27 січня 2012, 12:23

Анатолій Близнюк: Мінрегіон послідовно забезпечує реалізацію системних соціально-економічних реформ, ініційованих Президентом

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України забезпечує послідовну реалізацію системних соціально-економічних реформ, запропонованих суспільству Президентом України Віктором Януковичем. Про це повідомив очільник Мінрегіону України Анатолій Близнюк під час селекторної наради присвяченої перебігу опалювального періоду та діяльності взимку підприємств житлово-комунального господарства, що відбулася днями у будинку Уряду.

«Тільки у галузі містобудування та архітектури протягом минулого року було розроблено та прийнято 87 нормативно-правових актів. Більшість із них спрямовані на дерегуляцію та спрощення дозвільних процедур, а також на заходи, передбачені Національним планом дій, на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Можу впевнено стверджувати, що відомство послідовно забезпечує реалізацію системних соціально-економічних реформ, ініційованих Президентом», – сказав А.Близнюк.

«Реформування містобудівної діяльності на рівні актів законодавства та Уряду практично завершене. У результаті змінено підходи до всіх етапів будівництва. Здійснено наймасштабніше за останнє десятиліття коригування законодавства у сфері будівництва. Кількість дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві для інвестора скоротилася з 32 до 9 процедур (кроків), відбулося скорочення витрат часу з їх проходження з 416 до 60 днів, а також суттєво зменшений перелік необхідних документів», – наголосив очільник Мінрегіону.

За його словами, дозвільні процедури у будівництві максимально спрощено, зокрема скорочено перелік документів, необхідних для отримання дозволу на виконання будівельних робіт, терміни видачі такого дозволу, запроваджено декларативний принцип щодо виконання підготовчих та будівельних робіт. Максимально скорочено затрати часу замовником на оформлення документів, які дають право на виконання будівельних робіт, а також документів про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів. Сьогодні замовник має право виконувати підготовчі або будівельні роботи на підставі будівельного паспорта одразу після направлення повідомлення. Термін для реєстрації декларацій про початок підготовчих і будівельних робіт становить 5 днів, для видачі дозволу на виконання будівельних робіт – 10 днів, для прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта – 10 днів. Разом із тим вжито заходів до персоніфікації та посилення відповідальності посадових осіб, працівників галузі та громадян за порушення у сфері містобудівної діяльності.

Спрощення торкнулося і питань прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів. У більшості випадків воно здійснюється шляхом безоплатної реєстрації декларації. Дата реєстрації і є датою прийняття в експлуатацію. З початку дії Закону зареєстровано більше 5 тисяч декларацій про готовність об'єкта до експлуатації. Виняток становлять лише об’єкти, на які потрібно отримувати дозвіл, тобто такі, що прийматимуться на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі сертифіката. За період з квітня по листопад 2011 року інспекціями держархбудконтролю видано 351 сертифікат на об’єкти, що належать до IV-V категорій складності.



Прес-служба Мінрегіону