій в Луганській області розгорнуто намети для надання допомоги жителям.
Вживаються усі необхідні заходи для оперативного відновлення теплопостачання житлових будинків.
Питання перебуває на постійному контролі керівництва облдержадміністрації.
докладніше »
05 лютого 2014, 14:33
Злагоджена робота працівників житлово-комунального господарства та інших служб запорука дієвості систем життєзабезпечення в складних погодних умовах
Стале функціонування всіх систем життєзабезпечення – завдання, яке перед нами ставить керівництво держави.
Працівники житлово-комунального господарства області забезпечують сталу роботу систем життєзабезпечення в складних погодних умовах. Це тепло- і водопостачання, експлуатація житла, дорожнє господарство.
В даний час працюють всі 1527 опалювальні котельні, теплоносій подається в усі житлові будинки та об'єкти соціальної сфери, своєчасно розчищені вулиці і дороги.
Однак іноді збої в роботі систем життєзабезпечення мають місце. Причина відома - це значний фізичний знос магістральних і розвідних трубопроводів.
Завдяки злагодженій роботі працівників житлово-комунального господарства та інших служб аварій, що виникають на об’єктах життєзабезпечення на території області ліквідовуються в найкоротші терміни. Прикладом цього є чітка координації роботи, що дозволила протягом доби ліквідувати аварію на магістральному водогоні “Алчевськ-Петрівське”, яка сталася 4 лютого...
докладніше »
05 лютого 2014, 13:43
Водозабезпечення міст Красний Луч, Антрацит, Перевальськ відновлено
4 лютого на магістральному водогоні “Алчевськ-Петрівське” Д 1000 мм сталася аварія, внаслідок якої було обмежено водопостачання міст Красний Луч, Антрацит і Перевальськ.
За рахунок чіткої координації роботи протягом доби комунальникам вдалося відновити водозабезпечення населення цих міст
докладніше »
04 лютого 2014, 14:13
Створення ефективного власника житла – одне із ключових завдань реформування галузі
Одним із ключових завдань за напрямом «Реформа житлово-комунального господарства» у 2014 році визначено запровадження ринкових механізмів у сфері житлово-комунального господарства, а саме створення конкурентного середовища на ринку послуг.
У житловому господарстві – це створення ефективного власника житла. В цій підгалузі накопичилося найбільше організаційних, управлінських і технічних проблем.
Тому в області проводяться заходи щодо впровадження нових форм управління житлом для залучення коштів населення.
Однак пріоритетом залишається створення ОСББ.
Тенденція до збільшення кількості ОСББ протягом 2013 року спостерігалася в усіх регіонах України.
За цим показником у 2013 році Луганська область перемістилася з останнього місця в першу п’ятірку серед областей України, адже питання активізації процесу створення і функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків перебуває на постійному контролі керівництва облдержадміністрації та Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації...
докладніше »
31 січня 2014, 13:55
В області проходять перевірки житлового сектору щодо дотримання правил пожежної безпеки під час опалювального сезону.
Голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк особливу увагу приділяє питанням безпеки та профілактики виникнення НС, пов'язаних в експлуатацією теплового обладнання, в тому числі населенням. Володимир Пристюк вже неодноразово доручив службам МНС спільно з комунальниками та соціальними органами проводити обстеження всіх будинків з метою виявлення потенційно небезпечних місць: квартир, де проживають люди, які ведуть асоціальний спосіб життя, неблагополучні сім’ї, покинуті квартири, підвали і горища тощо.
З метою попередження пожеж у побуті з початку 2014 року ініційовано перевірки житлового сектору області, що проходять під гаслом: «Тримайте житло не лише в теплі, а й у безпеці». До складу рейдових груп залучаються представники депутатського корпусу, управлінь соціального захисту, охорони здоров’я, внутрішніх справ, комунальних служб та громадських організацій...
докладніше »
29 січня 2014, 16:19
У зв’язку з погіршенням погодних умов рятівники та комунальники продовжать працювати в посиленому цілодобовому режимі. – Олександр Вілкул.
На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в.о. Віце-прем’єр-міністра Олександр Вілкул заявив: «Цей опалювальний сезон видався складним.
Ми забезпечуємо сталу роботу систем життєзабезпечення в умовах значного погіршення погоди та соціальної напруги.
Тому, перш за все, хочу висловити подяку всім службам – комунальникам, рятувальникам, енергетикам, дорожникам, місцевим органам влади – всім тим, хто кожної миті стоїть на заваді колапсу. І забезпечує за будь-яких умов людям тепло, воду, електроенергію, газ, роботу громадського транспорту...
докладніше »
29 січня 2014, 13:13
Заседание областного штаба
29 января стоялось очередное заседание областного штаба по обеспечению стабильного прохождения отопительного сезона на объектах жилищно-коммунального хозяйства и социального назначения в осенне-зимний период 2013-2014 годов, в котором в режиме видеоконференции приняли участие руководители всех городов и районов области, а также руководители энергоснабжающих и энергопотребляющих предприятий.
В ходе заседания областного штаба его участники заслушали доклады руководителей городов и районов области о принимаемых мерах по недопущению чрезвычайных ситуаций в период ухудшения погодных условий и руководителей предприятий отрасли об оперативной ситуации по обеспечению жизнедеятельности населения.
Было отмечено, что отопительный сезон 2013-2014 годов проходит стабильно...
докладніше »
28 січня 2014, 16:15
З 1 січня 2014 року вступив в дію ДБН Б.2.2-6:2013 «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту»
Як повідомляє управління благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіону, з 1 січня 2014 року вступив в дію ДБН Б.2.2-6:2013 «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту».
