З метою розвитку водопровідно-каналізаційного господарства на довгострокову перспективу в області реалізується Регіональна програма «Питна вода Луганщини» на 2006-2020 роки, затверджена рішенням обласної ради від 23.09.2005 № 20/85. Виконані заходи у 2006-2011 роках були направлені на розвиток і реконструкцію систем водопостачання і водовідведення, але це не дозволило у повному обсязі вирішувати питання поліпшення якості питної води. Тому на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму «Питна вода України» на даний час розроблені та узгоджуються в структурних підрозділах облдержадміністрації зміні до Регіональної програми на період 2012-2020 роки, якими передбачено збільшити обсяг фінансування до 2,2 млрд. грн. та доповнити програму заходами поліпшення якості питної води шляхом реконструкції і будівництва нових водопровідних очисних споруд, впровадити установки доочищення питної води. Робота в цьому напрямку вже розпочата. В 2010-2011 році виконано реконструкцію гідротехнічних споруд Яновського водопроводу та виконано комплекс заходів по поліпшенню якості питної води з Єлізаветинського водосховища з впровадженням систем доочищення і знезараження.
Мета програми
Метою Програми є забезпечення населення питною водою нормативної якості в необхідних об'ємах, охорона джерел питного водопостачання, підвищення ефективності і надійності функціонування систем централізованого водопостачання і водовідведення, поліпшення на цій основі стану здоров'я населення і соціально-екологічної ситуації в області.
Завданнями Програми є:
- охорона джерел питного водопостачання;
- розвиток і реконструкція систем водопостачання;
- нормативно-правове і науково-технічне забезпечення;
- підготовка кадрів, моніторинг і контроль якості у сфері питного водопостачання і водовідведення, інформування громадськості.
Очікувані результати, ефективність Програми.
Виконання Програми дасть можливість:
- забезпечити реалізацію державної політики у сфері питної води і питного водопостачання;
- підвищити якість питної води і очищення стічних вод до діючих нормативів;
- забезпечити утилізацію опадів, які утворюються при очищенні питної води і стічних вод;
- поліпшити санітарну, епідеміологічну і екологічну ситуації в області;
- забезпечити охорону джерел питного водопостачання;
- впровадити на підприємствах питного водопостачання і водовідведення сучасні технології, обладнання, прилади, матеріали;
- зменшити об'єми неочищених стічних вод, скинутих у водні об'єкти;
- зменшити втрати питної води до 20 %;
- забезпечити якісною питною водою і цілодобовою її поставкою в повному об'ємі населення, що має доступ до систем централізованого водопостачання.
|