ДБН уніфікував вимоги до проектів схем санітарного очищення населених пунктів за умов використання передових технологій, технічних рішень, технологічного обладнання, які відповідають природоохоронним та санітарно-гігієнічним вимогам і забезпечують унеможливлення впливу шкідливих факторів на довкілля та здоров’я людини.
докладніше »
27 січня 2014, 15:01
Розвиток міжрегіонального співробітництва
Протягом 2011-2012 років Луганською облдержадміністрацією підписано угоди про розвиток міжрегіонального співробітництва з органами влади Дніпропетровської, Запорізької, Харківської та Херсонської областей.
Підписання зазначених документів дозволило суттєво поглибити ділові та дружні відносини і сприяє реалізації міжрегіональних проектів.
Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації на виконання плану заходів з реалізації зазначених угод проведено низку заходів, у тому числі й з обміну досвідом стосовно впровадження альтернативних природному газу видів палива для опалювальних котелень...
докладніше »
25 січня 2014, 11:29
Оголошено конкурс на участь міст в Проекті «Муніципальна енергетична реформа» в Україні
Одним з важливих елементів реалізації Проекту USAIDМЕР є робота з містами-партнерами для покращення ефективності використання енергетичних ресурсів у місті через навчання та надання допомоги у розробці Планів дій сталого енергетичного розвитку. Ці плани базуватимуться на енергетичних аудитах систем енергопостачання та систем надання комунальних послуг. Крім того, Проект USAIDМЕР надасть містам підтримку у створенні системи муніципального енергетичного менеджменту та допоможе в залученні фінансів на реалізацію заходів, визначених у Планах дій сталого енергетичного розвитку.
Проект USAIDМЕР пропонує містам України подати заявки на участь у конкурсному відборі міст-партнерівПроекту, які відповідають таким критеріям...
докладніше »
24 січня 2014, 13:37
У містах та районах області: «У Луганську з моменту погіршення погодних умов цілодобово ведеться розчищення доріг, громадський транспорт працює в штатному режимі»
Як повідомляє прес-служба Луганської міської ради, з моменту погіршення погодних умов і початком снігопадів в обласному центрі комунальні дорожні служби працюють у цілодобовому режимі.
Незважаючи на досить сильні опади, міський транспорт працює в штатному режимі, збоїв не має.
Всі 128 котелень обласного центру працюють у плановому режимі. Теплоносій подається в усі житлові будинки та об'єкти соціальної сфери...
докладніше »
22 січня 2014, 14:34
Заседание областного штаба
22 января стоялось очередное заседание областного штаба по обеспечению стабильного прохождения отопительного сезона на объектах жилищно-коммунального хозяйства и социального назначения в осенне-зимний период 2013-2014 годов, в котором в режиме видеоконференции приняли участие руководители всех городов и районов области, а также руководители энергоснабжающих и энергопотребляющих предприятий.
докладніше »
16 січня 2014, 15:37
Всеукраїнська селекторна нарада
Сьогодні під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула відбулася селекторна нарада з питань контролю за проходженням опалювального сезону, стану розрахунків за природний газ та теплову енергію, перегляду тарифів на послуги з теплопостачання.
У зв’язку з ускладненням погодних умов у найближчі два тижні, Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул поставив завдання підвищити контроль за забезпеченням стабільного функціонування систем життєзабезпечення, станом комунальної техніки, кількості палива та посипкових матеріалів.
Слід відзначити, що опалювальний період у Луганській області проходить стало. Аварійно-ремонтні бригади забезпечені необхідними ресурсами. Диспетчерські служби працюють у цілодобовому режимі...
докладніше »
15 січня 2014, 12:01
Заседание областного штаба
15 января стоялось очередное заседание областного штаба по обеспечению стабильного прохождения отопительного сезона на объектах жилищно-коммунального хозяйства и социального назначения в осенне-зимний период 2013-2014 годов, в котором в режиме видеоконференции приняли участие руководители всех городов и районов области, а также руководители энергоснабжающих и энергопотребляющих предприятий...
докладніше »
15 січня 2014, 11:29
Новий Порядок перерахунку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій
Чинним законодавством визначено обов’язок виконавця – виробника послуги – проводити перерахунок розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі перерви в їх наданні, ненаданні або наданні не в повному обсязі.
В грудні 2013 року Постановою № 970 Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в їх наданні, ненаданні або наданні не в повному обсязі. Мета – реалізація права громадян на зменшення розміру плати за комунальні послуги при настанні умов, визначених Порядком...
докладніше »
14 січня 2014, 16:55
У містах та районах області: «В м. Первомайську ремонт покрівель багатоквартирних житлових будинків – одне з пріоритетних завдань»
Як повідомляє прес-служба виконкому Первомайської міської ради, серед пріоритетних напрямків діяльності у поточному році залишається питання обслуговування житлового фонду міста, посилення відповідальності виконавців послуг перед споживачами.
Так однією із самих гострих міських проблем є капітальний ремонт покрівель багатоквартирних житлових будинків. Саме тому протягом останніх двох років було докладено значних зусиль щодо її розв'язання. Кошти на ремонт покрівель залучалися з міського та обласного бюджетів, а також пайової участі у проведенні ремонтів і придбанні матеріалів жителів міста. Створення ОСББ, розвиток конкурентного середовища в сфері житлово-комунального господарства також сприяє розв'язанню цієї проблеми...
докладніше »
|| Наступна сторінка
Сторінки:
Архів по роках:
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
Sub_Class with id 0 does not exist
|